Ecopirin Nedir? Ne İçin Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Fiyatı 2023

Ecopirin tablet genelde kan sulandırıcı rolü üstlenen önemli ilaçlardan bir tanesidir. Bireyler ecopirin nedir, fiyatı ne kadar, yan etkileri var mı, şeklinde akıllardaki sorulara yanıt aramakta.

Ecopirin Nedir?

Ecopirin 100 mg tablet ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir? Ecopirin nasıl kullanılır ve kimler Ecopirin kullanımından kaçınmalıdır? İşte Ecopirin ilacı kapsamında tüm merak edilenler! Çoğu birey coraspin ile ecopirin aynı mı şeklinde soru yöneltebilir. Her ne kadar aynı etkiyi gösterseler de, ilaçların etken maddesindeki gramajlar farklı olması nedeni ile aynıdır diyemeyiz.

Ecopirin ilacı, bireyin kalp rahatsızlıklarının çeşitli nitelikleri kapsamında doktorlar tarafından önerilmektedir. Her ne kadar eczane ve b. yerlerde ilacın kullanımı kapsamında bilgi veriliyorsa da nihai uygun kararı, doktor vermektedir. Dolayısıyla makale kapsamında belirtilecek bilgiler, uzman doktor eşliğinde uygulanmalıdır.

Ecopirin ilacı; göğüs ağrısı, kalp krizi sonrası tedavi, felç ve inlemenin önlenmesi ve b. sebepler kapsamında kullanılmaktadır. İlacın, 18 yaş altı ve ilaca alerjisi olan bireyler kapsamında kullanımı kesinlikle yasaktır. Genel olarak Ecopirinin, belirtilen hususlardan daha nice faydaları mevcuttur. Peki Ecopirin, tam olarak ne için kullanılır?

Ecopirin Ne İçin Kullanılır?

Genel olarak Ecopirin ilacının kullanımı kapsamında çeşitli etkenler söz konusu olmaktadır. Bireylerin ilacı kullanım sebeplerinden bazıları bunlardır:

 • Kalp ve damar ameliyatı sonrası bireyde oluşabilecek potansiyel damar pıhtılaşmasını önlemek.
 • 5 yaşının altındaki çocuklarda görülen damar iltihaplanmasının önlenmesi.
 • Kalp krizi tekrarından koruma.
 • Kalp ve damar hastalığı yaşama olasılığı mevcut 40-70 yaş arası bireyleri koruma ve b.

Genel olarak ilaç, belirtilen sebeplerden dolayı, uzman doktor eşliğinde kullanılmaktadır. Ecopirin prospektüs içeriğine baktığımızda pıhtılaşmayı engelleyen içeriğe sahip olduğunu görüyoruz. Özellikle pıhtılaşma olursa kalp krizi veya felç kalma durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle ecopirin kan sulandırıcı, kanı sulandıran önemli ilaçlardan bir tanesidir. Peki Ecopirin nasıl kullanılır?

Ecopirin Nasıl Kullanılır?

Ecopirinin, şayet uzman doktor tarafından belirtilen herhangi bir doz önerisi yoksa o zaman genellikle aşağıdaki etkenler kapsamında kullanımı önerilmektedir:

 1. İlaç yemekten önce, doğal olarak 1 bardak su ile içilmelidir.
 2. İlacın belirli doz alımı unutulduysa, bireysel karar kapsamında doz artımına gidilmemelidir.
 3. İlaç, ambalajın üzerinde yazılı olan son tarihten sonra kullanılmamalıdır.

Hastanın ilacı kullanım sebebi kapsamında önerilen ortalama doz miktarı da bu şekilde olmaktadır:

 • Kalp krizinin tekrarının gerçekleşmemesi ve göğüs ağrısının giderilmesi amacıyla günde 1-3 tablet.
 • Geçici felç ve inmenin önlenmesinde her gün 1-3 tablet.
 • Kalp ve damar ameliyatları sonrasında her gün 1 tablet.

Belirtilen durumlardan ziyade oluşacak her bir rahatsızlığın giderilmesi amacıyla sunulan Ecopirin ilacının doz miktarı, doktor eşliğinde belirlenmektedir. Zira ilacın aşırı kullanımı kapsamında mühim yan etkileri söz konusu olmaktadır. Metigast nedir?

Ecopirin Yan Etkileri Nelerdir?

Her ne kadar yardımı dokunsa da Ecopirin ilacının aşırı kullanımı ölümcül sonuçlara sebep olabilmektedir. Peki ilacın ecopirin nedir yan etkileri nelerdir?

Genel olarak Ecopirinin, bilinen en temel yan etkileri bu şekilde olmaktadır:

 • Midede yanma, mide bulantısı, kusma
 • Dışkıda kan, karın ağrısı, ishal
 • Ciltte kaşıntı, cilt reaksiyonları
 • Mide kanaması, kan kusma, dışkının koyu renkte olması ve b.

Genel olarak Ecopirinin küçük ve büyük, yaygın olmayan yan etkileri de bulunmaktadır. Piyasada ecopirin farklı mg da bulunabilir. Bunlar arasında ecopirin piyasada 100, 150, 300 ve 81 mg şeklinde değişik fiyatlar ile eczanelerde satılmaktadır. Eczanelerde satışına izin verilen ecopirin pembe renkli ve üzeri enterik kaplıdır.

Ecopirin 100 mg tablet ne için kullanılır konusu kapsamında tüm bilgiler bu şekilde olmaktadır. Siz de belirtilen bilgiler kapsamında doktorunuza danışarak, rahatsızlıklarınızın giderilmesi amacıyla ilacı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ecopirin nedir ecopirin ilaç fiyatları mg cinsinden değişken olup aşağıdaki güncel fiyatları bulabilirsiniz. Reçeteye tabi tutulan bu ilacı daha ucuza reçeteye bırakarak satın alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi eczaneden doğrudan satın alınan ilaçlar normal reçeteye tabi tutulanlardan daha pahalı gelebilir. Medikal ilaçlar eczane satışı internetten satılanlara oranla çok pahalıdır. Bu nedenle medikal ilaç ve ürünleri hepsiburada.com, trendyol.com ve gittigidiyor.com gibi online alışveriş sitelerinden daha uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

 • Ecopirin fiyat, 8 temmuz 2023 tarihi itibariyle 32 TL’dir. 100 mg 30 enterik tablet Ecopirin fiyatı 32 TL’dir.

Ecopirin hangi durumlarda kullanılır?

Kalp krizi riski bulunan, kanın pıhtılaştığı ve damar tıkanıklığı görülen kişilere verilen ecopirin, genel amacı olarak kanı sulandırması ile bilinir. Damar tıkanıklığı görülen hastalarda kalp krizi geçirme ve felç kalma durumu görülebilir.

Ecopirin aç mı tok mu atılmalı?

Ecopirin nasıl kullanılır; yemeklerden önce 1 adet tablet ağız yolu ile su dahilinde alınmalıdır. Aç karna atılmamalı yemeklerden hemen önce alınması gerekmektedir. Doktorunuzun önerdiği gün ve adetlerde kullanılması önerilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku