Yüz Tipine Göre Makyaj Tüyoları (Size Özel Makyaj)

Her kadın kendini güzel ve bakımlı görmek ister. Makyaj bunlardan en önemlisi olup, özellikle kadınların başkaları için makyaj yaptığı savunulur fakat bu doğru bir fikir değildir. Kadınlar öncelikle kendilerine olan saygısından dolayı bakımlı olmayı tercih ederler. Kullandıkları kremler, tonikler ve makyaj malzemeleri de bakımlı olmak için bir araç oluyor sadece. Makyaj yaparken bilmeniz gereken birkaç teknik vardır. Özellikle yüz şeklinize uygun bir makyaj yapıyorsanız yüzünüzdeki bazı noktaları belirginleştirmenizde fayda vardır. Böylece yüz hatlarınızdaki kusurları kapatarak kusursuz görünebilirsiniz. Bu konuda hazırladığımız yazı sayesinde sizde kendinizin için olan yüz şeklini deneyip karar verebilirsiniz.

Yüz şekli oval olan kadınlar

En avantajlı yüz şekillerinden biri ovaldir. Gölgelendirme işlemi yapmanıza gerek kalmadan güzel bir şekilde allık sürmeniz bile yeterli olabilir. Elmacık kemiğinizi çıkarmanız gerektiği için allık sürme işlemine elmacık kemiğinden yukarı yani kulağınıza doğru devam etmelisiniz. Göz kapaklarınıza koyu bir far tercih ettiyseniz dudağınıza da koyu bir ton uygulamalısınız. Özellikle oval yüz şekli olan kadınlarda allık, koyu far ve ruj gerçekten mükemmel bir görüntü ortaya koyuyor. Fakat koyu renkleri sevmiyorsanız açık bir far tercih ederek dudağınıza sadece şeffaf bir parlatıcı sürebilirsiniz. Böylelikle yüzünüzde sadeliği de yansıtmış olacaksınız.

Yüz şekli köşeli olan kadınlar

Bu yüz şekline sahip olan kadınlar zaten yüz hatları keskin olduğu için herhangi bir allık işlemi yapmasalar da olur. Sadece fondöteni yüzünüzün ortasına yoğun bir şekilde sürerek dışa doğru giderken hafifletmeniz yeterli olacaktır. Böylece sert görünümünüzü bir nebze olsa da yumuşatmış olacaksınız. Bir diğer önerimiz de aydınlatıcınızı kesinlikle göz altı ve çene kısmına güzel bir şekilde sürmeniz gerekmektedir. Yüz hatlarınızın belirginliğini daha da ortaya çıkaracaktır. Far, göz kalemi, ruj ve eyeliner gibi ürünleri istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Sadece renk uyumlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yüz şekli yuvarlak olan kadınlar

Çenenizi ve allığı uyguladığınız elmacık kemiğinizi yoğun bir şekilde ön plana çıkarmalısınız. Göz altınıza ve burnunuza aydınlatıcı kullanarak bu bölgeleri parlatmalısınız. Göz farınızı ve rujunuzu kesinlikle koyu tonlarda tercih etmelisiniz.

Yüz şekli üçgen olan kadınlar

Öne çıkması gereken elmacık kemikleri ve çene kısmını açık bir fondöten yardımıyla öne çıkarmalısınız. Diğer bölgeleri koyu fondötenle kapatabilirsiniz. Daha sonra elmacık kemiklerinize düzgün bir şekilde allık sürmelisiniz ve böylece çene ve elmacık kemikleri ortaya çıktığı için yüz şekliniz üçgen gibi gözükmemiş olacaktır. Tabi renk geçişlerine dikkat etmelisiniz. Bir yer çok açık dururken bir yer çok koyu olmamalıdır.

Yüz şekli kalp olan kadınlar

Yüz şekliniz kalp ise kesinlikle sadece çenenizi aydınlatmanız yeterli olacaktır. Bu yüz şekli çene kısmına doğru küçüldüğü için buradaki kusuru ön plana çıkartmalısınız. Bu nedenle sadece çenenizde küçük bir oynama yaparak kusursuz gözükebilirsiniz. Çene kısmına açık fondöten ya da aydınlatıcı kullanıp diğer bölgelere koyu tonlar kullanmalısınız.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku