Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer, Neden Olur Bitkisel Çözümler 2022

Göz altı torbaları neden olur, şişkinlik için krem önerisi ve göz altı morlukları nasıl geçer evde bitkisel çözümler kullanarak, nasıl giderilir sorusuna yanıt Göz altı torbaları veya morlukları önem verilmediği zamanlarda daha belirgin olmakla beraber ciddi sıkıntılara neden olabilir. Göz altı torbalarını yok eden kremler ve bitkisel tedavi yöntemleri hakkında çok özel bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Göz Altı Torbaları Neden Çıkar? (Göz Altında Şişkinlik)

İnsan hayatı durağan olmadığı gibi zamanda sürekli olarak değişim ekseninde ilerler. İşte bu durum yeni doğan, gençlik, orta yaşlılık ve yaşlılık dönemlerinde insanın fiziksel yapısında gelişmeye bağlı olarak değişimleri de beraberinde getirir. Göz altı torbaları neden olur diye düşündüğümüz zaman aslında bunun birçok sebebin olduğunu görmekteyiz.

Bu sebeplerin en başında insanın değişen zamana bağlı olarak yaşlanması ve fiziksel özelliklerinin gençliğin dinamikliğine oranla özelliğini kaybetme gelir. İşte göz altı torbaları da gözün etrafında bulunan yağların ve derinin zamanla yaşa bağlı olarak buruşması ve keseleşmesi sonucu oluşur. Ayrıca göz altı torbalarının oluşumundaki diğer önemli faktörler arasında fiziki stres, ağlama, hormonal değişim, egzama sinüs sorunları, kötü beslenme ve uyku düzensizlikleri de görülür.

Göz altı torbalarının oluşumuna fiziksel metabolik olarak baktığınız zaman insan yaşının ilerlemesine bağlı olarak göz çevresinde bulunan kaslarda ve sinirlerde gevşemenin olması sonucu oluşur. İşte bu durum derinin sarkmasına ve göz çevresinde bulunan yaşlarda fıtıklaşmanın ortaya çıkmasına da zemin hazırlar. Nitekim bu da göz kasları, göz yağları ve derinin birbiriyle bağlantılı olarak kararak şişmesi göz altı torbalarının doğal olarak oluşmasına sebep olur.

Göz Altı Torbaları İçin Doktora Gidilmeli Midir?

Göz altı torbaları genel olarak yaşın ilerlemesine ve buna bağlı olarak da yaşlılık sebebi ile oluşur. Göz etrafı ve özellikle göz altında torbalaşma bunun en belirgin özelliğidir.

Doğal olarak pek fazla bir olumsuz etkisi olmayan göz torbaları için doktora görünmeye gerek yoktur. Fakat oluşan göz torbaları göz etrafında ve gözlerde ağrı ve rahatsızlık yapıyorsa, gözlerin etrafında yaşlılık dışında torbalaşma ve fiziksel bozukluk oluşturursa doktora gitmek gerekir. Özellikle de göz etrafı kaşıntısı ve morluk da göz torbaları ile ortaya çıkan rahatsızlıklar arasında bulunuyorsa doktora görünmek sağlık açısından en iyi durum olacaktır.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

İnsan hayatının ilerlemesine bağlı olarak oluşan göz altı torbaları için nasıl geçer düşüncesi ekseninde panik yapmaya ve psikolojik olarak insanın kendisini yıpratmasına gerek yoktur.

Arada oluşan ve kalıcı olmayan göz altı torbalarının ortadan kaldırılması için soğuk kompres uygulanması yüzde oluşan göz altı torbalarının ortadan kalkmasını sağlar. Nitekim yaş ile orantılı oluşan göz altı torbaları için uyku saatlerine dikkat ederek stresten uzak yaşamak etkili olacaktır. Lakin anormal olarak ortaya çıkan ve yaş ile orantılı olmayarak oluşan göz altı torbaları için doktora gitmek gerekir. Nitekim bu şekilde oluşan göz altı rahatsızlığı farklı hastalıkların da habercisi veya belirtisi olabilir.

Göz Altı Torbaları İçin Tavsiye Edilen Kremler

  • Estée Lauder ANR Eye Serum Synchronized Recovery Complex II
  • Algenist Complete Eye Renewal Balm
  • Clinique Pep-Start Eye Cream
  • Mac Fast Response Eye Cream
  • Eve Lom Eye Cream
  • Dr. Barbara Sturm Eye Cream
  • Göz altı torbalarını gidermek için kullanılabilecek kremler vogue.com.tr’den alıntılanmıştır.

Göz Altı Torbaları Ortadan Kaldırılması için Öneriler

Göz altı torbalarının kalkması için ev ortamında da rahat bir şekilde yapılabilecek uygulamalar olmaktadır. Nitekim bu uygulamalara baktığımız zaman evde soğuk kompres uygulaması ile göz altı şişkinliği azaltılır.

Bunun dışında mutfak malzemelerinden patates ve salatalık gibi sebzelerin ince bir yaprak şeklinde kesilerek göz altında bekletilmesi ile bu sebzelerin içinde bulunan maddeler göz altı bezleri ve derilerini gerginleştirerek geçici bir şekilde göz altı torbalarını kaldırır.

Göz Altı Torbaları Ortadan Kaldırılması için Yapılan Cerrahi Uygulamalar

Göz altı torbalarının önemli oranda rahatsız edici olması insanı bu rahatsızlıktan kurtarmak için farklı çözüm yolları aramaya iter. İşte bu durumda hafif ve rahatsız edici özelliği olmayan göz torbaları için evde pratik çözümler olurken, kozmetik ürünleri ile de giderilir. Nitekim rahatsız edici olup evde iyileştirilemeyen bu rahatsızlıkla fazla uğraşmayarak doktora gösterilmesi verilecek en doğru karar olur.

Göz altı torbaları için kremler dışında yukarıda belirtildiği gibi ameliyat yapılarak da çözüme ulaşılır. Ameliyat ile göz altı torbaları ortadan kaldırılırken görme konusunda soruna sebep olan durumlarda yapılan cerrahi yöntem ile ortadan kaldırılır.

Blefaroplasti adı verilen göz kapağı cerrahi ameliyatı ile bu işlemler başarılı bir şekilde yapılarak göz altında bulunan derinin gerginleştirilmesi sağlar. Ayrıca blefaroplasti ameliyatı ile gözün doğal kırışıklıkları ve kirpik altındaki kısımlar kesilerek burada bulunan aşırı birikinti ve yağlar kaldırılır. Bunun dışında ise sarkık ve kabarık üst göz kısımları, görüşü engelleyen üst göz kapağındaki fazla deriler de alınır. Güzel görünmek için dua önerisi.

Göz altı morlukları neye işarettir?

Çoğu bireyde görülebilen göz altı morlukları, göz altındaki torbaların morarması ile görülebilir. Nedenleri arasında aşırı stres, yaşlanma belirtileri, yorgunluk verilse de, en fazla nedenler arasında alkol ve sigara kullanımı gösterilmiştir. Böbrek hastalığının belirtileri arasında gösterilse de, demir eksikliğine de işarettir. Ayrıca tiroid bezi hastalıklarının oluşması belirtileri de görülmüştür. Kansızlık ve vitamin eksikliği nedeni ile de göz altı morlukları oluşabilir.

Göz altı morlukları nasıl geçer evde?

Göz altındaki torbaların şişmesi sonrasında morarması nedeni ile çoğu kişi bu durumdan rahatsız olabiliyor. Evde göz altı morlukları nasıl geçer, nasıl giderilir sorusuna bakıldığında soğuk çay torbası bırakılabilir. Göz altlarına ayrıca Hindistan cevizi yağı her akşam bir kaç damla sürülerek, koyu rengin açılması sağlanabilir. Ayrıca salatalığı dilimleyerek, her gece göz altı torbaları üzerine bırakarak maske yapabilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku