Anestol Pomad Kremi Nasıl Kullanılır? Cinsel Bölgede Kullanımı?

Anestol Pomad Kremi Kullanım Alanları

Anestol Pomad Nedir ?

Anestol Pomad isimli krem vücutta bulunan ağrılı bölgede ağrıyı azaltmak için kullanılan ve uyuşturucu özelliğe sahip olan bir kremdir. Anestol Pomad hastaların şikâyetlerine bağlı olarak doktor tarafından tedavi amacıyla önerilen ve şiddetli olan ağrılarda acıyı hafifletmek için kullanılan bir merhemdir.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar ?

En bilinen özelliği sinirleri uyuşturması !

Anestol Pomad ne işe yarar denildiğinde kremin çeşitli amaçlarla kullanıldığı bilinmektedir. Anestol pomad kreminin en bilinen özelliği sinirleri uyuşturması olduğundan, deride bulunan hasar görmüş bölgedeki ağrıyı hafifletmek amacıyla doktor reçetesi ile kullanma talimatına dikkat edilerek kullanılmış olan bir kremdir. Ayrıca hemoroid tedavisinde bu kremin uyuşturucu özelliği sayesinde anlık rahatlama sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra Anestol pomad erken boşalma sorunu tedavisinde de kullanılan bir kremdir. Ancak Anestol pomad’ın erken boşalma tedavisinde kullanılabilmesi için hastanın öncelikle üroloji doktoruna gitmesi ve muayene olduktan sonra doktorun tavsiyesiyle bu kremi kullanması gerekir.

Anestol Pomad’ın Geciktirici Krem Olarak Kullanımı

Anestol pomad geciktirici kreminin geciktirici olarak kullanılabilmesi için sürülecek yer ya da noktanın çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Anestol pomad kremi sinir damarlarını uyuşturup zarar verdiği için penisin uç kısmına kesinlikle sürülmemelidir. Bunun yerine cinsel ilişki öncesinde penisin alt tarafına hafif bir şekilde sürülüp masaj yapılarak bir süre beklenilip daha sonra cinsel ilişkiye girilmelidir. Ancak bazı kişilerde uyuşma hissi çok geç olabildiği için krem hemen etki gösterememekte bu durumda bir süre beklenildikten sonra aynı işlem tekrar yapılabilir. Yalnız dikkat edilmesi gerekir ki sık olarak kullanıldığında ciltte kızarıklık, yanma ve tahriş gibi sorunlara neden olabilmektedir.

Anestol pomad kremi, sürülmek istenen yer kullanmaya başlamadan önce iyice yıkanıp temizlenmelidir. İlişkiye girmeden önce penisin ucuna değmeden masaj yapılıp sürülmeli ve daha sonra bölge ıslak mendille temizlenmeli ya da prezervatif kullanılması tercih edilmektedir. Boşalmanın erken gerçekleşmemesi için uygun olan bekleme süresi 30 dakikadır. Hemen cinsel ilişkiye girilecekse prezervatif kullanılması gereklidir. Çünkü ilaç içerisinde yakıcı bir özellik barındırdığı için ilişki sırasında vajinanın yanmasına sebep olarak kadının cinsel ilişkiden zevk almasını engelleyebilmektedir. Bu durum erkeğin performansını da düşürebilmektedir. Anestol pomad lokal anestezi özelliği göstererek sürülen yere uyuşturma hissi verdiğinden anestol pomad etki süresi çok kısa olmaktadır.

Anestol Pomad’ın Vajinada Kullanımı

Anestol Pomad kreminin vajina çevresine cinsel ilişki öncesinde giriş bölgesine sürülmesi daha uygundur. Anestol pomad kreminin beş gramı geçmeyecek şekilde ve vajinanın içerisine direk temas etmeyecek şekilde sürülmesi gerekmektedir.

Anestol Pomad Kreminin Makat Bölgesinde Kullanımı

Makat çatlağı olarak da bilinen anal fissür makat bölgesindeki küçük yırtıklardır. Hastanın otururken, yürürken ağrı yaşamasına sebep olan bu küçük kesikler ciddi anlamda rahatsızlık veren bir durumdur. Hasta, oturmada, kalkmada, yürümede zorluk yaşayabilir. Böyle bir şikâyet durumunda öncelikle doktora başvurularak tedavi için doktorun uygun göreceği ilaçların eksiksiz olarak kullanılması gerekmektedir. Doktor Anestol Pomad kreminin uyuşturucu özellikte olmasından dolayı bu kremi önerebilir. Bu krem anlık rahatlama sağlayarak acıyı ve ağrıyı azaltabilir; ancak bu krem anlık rahatlatıcı özellik gösterdiği için tedavi için tek başına yeterli bir krem olmadığı bilinmelidir. Böyle durumda doktorun bu bölge tedavisi için uygun göreceği ilaçların eksiksiz olarak kullanılması gerekmektedir.

Ağda Öncesinde Anestol Pomed Kremi Kullanımı

Bayanlarda çeşitli sorunlar görülmektedir. Bunlardan birisi de tüylenme sorunudur. Bayanlar tüylenmeden kurtulabilmek amacıyla çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Bunlardan bazıları jilet kullanımı, tüy dökücü krem, , epilasyon cihazı ve lazer epilasyondur. Jilet ve tüy dökücü kremler kıl köklerini beslediği için daha sık daha kötü bir şekilde çıkmaktadır ve bu işlemler sırasında jileti ve tüy dökücü kremi kullanırken kılın kıl kökü geliş yönüne de dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda vücudun çeşitli yerlerinde batıklara neden olacaktır.

Ancak bu işlemler kısa bir süre tüysüz kalınmasını sağlamaktadır. Lazer epilasyon biraz ağrılı bir işlem  olduğundan ve kanser riski olabileceği düşüncesi ile birçok kişi tarafından tercih edilememektedir. Bayanlar ağrılı olmasına rağmen daha sağlıklı ve daha uzun süre pürüzsüz bir görünüme sahip olmak amacıyla ağda yöntemini tercih etmektedirler. Bazı bayanların deri hassasiyeti daha fazla olduğundan ağda sırasında ağrıyı hissetmesi kaçınılmaz olmaktadır. Anestol pomad kredi ağda öncesinde ağrıyı azaltmak için de kullanılmaktadır. Hassas bir cilt yapısına sahip kişiler için etkisi az olabilmektedir. Ancak hassas cilt yapısı olmayan kişilerde kullanılırsa kesin bir sonuç alınıp ağda acısız bir şekilde yapılmış olur.

Anestol Pomad Yüze Sürülür Mü ?

Normalde yüze sürülerek kullanılan bir tedavisi yok. Doktorunuza başvurun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku