6 Adımda Evde Doğal Yöntemlerle Burun Küçültme

Birçok insan burnunun şeklini beğenmemekte ve değiştirmek istemektedir. Bu nedenle doktorlara başvurmakta ve estetik ile karşı karşıya kalmaktadır. Ancak birçok insan ameliyattan korkmakta ya da yaptırmak istememektedir. Yeni oluşacak şekli hakkında emin olmamakta ve riske girememektedir. Bazen de burnun içerisine belirli malzeme karışımlarından oluşan dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Ancak o da çözüm olmamakta ve 1 yıla kadar vücut tarafından emilmektedir. Burun tekrar eski haline dönmektedir.

Doğal Burun Küçültme

Birçok insan acı çekmeden doğal yöntemlerle burun küçültmek istemektedir. İnternette ve çeşitli videoların bulunduğu platformlardan bu konuda bilgi almak mümkündür. Çeşitli maskeler, aparatlar ve egzersizler sayesinde burun küçültülebilmektedir. Ancak burun küçültme aparatı olan burun mandalı oldukça eziyet verici bir aparat olmaktadır. Dolayısıyla diş macunu maskesinden faydalanmak önerilmektedir.

Doğal Burun Küçültme Nasıl Yapılır ?

Evde çeşitli egzersizler sayesinde burun küçültme gerçekleştirilebilmektedir. Burun küçültülebilmekte ya da inceltilebilmektedir. Ortalama olarak 5 dakikalık günlük bir egzersiz programı ile sonuç almak mümkün olmaktadır. Ayrıca çeşitli maskeler de yapılarak küçültme işlemi hızlandırılabilmektedir. Doğal burun küçültme için diş macunu, elma sirkesi, egzersiz ya da geçici olarak makyaj yapılarak gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca burun küçültme işlemleri için çeşitli aparatlar da satılmaktadır. Bu aparatların düzenli kullanımı sonucunda burunda değişimler gözlenmektedir.

Diş macunu maskesi; diş macunu içerisindeki etken maddenin aktifliğinden dolayı işe yaramaktadır. Zencefil ile karıştırılacak olan diş macunu burundaki ödemi attırmaktadır. Dolayısıyla burnun küçüldüğü görülecektir. Ancak bu karışım sadece burnun ucuna ve kemikli bölgeye sürülmelidir. 16 yaş ve altındakilere bu yöntemler verimli sonuçlar vermeyecektir. Çünkü organlarının gelişimleri henüz tamamlanmamış ve vücut şeklini almamıştır.

6 Adımda Burun Küçültme Hareketleri

Toplamda 6 farklı hareketten oluşan egzersiz programının işe yaradığı deneyenler tarafından söylenmektedir. Ayrıca egzersizler toplamda en fazla 5 ya da 10 dakika sürmektedir. Ancak egzersiz yapıldıktan sonra morluk, şişlik gibi anormal sonuçlar görülürse egzersiz hemen bırakılmalıdır. Burun küçültme hareketleri;

Birinci hareket: Orta parmaklar yardımı ile burnun üst kısmından kaş bölgesinin başladığı yere kadar hafif şekilde bölgeye hafif basarak masaj yapılmalıdır. Masaj sabah ve akşamları beşer defa tekrarlanmalıdır.

İkinci hareket: Başparmak yardımı ile sol burun deliği kapatılmalıdır ve sağ burun deliği ile nefes aldıktan sonra 5 sabiye beklenmeli ve nefes bırakılmalıdır. Aynı işlem sağ burun deliği ile de denenmelidir. Bu işlem günde her iki burun deliği için beşer defa tekrarlanmalıdır.

Üçüncü hareket: Orta ve işaret parmağı burnun yan tarafına konmalıdır. Bu sırada dudakları ileri parmakları da elmacık kemiğine doğru gerdirmek gerekmektedir. Bu hareket sabaları ve akşamları üçer dakika yapılmalıdır.

Dördüncü hareket: İşaret ve başparmak uçları yardımı ile burnun üst kısmından deri yukarı gerdirilmelidir. Bu işlem beş dakika boyunca sabah ve akşamları yapılmalıdır.

Beşinci hareket: İşaret ve başparmak uçları yardımı ile burnun üst tepe noktası çekilmeli ve bu noktaya masaj yapılmalıdır. İşlem sabahları ve akşamlar üçer dakika tekrarlanmalıdır.

Altıncı hareket: Bu beş madde yapıldıktan sonra oluşabilecek şişlik ya da morlukları engellemek adına buz koyulmalıdır.

Doğal Burun Küçültme Maskeleri

Dış görüntü bakımından burun görünüş olarak yüzde en belirgin organlardandır. Burun ne kadar güzel görünürse karşı tarafa o kadar güzel görüntü sergilenir. Cerrahi yöntemlerden kaçınmak isteyen ve ameliyatsız burun küçültme işlemini merak edenler için çeşitli maskeler de mevcuttur. Genellikle en sık kullanılan maskı diş macunu maskesi olmaktadır.

Diş macunu maskesinde yer alan malzemeler;

* 1 çay kaşığı diş macunu,

* 1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil,

* 1 yemek kaşıdı da elma sirkesi gerekmektedir.

Maskenin Hazırlanışı

Bu malzemeler ile hazırlanacak olan karışım hem maske hem de krem olarak kullanılabilmektedir. Bütün malzemeler bir kase içine konulmalıdır. Macun kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışım fırça yardımı ile burnun ucuna sürülmeli ve yaklaşık olarak 20 ile 25 dakika bekletilmelidir. Sonra ılık su ile temizlenmelidir.

Bu uygulama 10 gün boyunca buruna uygulanmalıdır. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Alerjik uygulama görülüyorsa zencefil miktarı azaltılmalıdır. Ancak vücutta ciddi ödem varsa zencefil miktarı arttırılabilir. Karışımın yüzde dağılmaması önerilmektedir. Ayrıca alerji olup olmadığını anlamak için bileğe sürüp bekletmek fikir verecektir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku