Debridat Şurup Nedir, Yan Etkileri Neler? Kimler Kullanmamalı?

Bireyler debridat şurubu ne için kullanılır, debridat şurup ne işe yarar, kabızlığa iyi gelirmi şeklinde arayış içinde olabilirler. Özellikle debridat şurup fiyatı dahilinde bebeklerde kullanımı ve yan etkileri hakkında çarpıcı bilgiler burada.

Debridat Şurup Nedir?

Debridat Şurup nedir, genel olarak sindirim hareketlerini düzenler, kabızlık ve karın ağrısı problemlerini giderir. Eğer sizin de bağırsağınızla ilgili probleminiz var ise, adı geçen ilaç probleminizi hemen halledecektir. Fakat her şeyden önce ilaç etkenlerinden herhangi birine alerjinizin olup olmadığını öğrenmeniz gerekmekte. Zira alerjinizin olduğu taktirde ilacı tüketmeniz sizlere faydadan çok zarar getirecektir.

Bireyler debridat şurup kabızlığa iyi gelirmi, şeklinde soru sorabilir. Zira kabızlık ve karın ağrılarına çok iyi gelen bu şurup, kabızlık problemini de giderecektir. Özellikle debridat şurup kullananlar bu yönde olumlu yönde yanıtlar vermişlerdir.

Debridat şurubu aynı zamanda başka ilaçlarla kullanıma da uygun durumda değil. Zira bu işlem etkileşimler sonucu vücudunuzda farklı reaksiyonlara yol açabilir, vücudunuza çeşitli zararlar verebilir. O yüzden ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız uzun vadeli fayda elde etmenize olanak sağlayacaktır. Fakat aynı zamanda bu ilacın yan etkileri bilgisine de sahip olmanız gerekiyor.

Debridat Kullananlar

Debridat Kullananlar genel olarak bağırsak problemi yaşayan bireylerdir. İlacın etken maddesi Trimebutin Maleat sindirim hareketini düzenliyor. Genel olarak:

 • Bulantı ve Kusma
 • İshal
 • Kabızlık
 • Karın Ağrıları
 • Karında Şişlik

Durumlarında kullanılır. İlacın mucizevi etkenlerinden en göze çarpanı, çift yönlü çalışabilmesidir. İshalken bağırsaklardaki su emilimini artırıp kabızlık durumunda aksi işlemi yapan Debridat şurubu mucizevi etkisiyle hayatımızı değiştiriyor. Belirtilen bilgiler eşliğinde siz de bağırsak problemlerinizi bu şurup vasıtasıyla anında çözebilirsiniz.

Fakat bazı durumlarda bu ilacın kullanılması bireye ciddi ölçüde zararlar verebilir. Dikkat edilmesi gereken hususlar:

 1. Şeker hastası olmanız ilaç konusunda 2 kat daha fazla dikkatli olmanız gerektiği anlamına geliyor. İlacın şeker içermesinden dolayı doktorunuza danışmadan tüketmemeniz tavsiye olunur.
 2. Hamilelik döneminde kullanımı kesinlikle yasaktır. Zira çocuğun ala bileceği potansiyel zararlar, ilacı kullanmadan önce bir kere daha düşünmenize neden olabilir.
 3. İlacın etken maddelerini iyi incelemeniz gerekiyor. Zira daha önce ilacın içerdiği herhangi maddeye hassasiyetinizin olması bu ilacı sizin için riskli konuma getiriyor.

Araştırmalara göre debridat şurup kullananların yorumları oldukça pozitif diyebiliriz. Kullanıcı yorumlarında başta kabızlık sorununu ortadan kaldıran debridat şurup, sindirim sisteminde faydalı işler çıkardığı belirtilmiştir. Bu yorumlardan bazılarını alıntı yaptığımızda aşağıdaki bilgileri okuyabilirsiniz.

Hasan Y. ; Doktor tavsiyesi ile kabızlık sorunu çektiğim için de debridat şurup verildi. Ben de eczaneden aldım, verilen yönergeye göre günde 3 kez kullandım. Ortalama 24 saat geçtikten sonra karnımda bir şeylerin aktif olarak ilerlediğini hissettim sonuç mükemmel. Bana göre debridat şurup ne için kullanılır, derseniz kesinlikle kabızlık diyebilirim.

Debridat şurup kullanıcı yorumları

Neriman B. ; Biz genelde her hafta bayan arkadaşların birinde toplanırdık. Orada sorunlarımızı dile getirip, neler önerdiklerini neler yapılmaması gerektiğini dile getirirdik. Ben de karın ağrısı ve kabızlık problemi vardı. Ancak çok fazla değildi. Komşum Hasret, bana debridat şurup kullanmamı tavsiye etti. Ben de onun dediğini yapmıştım ancak debridat şurup aç mı tok mu kullanılır, bilmediğimden ona danıştım sabahları aç karnına 1 kez kullandım ve sadece 12 saat içinde olumlu sonuç çıktı.

Debridat şurup kullananlar

Faysal K. ; Eczaneden doktor tavsiyesi ile sindirim problemi yaşadığım için satın almıştım. Eczaneci arkadaş dalgınlığına gelmiş ki, bana nasıl kullanacağını dememişti. Bende hemen debridat şurup nasıl hazırlanır hazırlanışı hakkında prospektüsü açıp okudum. Zira debridat şurup aç mı tok mu hakkında net bilgiye sahip değildim. Genelde aç karnına içtiğinizde etkinin daha fazla olduğunu bende yorumlardan okumuştum. Ben de onlara inanarak, aç karnına günde sadece 1 kez içtim ve sonuç baya etkiliydi.

Debridat Fiyatı

Yukarıda belirtilen bilgiler eşliğinde ilacı kullanma durumuna uygunsanız doğal olarak Debridat fiyatı bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Her şeyden önce sağladığı yararın maliyetten daha fazla olduğunu belirtmekte fayda var. Zira kullanıcı yorumlarından, ilacın kaliteli içeriğine kadar her etken bu konuya teminat olarak bizlere sunuluyor. Fakat bu hususlar hariç ilacın yan etkileri de mevcut.

Debridat şurup fiyatı 2021 aralık ayı itibari ile 35 TL den satılmakta olup, eczanelere ve güncel tarihe göre değişken olabilir. Siz de tüm eczanelerden bu şurubu elde edebilir, bağırsak problemlerinize çözüm bulabilirsiniz. Sadece yukarıda belirtilen etkenler doğrultusunda hareket etmeniz gerekiyor. Zira uzun vadeli fayda ilacı dikkatli kullanmaktan doğuyor.

Debridat Şurup Yan Etkileri

 1. Karın Ağrısı
 2. Nefes almada güçlük
 3. Deri döküntüsü
 4. Boğazda şişlik
 5. Baygınlık ve Şok gibi yan etkileri mevcut

Yukarıda belirtilen herhangi bir yan etki fark etmeniz durumunda acil doktora gitmeniz gerekmekte. Her ilaçta olduğu gibi kullananlar arasında yan etkilerde görülebiliyor. Eğer ki, debridat şurup kullanıp, yukarıdaki yan etkilerden fazlasını yaşıyorsanız ilacı kesebilir ve yeniden doktorunuza görünebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=QeheKyywKz8

Debridat Şurup Bebeklerde Kullanımı

Bebekler kabızlık sorunu yaşadığınızda çoğu çocuk doktorları gaz ilacı vermekte ve önermektedir. Bu nedenle bebeklerin aylarına göre gaz ilacı veriliyor ancak şurup kullanımı genelde 6. aydan itibaren veriliyor. Oral süspansiyon şeklinde kullanılan debridat şurup bebeklerde kullanımı 6. aydan itibaren önerilmektedir.  Bunu biraz daha açarsak;

 • 0 – 6 ay arası için; Günde 2 veya 3 kere 2,5 mL’lik hazırlanmış ölçek
 • 6 ay – 1 yaş arası için; Günde 2 kere 5mL’lik hazırlanmış ölçek
 • 1 yaş – 5 yaş arasındaki çocuklar için; Günde 3 kere 5 mL’lik hazırlanmış ölçek
 • 5 yaş ve üzerindeki çocuklar için; Günde 2 kere 10 mL’lik hazırlanmış ölçek

şeklinde verilmesi önerilmektedir. Bireylerin debridat şurup kaç gün kullanılır, sorusuna yanıt olarak sadece 4 -5 gün arasında kullanılması belirtilmiştir. Anneler ise debridat şurup bebeklere zararlı mı, şeklinde soru yöneltebilir. Bu şurubun kullanım amacı, karın ağrısı ve sindirim sistemi bozukluklarında yaşanan kabızlık problemlerini gidermektedir. Bebeklere zararı, belirli ölçekler dışında kullanılmadığı sürece yoktur denilebilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku