Yeni Tahta Boncuklu Oya Modelleri 2021

Yeni iğne oyası yazma kenarı örnekleri arasında biz bayanların en fazla merak ettiği konuların başında tahta boncuklu oya modelleri gelmekte. 2021 oya örnekleri arasında gösterilen modellere baktığımızda biz bayanları etkileyen birçok faktörün devreye girdiğini fark ediyoruz. Söz konusu tahta boncuklu oya örnekleri 2021 yılında yazma ve havlu kenarlarını süslemeye devam edecek!

Boncuklu Oya Modelleri

Türk geleneklerinde çeyizler en değerli el emekleridir. Çeyizlerin içinde yemeniler, boncuklu iğne oyaları ve elişlerinin farklı çeşitleri bulunur. Boncuklu oyalar da bu elişlerinin bir çeşididir. Boncuklu oyalar genellikle yazma kenarlarına ya da havlu kenarlarına yapılır. Söz konusu biz bayanlar, çeyizlere fazlası ile önem vermekteyiz. Çeyiz ürünleri arasında havlular, perdeler, lif derken bir çok ürünü görmek mümkün! Günümüz şartlarında oya işlemelerinde genele bakıldığında dikkate değer ürünlere daha fazla önem verilmekte. Yazmanın rengi ile seçilecek olan boncuk renklerinin uyum içinde görünmesi söz konusu.

Boncuklu Oyalar Nelerdir?

Boncuklu oyalar, oyanın çiçek kısmına ya da motif kısmına boncuk eklenmesiyle oluşturulur. Bu oyalar, örgü örmeyi seven ve bilen kadınlar için çok kolay olurken, bilmeyen kadınlar için hiç de kolay değildir. Sizlere bir çok boncuklu oyalar sunabiliriz. Ancak asıl önemli olan 2021 iğne oyaları konusunda yenilikçi örnekleri ortaya dökmek olacaktır. Boncuk;

• Yazma kenarları,
• Yatak odası takımları,
• Mutfak takımları,
• Salon takımları,
• Perdeler ve zevke göre birçok elişi modelinin içinde kullanılır.

Boncuklu Oyalar Nasıl Yapılır?

Boncuklu oya yapımında genel olarak naylon iplik kullanılır. Oyaya başlamadan önce boncuğun bu ipliğe akıtılması gerekir. Çünkü oya yapımında boncuk örülürken, üzerine akıtıldığı iplikle kullanılacaktır. Boncuklar bazen sıra sıra dizili olarak satın alınırken, bazen ise tek tek ipliğe geçirilmesi gerekir. Bu işlem iğne ile yapılan bir işlemdir.

Boncuklu oyaları yaparken, yanınızda ilgili malzemeleri hazır bulundurmanızda fayda olacaktır. Zira zaman kaybı yaşamamak adına işini düzgün yapmak isteyen hanımlar, tüm malzemeleri yanına dizerek hızlı bir şekilde yazma veya havlu kenarını boncuklu bir şekilde yapabilir. Oya seçiminde farklı motifleri de göz ardı etmemek gerekiyor!

Boncuklu İğne Oyaları Nasıl Yapılır?

Boncuklu iğne oyası modelleri çok gösterişli modellerdir. Yazma kenarları ve havlu kenarları boncuklu olduğunda çok daha zarif ve dikkat çekici olur. Ancak iğne oyası yapımında boncuk ipliğe dizilmez. Oya yapıldıktan sonra boncuk oyaya eklenir. Eğer iğne oyası boncuk üzerine yapılacaksa, iğne boncuğun boşluk olan yerinden geçirilir ve boncuğun üzerine oldukça hoş oyalar yapılır.

Sizlerde aşağıdaki oya örnekleri aşamasını beğeniyorsanız resimlerin üzerine gelerek işleyebilirsiniz. Hatta çoğu bayan oya yaparak, para kazanmakta. Ek iş ilanları arasında iş alarak evine ek gelir götürerek, nakit para kazanabilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku