Et Beni Nasıl Koparılır? Et Beninden Kurtulmak 2022

Çoğu bireyler, et beni nasıl koparılıret beninden nasıl kurtulurum zararı var mıdır şeklinde arayış içine girebilir. Et Beni Koparmanın Zararları Nedir, Neden Olur, Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Cilt üzerindeki yüzeylerde bulunan et beni dediğimiz parçacıkları koparmanın zararları olabilir. 

Et Beni Neden Çıkar?

Çıkıntılı, kökü olmayan cilt renginde çıkan küçük deri parçalarına et beni denir. Et benlerinin ortaya çıkmasında pek çok sebep vardır. Doğuştan olabileceği gibi otuzlu kırklı yaşlar sonrasında da ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan et benlerinin koparılmasında ise ciddi zararlı etkiler meydana gelir. Öncelikle et beninin neden ortaya çıktığını incelemekte yarar var. Cilt renginde ortaya çıkan et benleri görüntü olarak da insanları oldukça rahatsız eder. Oluşmasında ise pek çok faktör bulunur;

 • Vücut direncinde ani düşme
 • Çeşitli virüslerin etkisi
 • Ani olarak kilo kaybı yaşanması
 • Hamilelik
 • Strese bağlı durumların yaşanması
 • Menapoz gibi durumlar
 • Hormonal rahatsızlıklar
 • Boğazlı kazak giyilmesine bağlı olarak sürtünme yolu ile
 • Dar kravat kullanımına bağlı olarak boyunda sürtünme
 • Şeker hastalığına bağlı olarak
 • Cilt kıvrımlarının sürtünmesine bağlı olarak

Bu gibi nedenler et benlerinin ortaya çıkmasını tetikliyor. Ortaya çıkan et benleri ise rahatsız edici dursalar da çok fazla zararlı etkileri bulunmaz. Ancak eğer görüntü açısından hastaları rahatsız ediyor ise küçük bir müdahale ile alınabiliyor.

Et benleri daha çok boyun kısmında ve yüzde ortaya çıkıyor. Erkek ve kadınlarda genital bölgede ve koltuk altı kısımlarında da ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Eğer çok fazla sayıda ve tüm vücuda dağılacak şekilde ortaya çıkmış ise hastada hormon bozukluğu rahatsızlığı ortaya çıkabilir. Bu nedenle takip edilmeli ve doktor ile görüşülmelidir. Et beninde var olan bir yapısal değişiklik kanser belirtisi de olabilir. Bu durum da incelemeye alınmasında yarar vardır.

Et Beninden Kurtulmak, Nasıl Yok Olur?

Et beni için çeşitli tedavi yöntemleri bulunur. Bu tedavi yöntemlerine başvurmanız mümkün. Bu amaçla keten tohumu tedavisini deneyebilirsiniz. Keten tohumu tedavisinde kahverengi olarak çıkan benler yok edilir. Elma sirkesi de bu anlamda kullanılabilecek olan doğal tedavi yöntemleri arasında yer alır. Elma sirkesi ile tedavi uygulandığında sivilcelerinde geçtiğini göreceksiniz. Elma sirkesini su ile cildinizde buhar banyosu şeklinde yaptırmanız mümkün olacak. Güzel görünmek için dualar

Et beni tedavisinde kullanılan bir başka ürün ise mısır unu maskesidir. Bu maske için gerekli olan malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı kil
 • 1 yemek kaşığı mısır unu
 • 1 yemek kaşığı el kremi

Bu ürünleri dikkatli bir şekilde karıştırdığınızda özel bir karışım elde etmiş olacaksınız. Ardından ise karışımı dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekecek. Hafta bir kez uygulamanız halinde doğru bir tedavi yapmış olacaksınız.

Et beni Sarımsak Tedavisi: Sarımsağın her konu da yararı olduğu açık bir gerçek. Et benlerini de yakarak tedavi ettiği daha önce denenmiş ve kanıtlanmıştır. Bitkisel bir şekilde tedavi olmak için sarımsak tedavisini deneyebilirsiniz. Tabi ki öncelikle doktorunuzla görüşmeniz ve et beninde herhangi bir sağlık sorunu olmadığını öğrenmeniz gerekir. Ardından taze sarımsaklar ile tedaviye başlayabilirsiniz. Birkaç diş sarımsağı temizleyerek püre haline getirin.

Karanfil atarak içine ekleyin. Ben üzerine yaptığınız karışımı uygulayın ve bant yardımı ile benin üstünü örtün. Bütün gün boyunca karışımın et beni üzerinde kalmasını sağlayın. Gece yatmadan önce ise düzgüne yıkayarak temizleyin. Bu uygulamayı üç gün boyunca uygulayın. Eğer uygulama sonunda et beninde hiçbir değişiklik yaşanmamış ise doktorunuz ile görüşme sağlayabilirsiniz. Et beni koparmanın zararları oldukça büyüktür. Bu nedenle koparılmadan doktorunuza başvurun.

Et Beni Hint Yağı Tedavisi: Hint yağı bilindiği üzere cilt maskesi yapılırken de kullanılan yağlardan biridir. Bu bakımdan cilt için oldukça önemli özelliklere sahiptir. Et ben, tedavisinde de dolayısıyla hint yağından yararlanılıyor. Tedavi için Hint yağını macun kıvamına gelecek şekilde kullanmanız gerekiyor. Bunun için ise kabartma tozundan yararlanmanız mümkün. Hint yağı ile kabartma tozunu karıştırdıktan sonra macun kıvamına gelecek şekilde yoğunlaştırmanız gerekir. Elde ettiğiniz karışımı ise üç hafta boyunca ve günde üç kez olmak üzere ben üzerine uygulayın. Üç hafta sonunda et beni düşmedi ise tedavinin süresini uzatabilirsiniz.

Çay Ağacı İle Et Beni Tedavisi: Asidik esansiyel yağ olan çay ağacı yağı cilt lekelerinin oluşmasını engeller. Üç kez çay ağacı yağını kullanmanız halinde et beniniz düşecektir. Ancak mutlaka tedaviye devam etmeniz gerekiyor.

Boğma Yöntemi ile Et Beni Tedavisi: Et beni tedavisinde kullanılan bir başla yöntem de boğma yöntemidir. Et beni üzerine yara bandı, sıvı geçirmeyen bir bant ve oksijeni kesmek için kullanılan bir araç yardımı ile et beni tedavisinde bulunmanız mümkün olacak. Et beni oksijen kesildikten sonra zamanla kuruyarak düşecektir. Et beni tedavisinde oldukça kullanılan bir yöntem olabilir.

Karbonat ile Et Beni Tedavisi: Karbonat tozu ile de et beni düşürme işlemi sağlanabiliyor. Ancak bazı ciltlerde tahriş yaptığı için çok fazla kullanılan bir yöntem değildir. Anason tohumları da et benlerinin tedavisinde kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Anason tohumlarını bir tencereye koyun ve üzerinde çıkıncaya kadar su dökün. Ardından kaynayıncaya kadar ocakta bekletin. Kaynadıktan sonra ise ocakta süzerek hazır hale getirin. Cildinize sürebileceğiniz kıvama geldiğinde ise masaj yaparak benlerin olduğu bölgeye sürmeniz mümkün olacak.

Cildinizdeki benlerin geçmesinde de oldukça etkili bir yöntem olacak. Eğer bu yöntemler ile tedavi mümkün olmuyor ise doktorunuza başvurmanızda fayda var. Benler büyüme gösteriyor ve renkleri değişiyor ise sizin için tehlikeli durumlar oluşabilir. Bu nedenle mutlaka doktoruz ile görüşmeniz gerekecek.

Et Beni Nasıl Koparılır? Zararı Var Mıdır?

Genellikle ten renginde karşımıza çıkan et benleri kahverengi ya da kırmızı renkte de oluşabilir. Siyah renkli et benlerinin koparılması kanser hastalığına yol açabiliyor. Et beni koparmanın zararları oldukça büyük etkilere neden olabilir. Diğer renkte bulunan et benlerinin koparılması da cilt kanseri oluşumuna neden olabilir. Et benleri koparılmadığı zaman hiçbir zararı bulunmaz. Sadece insanları kötü bir görüntüye neden olduğu için rahatsız edebilir. Ancak sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Et benleri daha çok estetik açıdan kötü göründüğü için koparılmakta. Ancak bu durumda çeşitli rahatsızlıklara neden olur.

Koparılan et benlerinin kanser hastalığına neden olduğu çeşitli araştırmalar sonucunda ortaya konulmuş. Sizi rahatsız edecek kadar büyük olan ve kozmetik açıdan da sizi rahatsız etmeyecek boyutlarda ise herhangi bir yaptırım uygulamanıza da gerek yoktur. Ancak güzellik açısından et beni aldırma işleminde ya da koparma işleminde bulunduğunuzda daha büyük sorunlara neden olabilirsiniz. Bu nedenle önce doktoruz ile görüşmeniz çeşitli tetkiklerin yapılması daha uygun olacaktır. Kopan benler küçük bir yaraya dönerek kaşıntı yapabilir. Kaşıntı ise yaranın daha çok büyümesine neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında vakit kaybetmeden doktorunuzla görüşmeniz gerekecek.

Eğer et beni 15 yaş sonrasında ortaya çıkmış ise doktor kontrolü eşliğinde alınabilir. Doğuştan gelen et benleri işse daha fazla risk oluşturduğundan oldukça tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Kanser oluşumunu engellemek amacıyla et benlerinin koparılmaması gerekiyor. Ancak et benlerini kontrol altında tutmanız gerekebilir. Özellikle sonradan büyüme gösteren et benleri ve renk değişimine uğrayan et benleri kanser riski taşıdığı için doktoruz ile görüşmenizde fayda var.

Et Beni Nasıl Yok Edilir? 2022

Bitkisel yöntemler ile et beni yok etmek mümkün. 2022 yılı dahilinde et beni nasıl yok edilir, ağrısız istiyorsanız her gün gece yatmadan önce bir pamuğa elma sirkesi sürün. Sonrasında bu pamuğu, et beninin olduğu yere sürün, sürdükten sonra o pamuğu bant ile benin üzerini örtecek şekilde kapatın sabaha kadar, ta ki ben düşene dek!

Et Benini Koparmak Tehlikeli Mi?

Koparmaktan ziyade benin kendiliğinden düşmesi önerilir. Koparıldıktan sonra et beninin iltihap aldığı durumlar görülmüştür. Bu nedenle et beni koparmak tehlikeli bir işlemdir. Oluşacak iltihapların geçmemesi nedeni ile farklı mutasyonlar görülebilir insanlarda.

Et Benini Ne Kurutuyor?

Her ne kadar elma sirkesi denilse de limon birebirdir et beni için. Et beninin üzerine limon suyunu sürün bir kaç gün sonra et beninin kuruduğunu göreceksiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku