Buşon Nasıl Geçer? Buşonex Ne İçin Kullanılır? Buşon Yumuşatıcısı

Buşonex ne için kullanılır, kulak içinde biriken kir ve zararlı metabolizmalarının kolay bir şekilde temizlenmesini sağlayan buşon yumuşatıcısı olarak kulak içine uygulanan bir karışım olup, ilgili alanda buşon dediğimiz metabolizmaların rahat bir şekilde temizlenip çıkarılmasını sağlar. Buşonex mir ilaç tarafından üretilmekle beraber 50 ml ve 20 ml şişelerde bulunur. Buşonex buşon yumuşatıcı fiyatı 25 – 30 TL arasında olup, reçeteye girmemektedir.

Buşonex Buşon Yumuşatıcı Kulak Damlası

Kulak damlası olarak doktorlar tarafından hastalarına verilen buşonex, eczanelerde 50 ml ve 20 ml şeklinde satılıyor. Buşon temizleme olarak tercih edilen kulak damlası, doktorlar tarafından 1 hafta kullanılması önerilmektedir. Günde 3 kez 5 damla olacak şeklinde 7 gün sürecek olan bu damlatma yöntemi sonrasında kulak içinde biriken kirli ve zararlı metabolizmaların temizlenmesi amaçlanır.

buşonex nasıl kullanılır

Buşonex ne için kullanılır; kulak içinde yabancı yani kiri tutan salgıya buşon denilmektedir. Genelde kulak içine parmağınızı bıraktığınızda sarımsı bir tabaka ile karşılaşırsınız bu tabakanın oluşmasını sağlayan yani kulak içindeki kiri tutan salgıya buşon deniliyor. İnsanların tamamında salgılanan bu sıvı ne kadar yumuşak olursa o kadar kirin toplanması ve temizlenmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle buşonex neden kullanılır sorusuna bu şekilde yanıt bulabilirsiniz. Buşonların yumuşatılması ve bu sayede kulak içinde biriken kirin toplanıp atılmasını sağlayan sıvı karışımıdır.

Buşonex Buşon Yumuşatıcı Fiyatı, İçeriği

Mir ilaç tarafından piyasaya sürülen buşonex buşun yumuşatıcısı olarak görev yapar. Buşonex kulak damlası olup kulak içindeki kirin etkin bir şekilde temizlenmesini sağlar. Görev icabı kulak içindeki buşonların yumuşatılmasını amaçlar. 7 gün, günde 3 kez 5 damla şeklinde şeklinde kulak içine uygulanır. Eczanelerde 50 ml ve 20 ml olarak satışa sunulmuştur. Buşonex fiyatı 2021 kasım itibari ile 25 – 35 TL dir. Buşonex içeriği incelendiğinde aşağıdaki bilgiler verilmiştir.

  • Her 50 ml şişelerde 20 ml karışımda 8 gram gliserine
  • Bicarbonate de Sodium 1 gram
  • Ve saf su bulunmaktadır.

20 ml buşonex içeriğinde ise

  • Hidrojenperoksit %3 oranında
  • Saf su bulunuyor.

Bu ilaçlardan her hangi birini kullandığınızda kulak içinde oluşan kirin rahatlıkla temizlenmesi amaçlanır. Buşonex bir sıvı karışımı olduğunu belirtmiştik. Kullanış şeklinde küçük şişenin kapağı açılarak dikkatlice büyük şişeye boşaltılır, doldurulan şişe iyice karıştırılır, boşaltılan şişede çıkan damlalık aparatını büyük şişeye takıp, ilgili kulak içine damlama yapacaksınız. 7 gün sürece olan tedavide günde 3 kez olacak şekilde 5 kez damlama yaptırılır.

Boşun Nasıl Geçer?

Buşon nedir; yukarıda da bahsettiğimiz gibi buşonlar kulak içindeki zararlı kir dediğimiz metaryelleri toplayarak sarımsı renge dönüştürüyor. Bu salgı olmasaydı kulak içinde hava yolu ile birçok zararlı organizma doğrudan kulak içine girip, hastalıkların başlamasını tetiklerdir. Kulak içinde oluşan iltihaplanma, kulak çınlaması ve ağrıya neden olacağından buşonların sağlıklı bir şekilde temizlenmesi önerilir.

Aşırı tozlu ortamlarda, kirli sıvı ile kulağın temas edilmesi durumunda boşunlar ağrı yapacağından buna dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle yılda bir kez olmakla beraber buşonex kulak damlası kullanılması önerilmektedir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku