Coresatin Krem Nedir? Mavi, Sarı ve Pempe Çeşitleri?

Coresatin krem, kadınlar tarafından oldukça sevilen ve oldukça etkili bulunan bir krem çeşididir. Cilt problemleri karşısında sıklık ile tercih edilen coresatin kremin ortalama 12 farklı çeşidi bulunmaktadır. Ve farklı cilt problemlerine farklı çözümler sunmaktadır. Ayrıca coresatin krem, cilt doktorları tarafından da sıklık ile reçete edilir.

Coresatin Krem Ne İçin Kullanılır ?

Yukarıda da bahsedildiği üzere coresatin kremin 12 farklı çeşidi bulunmaktadır ve ciltte yaşanan probleme göre uygun olanı reçete edilmektedir. Coresatin kremin genel olarak kullanıldığı alanlar ise şu şekilde olmaktadır;

  • Alerjik cilt sorunları,
  • Roza diye bilinen gül hastalığı tedavisinde,
  • Sedef ve egzama problemlerine,
  • Cilt tahrişini tedavi ve önlemek amacı ile,
  • Cilt koruyucu bir bariyer olarak,
  • İltihaplı cilt problemlerinde,
  • Aşırı cilt kuruluğu, dökülmelerde,
  • Yoğun neme ihtiyaç duyan ciltlerde,
  •  Yeni hücre oluşumu sağlamakta,
  • Dermatit cilt problemlerinin çözümünde sıklıkla kullanılmaktadır.

Coresatin Krem Çeşitleri Nelerdir ?

Her ne kadar coresatin kremin 12 farklı çeşidi bulunsa da en çok tercih edilen ve kullanılan coresatin krem çeşitleri pembe, sarı ve mavi coresatin krem çeşitleri olmaktadır. Cildinizin hangi coresatin kreme ihtiyaç duyduğunu anlamanız ve başarılı bir tedavi elde edebilmeniz için mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir.

Eğer etkili ve doğru bir sonuç almak istiyorsanız mutlaka bir cilt doktoruna başvurunuz. En çok kullanılan coresatin krem çeşitlerinin tedavi amaçları ise aşağıda sıralanmıştır.

Pembe Coresatin Krem Ne İçin Kullanılır ?

Coresatin pembe en temiz içerikli coresatin krem çeşidi olmaktadır. Renginin pembe olarak belirlenmesinin sebebi de budur. Özellik ile içerisinde hiç bir şekilde kortizon bulunmaması ve buna rağmen tedavi edici özelliği b*ulunması ile tercih sebebi olmaktadır.

Bunun yanı sıra vitamin bakımından zengindir. İçerisinde B6 ve E vitamini bulunmaktadır. Böylece tedavi ederken cildi besler. Yardımcı madde olarak ise panthenol, bisabolol ve allantoin içerir. Çocuklar ve bebeklerde kullanımı temiz içeriği sayesinde uygundur. Mikro organizmaların ve bakterilerin yol açtığı problemlerde kullanılabileceği gibi pişik tedavisinde de sıklık ile tercih edilmektedir.

Bebeklerde meydana gelen pişiklerde ince bir tabaka sürülerek kullanılır ve sorunlu bölgenin hava alması sağlanır. Hijyen ve pembe coresatin sayesinde problemli bölge kısa sürede iyileşmektedir.

Sarı Coresatin Krem Ne İçin Kullanılır ?

Coresatin sarı bir diğer coresatin krem olarak karşımıza çıkıyor. Pembe coresatin kremde olduğu gibi coresatin sarı içeriğinde kortizon bulundurmaz. Fakat 15 yaş altına genellikle önerilmemektedir. Bu yaş grubunun altı için pembe coresatin krem daha uygun olacaktır. Sarı coresatin krem cildi çok kuru ve hassas olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Yoğun bir nemlendirici özelliği bulunduğu için uygun olmayan ciltlerde kullanıldığında sivilce problemlerine yol açabilmektedir. Mineral ve vitamin desteği ile cildi yeniler ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Ciltte meydana gelen egzama ve gül hastalığında en çok tercih edilen kremdir. Düzenli kullanımda kısa sürede etkisi gözlenmektedir.

Mavi Coresatin Krem Ne İçin Kullanılır ?

En çok tercih edilen coresatin krem çeşitlerinden biri de coresatin mavi olmaktadır. Diğer coresatin krem çeşitlerine göre ekstra antimikrobiyal dir. Bu sayede farklı birçok cilt hastalığına iyi gelir. Ciltte meydana gelen mantar ve bakteri kaynaklı cilt problemleri ile savaşır. Kullanımında yaş sınırlaması yoktur. Her yaş grubu bu tip problemler ile savaşırken doktor tavsiyesi ile mavi coresatin kremi tercih edebilir.

En çok egzama, gül hastalığı, sedef hastalığı gibi problemlerde kullanılır. Ayrıca egzama yüzünden meydana gelen kaşıntıları da hafiflettiği bilinmektedir. Kuru ve hassas ciltleri rahatlatarak yeni hücre oluşumunu destekler. İçeriğinde ise E vitamini, cilt yenileyici etkisi ile bilinen propolis ve aloe vera, yumuşatıcı etkisi ile gliserin, bisabolol ve allontoin gibi birçok farklı besleyici bileşen bulunur.

Coresatin Kremler Nasıl Kullanılır ?

Kullanım ve doz olarak size en doğru bilgiyi tabi ki doktorunuz verecektir. Zira her ne kadar coresatin kremler, temiz içerikli kremler olarak karşımıza çıksa da doktor kontrolünde kullanmak çok önemli. İçeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Aksi belirtilmedikçe ise coresatin kremler günde iki doz olarak kullanılmaktadır. Hasarlı bölgeye ince bir tabaka coresatin kremi masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Devamlı ve saatinde kullanım tedavi açısından önem arz eder. Bu yüzden tedavi boyunca düzenli kullanmaya özen gösterin. Unutulduğunda ise çift doz almayın.

Önemli ! Coresatin krem çeşitleri içeriğinde kortizon tespiti ile toplatılsa da, daha sonradan bu bulgunun kortizon olmadığı kararıyla tekrar satışa sunulmuştur. Detaylar için içeriği okumaya devam ediniz.

Coresatin Krem NedenToplatıldı ?

Coresatin neden toplatıldı sorusu coresatin krem sevenlerin ve bulamayanların bu ara en çok sorduğu ve merak ettiği soru olmaktadır. Coresatin kremin piyasadan toplatılma sebebi olarak; pembe coresatin krem içerisinde kortizon olmadığı söylenmesine rağmen, kortizon olduğu tespit edilmiş olması gösterildi. Ve özellik ile bebeklerde kullanılması sebebi ile derhal piyasadan toplatıldı. Fakat itirazlar ve coresatin kremin içeriğine güvenmesi ile tekrar içeriği incelendi ve iddia edilen bileşenin kortizon olmadığı ortaya çıktı. Böylece coresatin krem tekrar raflarda ki yerini aldı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku