Beyaz Kilin Saça Faydaları Nelerdir? Saçı Erken Uzatma Yolları?

Saç beslenmesi ve uzaması için kullanılan saç killeri için bir çok birey, ne tür bir kilin saça faydası edeceğini tam olarak bilmemekte. İşte bu nedenle, beyaz kil hakkında önem arz eden püf noktaları paylaşmak istedim.

Kilin Saça Faydaları Nelerdir?

Çeşitli minerallerden oluşan ve doğalının bulunması neredeyse olanaksız olan kil, birçok cilt sorununa iyi gelmektedir. Ayrıca cilt bakımı için de kullanılmaktadır. Besleyici, dengeleyici ve onarıcı özellikleri bulunan kil, genellikle yüz bölgesine maske olarak uygulanır. Bu doğal yöntem aynı zamanda vücudun çeşitli bölgelerine de uygulanabilmektedir. Sivilce, akne ve siyah nokta gibi sorunlardan sarkık ve yanıklara, cilt kuruluğundan yağlı ciltlere kadar birçok sorun ve şikayet için çeşitli killer kullanılmaktadır.

Piyasadaki neredeyse tüm killer doğal olmayan yöntemlerle oluşturulmuştur. İçeriklerine ve renklerine göre farklı isimlerle anılan killer, ayrıca saç bakımı için de kullanılmaktadır. Kil, hem yıpranmış hem de solgun bir görünüme sahip olan saçlar için kullanılmaktadır. Ne amaçla olursa olsun kilin uygulanmasından önce saçların yıkanması önerilmektedir.

Kil Maskesi Tarifi

Kir ve yağın akıtılmasının ardından uygulanan kil, saçta en az yarım saat kadar bekletilir. Uygulanma aşamasında masaj yapılarak yedirilmesine dikkat edilmelidir. Böylelikle saç köklerine tesir etmesi sağlanmış olur. Sonrasındaysa bol suyla durulanmalı ve iyice kurulanmalıdır. Saça kil uygulanması, hem saçtaki yağ ve nem dengesinin oluşumuna olanak tanır hem de birçok kepek sorununun tedavisine iyi gelir. Saça kil uygulanmasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise süreklilik arz ettirilmemesidir. Yani her gün veya günaşırı uygulamak yerine, en sık haftada bir kez uygulanması daha idealdir. Ayrıca hassas ciltler için önerilmemektedir.

İlk uygulamada görece az kil sürülmesi ve 3-4 dakika kadar beklenip yıkanması, eğer bir ters tepki oluşmamışsa sonra tedaviye devam edilmesi önerilmektedir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku