Bebeklere Kilo Aldıran Mama Önerileri? (2022 MAMA ÖNERİLERİ)

Mama kullananların yorumları, kilo aldıran mama önerileri ve daha fazlası.

Anne sütüne eş değer mama önerileri listemizde bugün sizlere kilo aldıran mama önerileri vermekle beraber 2022 yılı dahilinde mama kullananların yorumlarını da vereceğiz. Anneler, bebekleri için her şeyi yapmakla beraber bebeklerinin onların gözünde kilo alıp almadığını anlık görebilir ve hissedebilirler. Bebeklerde kilo kaybı, önem verilmesi gerekirken anne sütünü gerekmedikçe bırakmamaya annelerin özen göstermeleri gerekiyor!

Bebeklere Kilo Aldıran Mamalar

Ailelerin en zarif varlığı olan bebekler zaman zaman Kilo Aldıran Mama ihtiyacında bulunuyor. Anne sütünün önemli olduğu ilk 6 aydan sonra yeterli besin alamayan bebekler kilo problemleriyle karşılaşabiliyor. Bu duruma çözüm arayışında olan ebeveynler endişelenebilir, doğru gitmeyen bir şeyler olduğu düşüncesine kapılabilir.

Fakat endişelenmeye gerek yok. Bu durumla neredeyse her ebeveyn karşılaşmış, araştırmalar sonucu bebeğinin sorununa çare bulmuştur. Bugün sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Zira bebek konusunun hassasiyeti bilgilerin kesinlik niteliğini de etkiliyor. Ebeveynler doğal olarak söz konusu bebekleri olduğu için güvenilir kaynaktan bilgi almak ihtiyacında bulunuyor.

Kilo Alımı Destekleyici Mama

İlk olarak bebeğinize vereceğiniz besinler eşliğinde Kilo Alımı Destekleyici Mama da vermeniz gerekiyor. Bebeğinizin problemine çözümü bu aşamadan başlayabilirsiniz. Piyasada birden fazla çeşidi bulunan bu tarzda mamaların arz çokluğu tercih problemi yaratabilir. Fakat aşağıda sunacağımız mamalar çoğunlukla bu problemi yaşayan aileler tarafından tüketiliyor. Kilo Alımı Destekleyici Mama çeşitleri:

  1. Bebevita Bebek Maması

Maliyet azlığı ve içeriği bebevita mamasını ebeveynlerin vazgeçilmezi yapıyor. Bebeğin gelişim döneminde ihtiyacı olan her türlü besin içeren bu mamanın genel fiyatı 41,98 TL-dir. İnanılmaz kilo eksikliği gideren yapısına ek olarak içeriği kalsiyum, demir ve mineralleri de kapsıyor.

Bebevita kullanıcı yorumları;

Bebevita kullanan Ayşe Hanım; bebeğim için 8.aydan itibaren kullanmaya başlamıştım. Bebeğim tadını çok beğendi. Fiyat olarak diğerlerine oranla uygun olması ve içeriği benim için önem arz ediyordu. Bebevita devam sütü kullananlardan bende etkilenerek satın almıştım zira olumlu yorumlar çok fazlaydı.

  1. Elmalı İrmikli Mama Çeşidi

Bebeğinize vereceğiniz mamaları marketlerden almak istemiyorsanız sizler için özel araştırdığımız elmalı irmikli mama çeşidimiz mevcut. Yapımı için ihtiyacınız olanlar şu şekilde:

  • 1 kaşık irmik
  • Yarım rendelenmiş elma
  • Yarım çay kaşığı pekmez
  • Yarım bardak su

10 gün boyunca bebeğinizi bu mama ile beslemeniz kilo problemini hızlıca çözmenize yardımcı olacaktır.

Kilo Almayan Bebekler için Mamalar

Eğer bebeğiniz verdiğiniz her mamaya rağmen kilo almamaya devam ediyorsa, yine endişelenmenize gerek yok. Zira bu ihtiyaçlar doğrultusunda da üretilen mama çeşitleri mevcut. Fakat bu durumda ilk olarak bebeğinizin doktora görülmesi şart. Eğer ciddi bir şey yoksa sunacağımız mama bilgileri eşliğinde bebeğinizin problemini çözebilirsiniz. Kilo Almayan Bebekler için Mamalar:

  • Hero Baby Bebek Maması

Bebeğe yemekten sonra verilmesi tavsiye ediliyor. İştah açıcı olması, A, D ve C vitaminlerini taşıması mamayı vazgeçilmez kılıyor. Ayrıca hero baby kilo problemi yaşayan bebeklerin en çok tüketmesi gereken mama olarak da biliniyor.

Hero baby kullanıcı yorumları;

Hero baby kullanan Fatoş hanım; Firma bana göre çok başarılı bir ürün ortaya koymuş. Boşuna yüksek para verip mama almak yerine böyle kaliteli firmaların bebek mamaları tercih edilmeli. Ben, bebeğimize sütüm kesildiği için 6. aydan itibaren vermeye başladım. Genelde ılık su kullandım ve biberonu, bebeğin ağzına götürdüğümde şişeyi bitirmişti.

  • Aptamil Bebek Maması (Bebek sütü)

İçerdiği prebiyotiklerle bebeğinizin bağırsağındaki faydalı bakterileri destekliyor doğal olarak da bağışıklığı güçlendiriyor. Ayrıca bağırsaktaki faydalı bakterilerin güçlenmesi sonucu bebekte kilo alma sorunu daha az görülmeye başlıyor. Piyasada 60-160 TL arası fiyatlarda değişiklik gösteriyor.

Aptamil bebek maması kullanıcı yorumları;

Aptamil bebek maması kullanan Necla Hanım; Doktor tavsiyesi ile fiyatın baya yüksek olması (diğer markalara oranla) bunda karar kılmıştık. Aptamil’i ne yazık ki, bebeğim ağzına vurmadı acaba nedendir diye araştırdık ancak nafile. Sonrasında komşum ile konuştum bana diğer markayı önerdi. İnanır mısınız bilmem ama onu yaptığım gibi bebeğim bitirmişti.

Mama Kilo Aldırır Mı?

Ebeveynler doğal olarak bebeklerinin sorunlarına çözüm üretmeden önce araştırma yapıyor o kapsamda eylem gerçekleştiriyorlar. Bu aşamada çoğu ebeveyn Mama Kilo Aldırır mı sorusu ile karşılaşıyor. Araştırmalar kapsamında %90 bebeklerin tüketim zamanı kilo artışı yaşadığı gözlemlenmiştir. Eğer sizin de bebeğinizin kilo problemleri varsa yukarıda belirttiğimiz mamalar çerçevesinde probleme çözüm bulabilirsiniz.

Zayıf Bebeklere Hangi Mama Verilmeli?

Zayıf Bebeklere Hangi Mama Verilmeli sorusu genel olarak problemlerine çözüm bulamamış ebeveynler tarafından soruluyor. Yukarıda belirtilen mamalar kapsamında bebeğin kilosunda bir değişlik olmadıysa deneyebileceğiniz etkili mamalardan biri de bebelac mamasıdır.

  • Bebelac maması:

Sindirime yardımcı olması ve gaz yapmaması bebelac mamasını annelerin 1 numaralı tercihi yapıyor. Kesin kilo aldırmasından ziyade mamanın sahip olduğu omega 3 ve omega 6 yağları bebeğin beyin gelişimine de yardımcı oluyor. Araştırmalar kapsamında bebelac mamasının 21 gün sonunda bebeğin kilo problemine tam olarak çözüm ürettiği tespit edilmiştir.

Bebelac kullanıcı yorumları;

bebelac kullanan Aliye Hanım; bebelac maması satın almayı gittiğimde fiyatı baya uçuktu diğerlerine oranla. Bebeğim için paraya bakmadığım için hemen satın aldım. Aile ekonomisine bakıldığında fiyatların çok yüksek olması bize olumsuz yansısa da içerik olarak zengin besin değerleri taşıması nedeni ile bunda karar kılmıştım. Bebeğim sevdi ve her gün bebelac mamasını veriyorum.

Bebekler için En İyi Kilo Alma Maması Hangisi?

Bebekler için En İyi Kilo Alma Maması Hangisi sorusunun cevabı bebeğin problemleri doğrultusunda değişiklik gösteriyor. Zira bebeğin herhangi bir mamaya karşı alerjisi var ise o mamanın tüketimi faydadan çok zarar getirecektir. Ayrıca mama tadının bebek tarafından beğenilmemesi de mamanın sağladığı faydaları eksiltebilir.

Bu yüzden en iyi kilo aldıran mama bebeklerin en çok sevdiği mamadır şeklinde düşünebilirsiniz. Sadece yukarıda belirtilen mamaları bebeğinize besinleri ile vermeniz gerekiyor. Zira bu doğrultuda bebeğiniz mamaların arasından birinin tadını beğenecek ve en iyi mama seçiminde bulunacaktır. Siz de hemen belirtilen Kilo Aldıran Mama bilgileri eşliğinde bebeğinizin problemine çözüm bulabilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku