Yüz Sarkmasını Önleyen Maskeler 2023 Yüz Sıkılaştırma

Yüz sıkılaştırma ile yüz sarkmasını önlemek mümkün olduğu gibi cildi daha canlı ve zarif göstermek mümkün. Yüz sarkmasını önleyen maskeler sayesinde artık soluk olan yüz hatlarınız tarihe karışacak.

Yüz Sarkmasını Önleyen Maskeler

Kadın erkek herkesin, özellikle 30’lu yaşların ardından ufak ufak başlayan sarkık yüz ve cilt kaygısı bazı doğal yollarla önlenebilmektedir. Kaz ayağı başta olmak üzere yüzün farklı noktalarındaki sarkmalar için kullanılan maskelerden en etkili ve yapımı kolay iki maskeyi sizler için derledik…

Yüz sarkmasını önleyen maskeler genel mantığı cildi beslemek ve onarmaktır. Olabildiğince az makyaj kullanılması, yüzün temiz tutulması, yüz egzersizleri yapılması mutlak şartlardan birkaçıdır. Bunların yanında ayrıca haftada veya on günde bir olmak üzere, bir maske de tatbik edilebilir. Bahsedeceğimiz her iki maske de yüz iyice yıkandıktan sonra uygulanmalı ve maskeli olarak yirmi dakika kadar beklenmelidir. Sonrasında da ılık suyla temizlenmelidir.

  • İlk önerimiz için yarım litrelik pet şişe alabilirsiniz. İçine, bir tam limonu sıkıp 4-5 dal kekik ve 4-5 dal kantaron ekleyin. Sonra da şişenin yarısını geçecek kadar zeytinyağı koyun. Doğrudan güneş görmeyen bir yerde, oda sıcaklığında ağzı kapalı olarak tutun. Hemen her gün bir kez çalkalayın. Bir ayın sonunda tam bir maske olmasa bile, harika bir karışım elde etmiş olacaksınız. Bu karışımı gözlerinize gelmeyecek şekilde alnınıza, göz altlarınıza, burnunuza ve gıdığınıza masaj yaparak yedirmeniz yeterli olacaktır.

Yüz Sarkmasına Evde Çözüm Önerileri

Güzellik salonları her ne kadar ihtiyaçlarınızı tam olarak giderse de, ekonomik şartlardan dolayı seanslara girmek biz bayanları zor duruma bırakabiliyor. Hali ile güzellik salonlarında yapılan çözümlerin aynısını ev ortamında da yapmak isteyenler olacaktır. Evde çözüm konusunda yüz sarkmasına iyi gelen maskeleri uygulamak mümkün!

Evde hazırlayabileceğiniz bir diğer ürün ise Türk kahvesinden geliyor… Cezvenizde yaptığınız Türk kahvesinin telvesini sakın çöpe veya lavaboya dökmeyin. Ilıkken hemen alıp içine çay kaşığıyla bal ve birkaç damla zeytinyağı ekleyin. Karıştırıp yüzünüze sürün. Gerginleştirdiğini doğrudan hissedeceksiniz.

0 Faizli Nakit Avans

Bonus olarak bahsedebileceğimiz bir diğer yöntem ise maske değil: Genelde çöpe atılan bir ürün… Cacık, salata veya her ne için kullanıyorsanız salatalığın kabuklarını kestiğinizde iç kısımlarını yüzünüze yapıştırabilir ve birkaç dakika bekleyebilirsiniz. Denemesi, tam anlamıyla bedava…

Yüz Sarkmasına Doğal Çözüm

Yüz sıkılaştırma günümüzde çoğu bayanın uyguladığı yöntemlerden bir tanesidir. Evde yapılabildiği gibi birçok güzellik salonlarında bu sıkılaştırma işlemi yapılarak, uygulanabilir. En önemli detay ise bu işlemlerin amacı yüz sarkmasını önlemek. Bildiğiniz gibi yaş ilerledikçe, stres artıkça ve yorgunluk durumlarında yüz hatları çok hızlı bir şekilde sarkmaktadır.

Boyundaki morluk nasıl geçer!

Yüz sarkması için her ne kadar uzmanlar maske tarifi verse de, cilt doktorlarının ortak açıklamalarına göre yüze sürekli olarak masaj yaptırmanız önerilir. Masaj yapılan ciltteki sinir hücreleri, oralarda daha canlı durması nedeni ile yüz felci riski de ortadan kalkacaktır. Yüz sarkmasına doğal çözüm aşamasında her gün düzenli olarak 5/10 dakika boyunca yüzün tamamına, yanaklar ve alın kısmına eliniz ile masaj yapmanızı öneriyoruz.

  • Yüz toparlayıcı ev yapımı maske önerimiz ise yumurta akı ile yapılan çok iyi gelen maske diyebiliriz. Aldığınız sade yumurta akını bir kaba bırakıp, içine hiçbir ürün bırakmadan karıştırın ve sonrasında yüz bölgesine uygulayın. Onun da üzerine salatalık dilimlerini ve bir adet limon dilimini de yerleştirin. Alt tabakada yumurta akı olacak hemen üzerine salatalık ve limon dilimleri. Ortalama olarak 30 dakika bu maskenin durması gerekiyor. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü yıkamanız gerekiyor ve en sonunda evinizde buhar makinesi varsa yoksa da ütü yardımı ile buharı yüzünüze tutmanız gerekiyor.
  • Yanak sarkmasına en etkili çözüm önerimiz ise sizlere çok iyi gelecektir. Zira bildiğiniz gibi biz kadınların en çok etkilendiği kısım yanak bölgeleridir. Hali ile yanak sarkması için maske bulmayı istiyoruz. Bunun çözümü de aslında basit olup, her gün düzenli olarak 5/10 dakika masaj yapmamız gerekiyor ve o kısmın sıkılaşması gerekiyor bir nevi vücut kas çalıştırması gibi düşünebilirsiniz. Zamanla fark edeceksiniz ki, yanak bölgeniz daha da canlı görünecektir. Maske kullanmak isteyenler ise yorum alanından bizlere ulaşarak, %99 kesin çözüm sunan bir tarifi sizlere iletmek isteriz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku