Contractubex Ne İşe Yarar? Contractubex Jel Kullanımı ve Fiyatı

Contractubex Nedir Ne İçin Kullanılır ?

Contarctubex, vücutta oluşan yara izleri, ameliyat izleri, çatlak gibi sorunlarda doktorların ilk tercih ettiği ilaçlar arasında yer almaktadır. İlacın ana görevi, ciltte oluşan yaralardan dolayı, ölü hücreler birikmektedir. İşte bu hücrelerin yok edilmesi ve cildin tekrar eski halini alabilmesi için kullanılmaktadır. İz geçirme konusunda en etkili ilaçlar arasında yer almakta ve birçok hastanın tercih ettiği ilaç gurubundadır.

Tavsiye; Yara giderme konusunda başarılı bir krem ” Silverdin Krem

Contractubex;

Çukur şeklinde olan izler, ameliyat sonrasında oluşan kalıcı izlerin yok olması için kullanılan en etkili ilaçlar arasında yer almaktadır. Görsel olarak da rahatsızlık veren birçok iz gibi problemlerin geçmesinde doktorlar tarafından en çok tercih edilen ilaçlar arasında yer almaktadır.

Ciltteki ölü deriyi yenilemek için kullanılan bu ilaç, piyasada bulunan en etkili leke kremleri arasında yer almaktadır. Özellikle yara izlerini giderme konusunda kesin sonuç veren Contractubex, etkili bir krem olarak bilinmektedir.

Contractubex kremin fayda sağladığı bazı alanlar ise şunlardır.

 • Sivilce ve akne gibi hiç istenmeyen problemlerin giderilmesinde yardımcı görev görmektedir. Sivilcelere iyi gelmesinin yanı sıra, sivilceden kalan izlerin de yok olmasında iyi bir etki göstermektedir.
 • Yüzde oluşan ve yaşlanmaya bağlı olan siyah, kahverengi lekelerin giderilmesi konusunda etkili olan bir ilaç olarak karşımıza çıkıyor. Düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman bu lekeleri geçirdiği gözlemlenmiştir.
 • Güneşten dolayı vücutta oluşmuş olan lekelerin giderilmesi konusunda da etkili bir ilaç olduğu söylenebilir. Hatta bu konuda doktorların hastalara tavsiye ettiği ilk ilaçlar arasında yer almaktadır.
 • Çil ve kızarıklık gibi yüzde istenmeyen sorunların giderilmesinde etkili bir çözüm yoludur.
 • Özellikle ameliyat sonrasında kalan dikiş izlerinin giderilmesi konusunda piyasada bulunan birçok ilaç ve kozmetik üründen daha etkili olduğu söylenebilir.
 • Özellikle kadınlarda oluşan doğum lekeler, hamilelik lekelerinin giderilmesi konusunda etkili bir ilaç olma özelliği taşımaktadır.
 • Kilo alıp vermede ciltte meydana gelebilecek olan lekelerin kolayca giderilmesinde yardımcı olmaktadır.
 • Ayrıca hangi sebeple olursa olsun, ciltte meydana gelen yanıkların tedavisinde en çok önerilen ilaçlar arasında yer alır.
 • Özellikle cildin neresinde olursa olsun, oluşmuş olan lekelerin giderilmesinde kesin çözümler için en çok tavsiye edilen ilaç guruplarında yer almaktadır.

Contractubex Jel

Contractubex jel, özellikle yara izleri gibi durumlarda en çok tercih edilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Bunun yanında contractubex jel hakkında bilmeniz gerekenler de bulunmaktadır.

Bunlar şöyle sıralanabilir;

 • İlacın etken maddelerine karşı herhangi bir duyarlılığınız olduğu takdirde, Contractubex jel kullanmanız önerilmemektedir.
 • Contractubex jel özellikle yaraların kapanmasından sonraki dönemde, kalıcı olarak nitelendirilen izlerin giderilmesi konusunda etkili bir ilaçtır.
 • İlaç kullanılmak istendiğinde muhakkak yaranın kapanması beklenmeli ve yara kapandıktan hemen sonra kullanılmaya başlanmalıdır.
 • Özellikle sertleşmiş ya da kalıplaşmış yaraların kapanmasında en etkili çözümler arasında contractubex jel yer alır.

Nasıl Kullanılır ?

Bu ilacı doktorun tavsiyesine uygun biçimde kullanmanız daha iyi olur. Size doktorunuz nasıl kullanılır ile ilgili belli bir tavsiye vermesi durumunda mutlaka bu uyarılara dikkat etmeniz gerekir. Yanlış kullanımı vücudun bölgelerine zarar vermekle kalmaz, kalıcı sorunları da meydana getirebilir.

Dotorunuzdan tavsiye almadıysanız kullanımı hakkında buraya göz atabilirsiniz. Öncelikle parmak ucunuz kadar contractubex jeli gerekli bölgeye iyice yaymaya çalışın. İnce bir tabaka şekline kadar yaymaya devam edin.

Doktor tavsiyesiyle beraber günde 2-3 defa kullanılması gerekir. Daha fazla kullanmayın.

Özellikle sertleşmiş olan ve eski yaralarda contractubex jel kullanıldıktan sonra üzeri mutlaka kapatılmalıdır. Gazlı bez ile bu bölgeyi kapatmak daha uygun olabilir. En az 3 saat bekletmeniz de ilacın daha iyi etki vermesini sağlamaktadır.

Bunlarla beraber ilacın bazı yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler genellikle ortaya çıkan, belirgin yara izleridir. Nefes almada güçlük çekmek, karın ağrısı yaşamak bu ilacın en çok bilinen yan etkileri arasında yer alır. Bunun dışında, yaygın bir biçimde kaşıntılar da görülebilir. Bu etkiler görüldüğü anda mutlaka doktor bilgisine sunulmalıdır. Doktor ilacın kullanılmasına son verilmesini isterse mutlaka kullanılmamalıdır.

Contractubex Fiyat

Contractubex fiyatları en çok merak edilen konuların başında yer almaktadır. Almaya’da üretilen Contractubex fiyatı 150 TL olarak belirlenmiştir. Fiyatının görece biraz daha pahalı olması nedeniyle en çok sorulan soruların başında Contractubex’i sigorta karşılıyor mu olmaktadır. Fakat ne yazık ki bu ilaç sigorta tarafından karşılanmamaktadır. Özellikle cildiye uzmanları gerekli gördükleri zaman bu ilacı hastalarına önermektedirler.

Kişi istediği takdirde ilacı eczanelerden temin edebilmektedir. Sivilce izi ve çeşitli izlerin tedavisinde kullanılan contractubex kullanan kişilerin genellikle memnun kaldığı ilaçlar arasında yer almaktadır. Bu ilacın genel anlamda etki gösterme süresi altı ay olarak ifade edilmektedir. Bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktora başvurulmalıdır. Özellikle ilacın bilinçsizce kullanılması bazı sorunların doğmasına neden olur. Bunun için ilacın mutlak suretle doktor tavsiyesine göre kullanımı en uygun olandır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku