Bebeklere Kilo Aldıran Çorba Listesi 2023 HEMEN KİLO ALSIN

Bebeklere kilo aldıran çorba listesi arasında birbirinden lezzetli ve basit yapılan menüleri görebilirsiniz. Kolay hazırlanabilir kilo aldıran çorba tarifleri sayesinde bebişiniz hızla kilo alacaktır ve siz değerli anneler daha da mutlu olacaklar!

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba

Bebeklerin gelişim döneminde çok iyi beslenmeleri gerekiyor zira boy ve kilo dengesi tutmayan bebeklerde, sağlık sorunları baş göstermede ve bebeğin vücudu dış etkenlerden dolayı kısa sürede hastalık kapmasına vesile olabiliyor.

Bebeklere kilo aldıran çorba, genel olarak ek gıdaya geçiş döneminde yaşıtlarına göre zayıf olan bebeklere verilmektedir. Fakat kilo aldıran çorbaların tercihi, bebeğin bünyesi kapsamında olmak zorundadır. Şayet bebeğin organizmasının çorba malzemeleri çerçevesinde eksiği bulunmuyorsa gıda, istenen etkiyi vermeyecektir.

Genel olarak uzmanların önerdiği kilo aldıran çorbalar; İrmik, un, brokoli, sebze ve b. çeşitleri kapsamında olmaktadır. Çoğu anne, bebeklerine bu çorbaları verirken; kilo aldıran çorba ayda kaç kilo aldırır sorusunu sorabilir. Burada devreye çocuğun gelişim dönemindeki beslenme ve hareketlilik dediğimiz sağlık metaryelleri devreye girecektir. Geneli itibari ile sağlıklı beslenen bebeklerin her ay en az 2 kg aldıkları görülmüştür.

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba Tarifleri

Genel olarak uzmanlar tarafından önerilen bebeklere kilo aldıran çorba listesi ve faydaları bu şekilde olmaktadır:

 • İrmik çorbası

İrmik vitamin ve karbonhidrat kaynağı olarak bebeklere aşağıda belirtilen faydaları sağlamaktadır:

 • Bebeğin bağışıklığının güçlenmesine sebep olmaktadır.
 • Kemik ve diş sağlığını etkilemektedir.
 • B, E vitaminleri ve protein kaynağı ile bebeğin kilo almasına olanak sağlamaktadır.
 • Brokoli çorbası

Brokoli, genel olarak A, K vitaminleri deposu ve zengin lif kapsamında nitelendirilmektedir. Belirtilen niteliklerin bebeklere faydaları bunlardır:

 • K vitamini kemik ve dişleri güçlü tutmaktadır.
 • A vitamini cildin, sağlıklı ve yumuşak olmasını sağlamaktadır.
 • Lifler ise sindirimi kolaylaştırmakta ve bebeğin kilo almasına yardımcı olmaktadır.

En Çok Kilo Aldıran Çorba Önerisi

Annelerin ek gıda döneminde akranlarına göre zayıf bebekler için ihtiyaç duyduğu kilo aldıran çorba çeşitleri bunlardır:

 1. Sebze çorbası – büyüme, gelişme, kilo alma ve bağışıklık sistemini desteklemektedir.
 2. Ispanaklı patates tavuk çorbası – Sindirime faydalı, kemik gelişimini desteklemekte ve içerdiği proteinlerle kilo almaya yardımcı olmaktadır.
 3. Kolay tavuk çorbası – Kas ve kemik gelişimini, bağışıklık sistemini ve kilo alımını desteklemektedir.
 4. Un çorbası – Un çeşidine göre faydaları da değişiklik göstermektedir. Genel olarak bebeklerde B1, B2, A ve E vitaminleri, bağışıklık sistemi, kilo alımı, büyüme ve gelişmeyi desteklemektedir.

Belirtilen her bir çorbanın, daha nice bir-birinden farklı faydaları bulunmaktadır. İstediğiniz etkiyi alabilmeniz için çorbaları, bebeğin bünyesi kapsamında ayarlamanız gerekmektedir.

Gaz yapmayan mama önerisi konumuzu incelediniz mi?

Bu çorba tarifleri incelendiğinde hem pratik olması hem de sağlık yönünden hazımsızlık çekmemesi adına bebeklerin fazlası ile beğenerek yediğini söylemek mümkün. Öte yandan doğal yollar ile zayıf kalan bebeklerin bu gibi çorba ürünleri yemeleri gerekiyor anne sütünden sonra. Tüm doktorların ortak kararı doğrultusunda öncelik olarak anne sütü geldiğini belirtelim.

Bebeklere Un Çorbası Kilo Aldırır mı?

Genellikle 6 ay üzeri bebeklere verilmesi tavsiye edilen un çorbası, doğru hazırlandığı taktirde ayda 2 kilo aldırabilmektedir. Belirtilen kilo artışı için un çorbasını, 1 ay boyunca gün içerisinde 1 kez vermeniz yeterli olacaktır.

Son olarak bebeklere kilo aldıran çorba listenizi bebeğinizin bünyesi kapsamında belirlemeniz kilo artışını da hızlandıracaktır. Söz konusu Bebekler için kilo aldıran çorba tarifleri arasında un çorbasının yeri oldukça fazladır. Çoğu anne tarafından bebeğine verdikten sonra bebeğin zamanla kilo aldığını görmek mümkün. Öte yandan pirinç unu yediren anneler de olmakla beraber kaliteli ve markalı pirinç unu tercih etmenizi öneriyoruz.

Bebeklere en çok ne kilo aldırır?

Bebeklerei kilo aldıran yiyecekler arasında çeşitli sebze ve meyveler dahilinde ek gıda ürünleri de kilo aldırmaktadır. Bireyler bebeklere en çok ne kilo aldırır sorusunda en önemli detay, bebeğin sağlık sorunlarının olmamasıdır. Başta anne sütü olmakla beraber yumurta, süt mamaları, hazır mamalar örnek verilebilir.

1 yaşındaki bebek ne yerse kilo alır?

Bebeğiniz doğduktan ilk 6 ay kesin olarak anne sütü verilmesi gerekiyor. Hem sağlık hem de gelişim açısından annelerin fedakarlık yapmaları gerekmektedir. Doğar doğmaz mamalara koşmamalı ve anne sütü ile bebeğin karnını sürekli doyurmanız gerekiyor. 1 yaşındaki bebeklerin zayıf kalması durumunda hızla kilo alması önerilir. Bunun için vitamin ve minerallerin içinde fazla barındırdığı ek gıdalar dediğimiz hero babby, aptamil vb. mamalar önerilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku