Beksar Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı 2023

Bireyler beksar jel nedir, neye iyi gelir, nasıl kullanılır, beksar jel fiyatı ne kadar oldu SGK bu kremi karşılıyor mu en önemlisi de beksar krem ne işe yarar şeklindeki tüm soruların yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Beksar jel nedir? Beksar jel ne için kullanılır? Beksar jel neden bu kadar pahalı ve Beksar jelin yan etkileri nelerdir? İşte Beksar jel wikipedia kapsamında tüm merak edilenler!

Beksar Jel nedir?

Beksar jel, ağır deri hastalıkları kapsamında dermatoloji uzmanları tarafından önerilen cilt ilacı olmaktadır. Jelin, etkileri güncel fiyatından da anlaşılabilmektedir. Genel olarak Beksar jelin, etken maddesi Beksaroten olmaktadır. Kremin her 1 gr jelinde 10 mg Beksaroten bulunmaktadır.

Beksar jel, güncel olarak çeşitli deri hastalıkları kapsamında kullanılmaktadır. Oldukça etkili bir ilaç olan Beksar jelin kullanımı, genellikle ağır cilt hastalıkları çerçevesinde önerilmektedir. 2022 yılı kapsamında dudak uçurucu fiyata sahip olan Beksar jel, kullanımı kapsamında dikkat edilmesi gereken etkenler mevcuttur. Bir ilacın çok pahalı olması demek onun kesin hastaya iyi gelir düşüncesine katılmamalı hastalar!

Peki tam olarak Beksar jel nedir?

Beksar jel, ciddi etkileri olan bir ilaç kapsamında her cilt hastalığında kullanımı önerilmemektedir. Genel olarak sağlıklı ve uzun vadeli sonuçlar için ilacın doktor önerisi eşliğinde kullanımı gerekmektedir. Fakat Beksar jelin, kullanımı eşliğinde ortalama cilt hastalığı nitelikleri de mevcuttur. Peki tam olarak Beksar yüzde bir jel ne işe yarar?

Beksar Jel Ne İçin Kullanılır?

Bireyler aldıkları bu kremin ne için kullanacağını çok iyi bilmelidir. Zira beksar jel nedir, neye iyi gelir, ne için kullanılır sorusuna yanıt arayanlar oldukça fazladır. Genel olarak Beksar jel, oldukça ciddi deri hastalıkları kapsamında kullanılmaktadır. Belirtilen deri hastalıklarından bazıları bunlardır:

 • Kutanöz
 • T hücreli lenfoma (deri kanseri)
 • KTHL hastalığı.

Beksar jelin kullanımı, belirtilen hastalıklardan daha nice cilt rahatsızlıkları kapsamında önerilmektedir. Fakat rahatsızlık niteliği fark etmeksizin, jelin kullanımı eşliğinde oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Ayrıca Beksar jel, bireylere sağladığı etki kapsamında piyasada oldukça fazla fiyata satışa sunulmaktadır.

Beksar jel muadili şuan için ülkemizde olmamakla beraber birebir eş ürünü yoktur. Normal reçeteye tabi olunan bejsar jel üreten firma NOBEL İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. karşımıza çıkıyor.

Beksar ATC sınıfı nedir, ne anlama gelir?

ATC yani anatomic therapeutic chemical classification anlamına gelmektedir. Beksar jel için bu değerlere baktığımızda

 • L – ANTİNEOPLASTİK VE BAĞIŞIKLIK DÜZENLEYİCİ AJANLAR
 • L01 – ANTİNEOPLASTİK AJANLAR
 • L01X – DİĞER ANTİNEOPLASTİK AJANLAR
 • L01XX – DİĞER ANTİNEOPLASTİK AJANLAR
 • L01XX25 – BEKSAROTEN

Beksar Jel Yan Etkileri Neler?

Belirtilen ücret mukabilinde uzun vadeli fayda elde edinimi için Beksar jelin yan etkileri ve içerdiği alerjen maddeler incelenmelidir. Genel olarak Beksar jelin yan etkiler bu şekilde olmaktadır:

 • Kaşıntı, ödem, enfeksiyon
 • Deri problemleri
 • Lenf bezinin şişmesi
 • Öksürük
 • Farenjit
 • Aşırı terleme ve b.

Şayet ilacı kullanım kapsamında; nefes almada zorluk, dudaklar, yüz ve dil şişmesi yaşıyorsanız ilacı kullanımı bırakmanız gerekmektedir. Zira belirtilen etkenler, ciddi alerjik reaksiyonlar olmaktadır.

Beksar nasıl saklanır, bu jeli alanlar veya temin edenler bu kremi özenle saklama kurallarına göre hareket etmeliler. Oda sıcaklığında 25 dereceyi geçmeyen yerlerde saklamalısınız. Ayrıca çocukların ulaşamayacağı yüksek yerlere bırakılması önerilir. Tarihi geçen bejsar jelin kullanılmaması gerekiyor.

Beksar Jel Kaç Para?

İçerdiği Beksaroten maddesi sebebiyle güçlü cilt hastalıklarına çare olan Beksar jel, güncel olarak dudak uçurucu fiyata satılmaktadır. Beksar jel kaç para konusu kapsamında jelin güncel fiyatı ne az ne çok tamı-tamına 45 bin TL olmaktadır. Bu miktarı görenler şaşırabilir ancak çoğu vatandaşın aklında beksar jel SGK karşılıyor mu yanıtıdır. Ayakta ve yatarak tedavi aşamasında olanlar SGK tarafından raporla ödendiğini belirtelim.

Beksar jel nedir konusu kapsamında tüm bilgiler bu şekilde olmaktadır. Genel olarak fiyat yüksekliği fark etmeksizin, ilacın birçok mucizevi etkisi bulunmaktadır. Siz de belirtilen ilacı tercih ederek, cilt hastalıklarınızın mucizevi şifasına tanıklık edebilirsiniz. Ecopirin nedir yazımızı okudunuz mu?

Beksar jel kullanıcı yorumları güncel

Beksar jelin bu kadar pahalı olmasının tek nedeni deri kanserinde kullanılan ve tercih edilen bir krem olmasıdır. Deri kanseri teşhisi olan hastamız bu kremin kesin olarak alınıp, kullanılması için doktor tavsiyesi ile satın alındı. SGK saolsun yardım etti ancak kanser demek para ile çözüm demek olduğunu bir kez daha anladım.

Beksar jel neden bu kadar pahalı?

Bildiğiniz gibi kanser ilaçları oldukça pahalı ve erişilmesi zor ilaçlardır. Beksar jel de deri hastalıkları için kullanılan ve fazlası ile tercih edilen, deride çıkan kanserojen sınıfın tedavisi için tercih edilmesi nedeni ile oldukça pahalı bir ilaç türüdür.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku