Bepanthol (Bepanthen) Krem Yan Etkileri? Pişik Önleyici Kullananlar

Annelerin Baş Ucu Kremi Bepanthen

Oldukça hassas olan insan cildi en ufak bir kötü koşulla karşılaştığında hemen tepki gösterir. Cildi korumak isterken kimi zaman bitkisel kimi zaman kozmetik kimi zamanda materyallere yönelir. Hemen hemen ciltte yaşanan her sorunun tedavisinde kullanılan bepanthol de bu tıbbi materyallerden biridir.

Bepanthol Nedir ?  Ciltte yaşan kuruluk, tahriş olma sonucu meydana gelen kızarıklık, bazı yaraların tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Eczanelerden kolaylıkla temin edilebilen krem çok uygun bir fiyata satılmaktadır. Başucu kremi niteliğinde olan bepantholün kullanım alanı çok yaygındır. Bebeklerde meydana gelen pişikten, sıcaklarda meydana gelen isiliğe, deride meydana gelen yaralarda ve ameliyat yaralarının iyileştirilmesinde kullanılması bepanthol krem ne işe yarar  sorusunun cevabı niteliğindedir.

Onarıcı ve İyileştirici Formüle Sahip

Alerjik reaksiyonların yanı sıra sivilce tedavisinde de rahatlıkla kullanılabilen bepanthen krem bunların yanı sıra nemlendirici özelliğe de sahiptir. Kullanımından itibaren kısa sürede etkili sonuçlar veren krem enfeksiyona bağlı olmayan tüm yaraları onarıcı güce sahiptir. Bepanthen krem günümüzde bepanthol ismiyle varlığını sürdürmektedir. Yetişkinler ve çocuklar için bepanthol krem çeşitleri raflarda ayrı olarak yer almaktadır.

Bepanthol Krem Çeşitleri
  • Bepanthol Cilt Bakım Kremi
  • Bepanthol Dudak Nemlendirici
  • Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi
  • Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem
  • Bepanthol Sensiderm
  • Bepanthol Ampul
  • Bepanthen Plus
  • Bepanthol Sensi Daily Vücut Kremi
  • Bepanthol F Vücut Losyonu

Özellikle küçük çocuklarda kazara meydana gelen düşme çarpmalarda meydana gelen yaraların enfeksiyon kapmaması ve çabuk iyileşmesinde oldukça faydalı bir krem olduğu bilinmektedir. Cildin tüm katmanlarına tamamıyla işleyen krem nemlendirme sağlarken cildin nefes almasına engel olmaz.

Bilgi: Cilt bakım kremlerinde bulunan b-5 vitaminin onarıcı etkisi sayesinde cilt dokusu hızlı iyileşme gösterir.

Kullanım Alanı Oldukça Geniş !

Cildi nemlendirip yenileyen bepanthol krem salgıladığı yenileyici formül sayesinde yaşlanmayı geciktirir. Deriye sürülen herhangi bir merhemle etkileşmemesi gereken bepanthol krem yüze sürülür mü sorusuna cevaben sivilce tedavisinde kolaylıkla uygulanması gösterilebilir. Kremi uygulamadan önce cildin temizlenmesi önemlidir. Yaraya uygulanan kremde sürüldükten sonra yaranın gerekli ekipmanla kapanması daha etkili sonuçlar için önem arz eder. Hemen hemen yan etkisi olmamakla beraber alerji ihtimaline karşı kullanmadan önce ciltte küçük bir noktada alerji testi yapılması akıldaki soru işaretlerini gidericidir.

Emziren annelerde meme ucunda meydana gelen çatlaklarda da kullanılabilen krem uygulanmadan meme ucu yıkanıp kurulanmalıdır.  Yaz mevsiminde meydana gelen güneş yanıklarının tedavisinde de rahatlıkla kullanılabilen kremin fazla kullanılması tahrişe neden olabileceği için günde bir defa kullanılması yeterli olacaktır. Özellikle kış günlerinde meydana gelen kuruma, çatlamalar için etkili bir formül olan bepanthen krem çok sık rastlanmasa da belli yan etkiler gösterebilir, böyle bir durumla karşılaşıldığında doktora danışmak gerekmektedir. Vücudun her bölgesinde rahatlıkla kullanılabilen krem göze, kulak içine, vajinaya sürülmemeli böyle bir durumda bol su ile yıkanmalıdır. Ciltteki yağ oranını dengeleyen krem bu özelliği ile her cilt tipinde kullanıma uygundur. Hamilelik sürecinde kullanılması önerilmeyen krem emzirme sürecinde bebeği emzirdikten sonra dezenfekte edilmiş göğüs ucuna uygulanmalıdır. Hızla emilen krem ciltte yağlılık hissi bırakmamaktadır.

Doğal Formüle Sahip ve Uygun Fiyatlı

Onarıcı ve nemlendirici özelliği sayesinde cildin kaybettiği nemi kazanmak için kullanılan bepanthen krem fiyat konusu merak edilmektedir. Bu kadar etkili ve hemen hemen ciltteki her sorun için rahatlıkla kullanılabilen bir kremin oldukça pahalı olması beklenmektedir, fakat 12-30 tl arasında değişen fiyata eczanelerden satın alabilmek mümkündür. Doğal bir içeriğe sahip olan krem hassas cilde sahip olan bebeklerde meydana gelen pişiklerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özel bir kullanma tekniği gerektirmeyen kremin tek kullanım şartı sürülecek bölgenin temiz olmasıdır. Yaralara sürülürken yardımcı olarak spatula kullanılabilirken cildi nemlendirme amaçlı kullanımlarda masaj yaparak uygulamak yeterlidir.

Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ve hemen hemen her evde bulunan bepanthen krem ameliyat sonrasında uzmanlar tarafından da önerilmektedir. İçerisinde bulunan B-5 vitamini, epitalizan, sıkatrizan özellikleri sayesinde cildi onarıcı ve kısa sürede iyileştirici etkiye sahiptir. Cilt kuruluğunu gidermede bir numara olan bepanthen krem pul pul olan deriyi kısa sürede sağlıklı hale getirir. Tüm faydalarının yanı sıra alerjik reaksiyonlara sebebiyet verme ihtimaline karşın kullanamadan önce doktora danışılarak ciltte test edilmesi oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmekte yarar sağlar.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku