Boyundaki Morluk Nasıl Geçer? Kesin Çözüm!

Partnerin ilişki esnasında dudakları ile bayanın boynunu çekmesi sonrasında boyunda morluk oluşur. Peki boyundaki morluk nasıl geçer, boyun morluğu nasıl giderilir diyorsanız bunu okuyarak, kısa sürede boyundaki morluklardan kurtulabilirsiniz. İnsanların çoğunda cilt hassasiyeti bulunmakla beraber en küçük bir dokunuş veya sıkma gibi durumlarında, ciltte morluklar belirir.

Kalıcı olmasa da, bir çok kişi bu durumdan oldukça rahatsız hatta utanır duygusu yaşamakta. Özellikle bayanlar bu duyguyu fazlası ile yaşamakta, bu konu hakkında ise hızlıca morluk giderici kremler, masaj yapma hatta fondöten gibi makyaj malzemeleri dahi kullanılabilir. Biz bayanlar her ne kadar boyundaki morluklar ile sorun yaşıyorsak, aynı durum erkeklerde de geçerli olabiliyor. Zira ilişki esnasında bu gibi durumlar karşı partner tarafından da maruz bırakılabilir.

Boyundaki Morluk Nasıl Geçer?

Boyunda çıkan morluklar, boyundaki morluğu en hızlı ne geçirir, boyundaki morluğu geçirme, boyundaki morlukları gidermek için, boyundaki morluk nasıl geçer şeklinde farklı soruların ana sorusu ”boynumuzdaki morluk veya siyahlık nasıl geçer” şeklinde. İlişkide emla krem kullanımı ;

Yapacağınız işlemler son derece pratik olup evlerinizde rahatlıkla yapacağınız kimseden yardım dahi almadan kolayca üstesinden gelebileceğiniz yöntemlerdir. En basit yöntemler arasında hızlıca buz tedavisidir diyebiliriz, morluk bulunan tenin üzerine bir buz parçası bırakarak, bir kaç dakika temas halinde masaj yaparak (ovarak) ilgili yerine rahatlaması sonucu morlukların bariz bir şekilde geçtiğini fark edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi boyun etrafı çok hassas olmakla beraber ilişki esnasında partnerin kendini kaybetmesi sonrasında boyun etrafına sıkıca öpmesi (içine çekmesi) biz bayanların o bölgede morlukların çıkmasına neden olacaktır. Hali ile sonrasında o bölgedeki morluklar bizleri rahatsız etmese de başkaları tarafından görülmesi sonrasında utanma ve sıkılma hisselerinin doğmasına vesile olmaktadır. Bu yüzden hızlıca o bölgedeki morlukları gidermek için neler yapacaklarımız konusunda tüm bilgilere ihtiyaç duymaktayız.

Boyundaki Morluk Nasıl Giderilir?

Bayan vücudunun çok hassas olduğu biliniyor. Bu yüzden çekme, öpme ve bir tokat bile kolayca o bölgenin morarma olmasına neden oluyor. Ancak korkmanıza gerek yok ! Aşağıdaki önereceğimiz bilgiler ile hızlı ve kolay bir şekilde vücudunuzdaki morluklardan kurtulabilirsiniz.

 • Makyaj yaparak morlukları yok etme : Bu yöntem en hızlı ve pratik yöntemlerden bir tanesi. Evinizde veya iş yerinizde makyajınız var ise bir kaç fırça müdahalesi sonrasında o bölgenin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Hem kapatıcı renkler hem de deri altına kolay sinen tonları kullanarak, makyaj sayesinde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.
 • Kaşık ile morluklardan kurtulma : Bir metal kaşığa su bırakıp, onu derin dondurucuya bırakın ve donan kaşığı 1 saat sonra çıkartın. O kaşığı alıp, kanın toplandığı yani morlukların olduğu bölgeye masaj yaparak yayın. Toplanan kanlar açılarak o morlukların giderilmesinde yardımcı olacaktır.
 • Morlukların kapatılması için ne yapılabilir şeklindeki önerilerimizden bir tanesi de ; parmaklarınız ile o bölgeye masaj yapın. Masaj sonrasında toplanan kan hızlıca yayılacak ve derin görünüm yerine kolay geçen bir duruma dönecektir.
 • Boyundaki morluk nasıl geçer de kolayca o morluklardan kurtulmak mümkün. Bunun için deri renginde olan renk tonunu kullanın. Genelde fondöten kullanılıyor.
 • Boyun morluğu nasıl geçer şeklindeki sorunuza son cevabımız ise pratik olarak evlerinizde uygulayabileceğiniz yöntem olan buz alıyorsunuz ve buzu alıp, o bölgeye bırakın. Sonrasında 15 dakika sonra kanın dağıldığını göreceksiniz.
 • Boyunda morluk nasıl geçer diyorsanız, etkili olması için morluk kısmını baş parmaklarınız ile ovalayın yani masaj yapmalısınız. Sonrasında buz yöntemi ile orada bir kaç dakika kalması gerek. En sonunda beyaz sabun alarak, oraya sürüp, yeniden masaj yapmalısınız. Göreceksiniz dakikalar içinde boyunda morluk geçecektir.

Boyundaki Morluk Nasıl Geçer En Hızlı

Boyundaki morluk ne zaman geçer, genelde boynun çevresi ne kadar derin tahriş olmuş ise orada biriken kanın, dağılması yani eski haline gelmesi beklenir. Genele bakıldığında 1 haftadan önce bu kanın dağıldığı görülüyor. Ancak emme kuvveti ve tahriş bölgesi ne kadar fazla olursa bu süreç daha da artacaktır.

En hızlı boyundaki morluk geçmesi için ilgili bölgeye buz bırakılmalıdır süreç boyunca. İlk gün buz tedavisi ve masaj yöntemi ile uygulanan morluk bölgesi, hızlı bir şekilde tahrişin yok edilmesini sağlar. Öte yandan fondöten gibi kapatma makyaj malzemeleri ile morluk bölgesi kapatılabilir ancak geçici bir çözüm olacaktır.

Boyundaki Morluk için bahaneler

Boyun morluğunun oluşmasındaki asıl etken partner ile ilişki esnasında cildin yıpranması yani tahriş olmasıdır. Emme kuvveti dediğimiz içe çekme ile boynun çevresi morarır zira kan, orada birikir ve geçmesi zaman alır ortalama olarak bir hafta sürecektir. Sadece ilişki esnasında değil, darp anında da boyunda morluk oluşabilir. Boynun sıkılması ile beraber morluklar daha belirgin hale gelmektedir. Öte yandan sağlık sorunları dahilinde de boyunda morluk oluşabiliyor. Peki boyundaki morluk için bahaneler üretmek istersek neler söyleye biliriz?

 • Eşyayı yerden alırken, eğildiğimde boynum tutuldu sonrasında morardı.
 • Yemek yaparken, yağ sıçradı. Boynum yandı.
 • Bizim çocuk boynuma atladı birden sıkınca morluklar çıkıverdi.
 • Bizimkisi ile fena tartıştık boynumu sıktı.
 • Anam, benimkisi beni görünce çıldırıyor beni yedi bitirdi.
 • Bu da bir şey mi ayol, bir de diğer yerlerimi görsen!
 • Yaa.. galiba şifayı kaptım.
 • Sinekler yedi bitirdi kız.
 • Kapı çarptı (olmayan kapı)
 • Boynumdaki morluk mu? Şeyy.. hmmm…

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku