Acnelyse Kremin Cilde Faydaları Neler? Yan Etkileri Nelerdir?

Cilt yenilenmesinde kullanılması gereken krem acnelyse Abdi İbrahim firmasının ürettiği bir kremdir. 20 gr olan tüplerde satılmaktadır. İlaç kutusu beyaz, pembe ve turuncu renklerden oluşmaktadır. Krem sarı renklidir. Acnelyse krem oldukça kuvvetli bir bileşene sahiptir. Bileşiminde retinoik asit bulunmaktadır. İçerisinde retinoik asit bulunmaktadır. Retinoik asit bir A vitamini türevidir. Özellikle cildin yenilenmesinde çok büyük katkısı bulunan bir kremdir. Derideki mitoz bölünmeyi artırarak yağ ve kir birikimi sebebiyle sivilce oluşumunu engellemektedir. Ciltteki en üst tabakanın dökülerek epidermisin hücrelerinin yenilenmesine yol açmaktadır. Böylece cilt eski güzel ve sağlıklı şeklini almaktadır. Acnelyse aşırı keratin oluşumunu engelleyerek derinin kendisini onarma mekanizmasını uyarmaktadır. Cilt altındaki yağın ve kirin birleşiminin sebep olduğu siyah noktalar, içi irinle dolu kabarcıklar, deride küçük kenarları belirli olan kabartılar ve sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır ?

Acnelyse krem kullanımı gerçekleşirken ilacın uygulanacağı bölge iyice temizlenmelidir. Ancak temizliği yapılacak bölge de kükürtlü sabun kesinlikle tercih edilmemelidir. Çünkü kükürtlü sabunun cildi kurutma özelliği bulunmaktadır. Temizleme işlemi bittikten sonra parmağın ucuyla ufak miktarda alınan ilaç lezyonlu deri bölgesine hafifçe ve bastırmadan sürülmelidir. Günde bir kez akşam saatlerinde uygulanması tavsiye edilmektedir. Bunun yanında krem kullanımı cildi çok büyük oranda kuruttuğu takdir de bepanthene gibi nemlendirici kremler desteklenmelidir. Doktorun ilacı reçete ettiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince doktorun verdiği direktiflere harfiyen uymak gerekmektedir. Yanlış ve fazla kullanımlar hastalığın seyrini olumsuz yönde etkilemektedir. Üst üste fazla kullanımında ciltte yanıklara sebep olabilmektedir. Bu nedenle yaz mevsiminde de kış mevsiminde de güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Uzun süreli tedavilerde kesinlikle başarı sağlanmaktadır. Uzun vadede sivilce çıkmasını engellemektedir.

Acnelyse Krem Nerelerde Kullanılır ?

Acnelyse kullanımı, doktorun belirttiği miktar ve şekilde olmalıdır. Genellikle boyun, yüz kullanım alanları arasındadır. Ancak doktor öngörürse sivilceye maruz kalan diğer cilt bölgelerinde de kullanılabilmektedir. Özellikle kullanım esnasında ellerin ve uygulamanın yapılacağı bölgenin temiz olması büyük önem arz etmektedir.

Acnelyse Kremin Yan Etkileri

Acnelyse krem kullanıldığı bölge de tahrişe neden olabilmektedir. Alerjik olarak hassas bünyeye sahip olan insanlarda kullanımı önerilmemektedir. Fazla kullanımda kızarıklık oluşumuna neden olabilmektedir. Kaşıntı ve batma hissi yaygın görülen yan etkiler arasında görülmektedir. Daha ciddi olan karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, boğazda şişlik ve dilde şişlik gibi yan etkilerde acilen doktoru bilgilendirmek gerekmektedir. Bunun dışında acnelyse krem ilk kullanıldığı dönemlerde sivilce miktarında artış gözlemlenebilmektedir. Ayrıca sivilcelerin olduğu noktalarda ağrı da yapabilmektedir. Özellikle gebelik dönemi içerisinde önerilmemektedir. Gebelik önleyici ilaçların da etkisinin azalmasına neden olmaktadır.

Acnelyse Krem Faydaları

Acnelyse faydaları oldukça fazladır. Cildin üst yüzeyine sürülerek içerisinde bulunan A vitamini sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Cilt hücrelerinin beslenmesini sağlamaktadır. Ciltte oluşan ölü derinin kaybolmasını sağlayarak uzun vadede cilde güzel ve parlak bir görünüm sağlamaktadır. Cilt tabakasının alt kısmında bulunan zararlı bakterilerin sivilce oluşumunu engelleyerek cildin sağlıklı görünümünü korumasına yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyinde ağrı yapan iltihaplı sivilcelerin iltihabını kurutmasına ve sonrasında hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girmesini sağlamaktadır.

Acnelyse Krem İz Bırakır Mı ?

Acnelyse krem iz bırakır mı sorusu kullanıcılar için büyük bir soru işareti olarak kendisini göstermektedir. Acnelyse krem iz bırakmamaktadır. Ancak kahverengi leke oluşumlarının kullanıcılar tarafından sıklıkla gözlendiğini söylemek mümkündür. Yine de cildinde ciddi problem olan kişilerin bu kremi kullanarak tedavi sürecinin ardından leke problemini çözmeye yönelik alternatifler geliştirmesi söz konusudur. Karbon peeling gibi beş seanslık bir uygulamanın ardından ciltte bulunan lekeleri gideren tedavilerle birlikte kahverengi lekelerden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Acnelyse Krem Kızarıklık Ne Zaman Geçer ?

Yan etki olarak bazı kullanan hastalarda kızarıklık meydana gelmektedir. İlaç kullanımı kesildikten itibaren 3 ila 7 gün arasında kızarıklar geçer. Eğer bu süre sizde daha uzun sürdüyse hekiminize başvurun.

Acnelyse Krem Yüzümü Soydu, Acnelyse Krem Yüzümü Yaktı / Kızarttı

Acnelyse Krem içerik itibariyle etkisini cildi soyarak gösterir. Sadece sivilceli olan bölgeye uygulanması önerilir. Ciltte kuruluk ve kızarıklık gibi haller kremin yan etkilerindendir. Böyle şikayetlerde kremi kullanmayı bırakabilirsiniz. Kremi sürdükten sonra doğrudan güneş ışığı veya sert soğuk ve rüzgardan da kaçınınız.

Acnelyse Krem Fiyatı

Güncel dönemde krem fiyatı 59 TL’dir

 Acnelyse Krem Reçetesiz Alınır Mı ?

Tüm eczanelerden reçetesiz alabilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku