Deloday Şurup Kullanımı, Yan Etkileri, Deloday 5 Mg Hap Tablet

Deloday şurubu alerjik ve kaşıntı durumlarından muzdarip olan hastalar için üretilen ve doktor tarafından verilen bir şuruptur. Deloday şurup nedir sorusuna kısaca alerjiye bağlı gelişen komplikasyonların tedavisine yardımcı olan şurup tedavisi denilebilmektedir. Alerji durumunda pek çok komplikasyonlarda beraberinde gelişmektedir. Deloday şurubu aynı zaman da burun da kaşıntı, burun akıntısı, gözlerde kaşınma, gözlerde oluşan kızarıklık ve yanma, öksürük gibi rahatsızlıklarda da kullanılabilir.

Deloday şurubu mutlaka reçete ile alınması gerekilmektedir. Reçetesiz eczaneden talep edemezsiniz. Deloday şurubu hem yaşlılar da hem de çocuklarda kullanılabilir. Deloday şurubu fiyatı 9 liradır. SSK ve diğer sosyal güvenlik kurumları deloday şurubunu karşılamaktadır. Deloday şurubun mutlaka çok iyi saklanması ve çocukların uzanamayacağı yerlerde muhafaza edilmesi önemlidir. Son kullanma tarihi geçmiş Deloday şurubu kesinlikle kullanmayın !

Deloday Şurubu Kullanım Şekli

Deloday şurubu kullanımı oldukça basittir. Şurubun içinden çıkan plastik kaşık ile birlikte şurubu yutunuz daha sonra üzerine biraz su içebilirsiniz. Ayrıca delodayı yemek sırasında ve yemek sonrasında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Deloday şurubu bebeklerin yaşına bağlı kullanım sıklığı da değişiklik gösterebilmektedir.

Çocuklarda kullanımı: 12 yaş üzeri çocuklar için günde 1 kere 2 ölçek şeklinde kullanılabilir. 6 ve 11 yaş arasında ki çocuklar için günde 1 defaya mahsus olmak üzere 1 ölçek kullanılması uygundur.

Deloday Şurup Yan Etkileri

Her ilaç ve şurubun yan etkisi olduğu gibi Deloday şurubunun da bazı yan etkileri bulunmaktadır. Delodayın çok sık ve sık olmayan gibi yan etkileri bulunmaktadır. Sık olarak deloday şurubunun kullanımından sonra bitkinlik görülebilmektedir. Çok sık olmayan ve oldukça nadir olarak ise alerjik reaksiyonlara bağlı olarak gelişen, nefes darlığı, ishal, kusma hissi, mide bulantısı, çarpıntı ve sersemlik de görülebilmektedir. Çok sık olarak da ağız kuruluğu görülebilmektedir.

Deloday Şurubun İçeriği

Deloy şurubunun her mL’sinde 0.5 mg desloradatin içermektedir. Desloradatin sayesinde alerjiğe bağlı gelişen semptomlar giderilir ve tedavisi gerçekleşmiş olur. Deloday oldukça etkili bir şuruptur. Alerjiye bağlı gelişen deride ki kabarcıkların ve kızarıkların da giderilmesi için kullanılmaktadır. Deloday şurup ne için kullanılır şeklinde oldukça fazla araştırma yapılmaktadır. Deloday şurubu küçük yaşlarda alerjik hastalığa yakalanmış çocukların ve yaşlıların tedavilerinde kullanılmaktadır.

Deloday Şurubu Faydaları

Deloday şurubunun pek çok faydası bulunmaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı gelişen semptomların tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  • Alerjik semptomları en aza indirerek kişi de alerjiye bağlı gelişen komplikasyonları tedavi eder.
  • Burunda kızarıklık ve kaşıntıyı ve bu nedenlere bağlı olarak oluşan rahatsızlıkları engeller.
  • Gözlerde kaşıntı ve yanmayı engeller.
  • Öksürük tedavisinin de de kullanılır.

Deloday Şurubu Hakkında Bilinmesi Gerekilenler

Deloday şurubunu kullanmadan önce dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken pek çok durum bulunmaktadır. Deloday şurubu ne işe yarar sorusundan önce bu hususlara dikkat edilmesi önemlidir. Bu maddelere dikkat etmeniz sağlığınız için oldukça önem teşkil etmektedir.

  • Deloday şurubunun etkenlerine dair herhangi bir alerjiniz varsa doğabilecek diğer olumsuzluklara karşı şurubu kullanmamanız oldukça önemlidir.
  • Deloday şurubu 6 aydan küçük bebeklerde kullanılması önerilmez. 6 aydan büyük bebekler kullanabilir.
  • Deloday şurubu yalnızca reçete ile temin edilebilmektedir.
  • Böbrek rahatsızlığı olan ve böbrek hastalıkları riski taşıyan kişilerde deloday kullanılması önerilmez.
  • Deloday şurubu kullanımından sonra herhangi bir iyileşme görülmediği takdirde doktora başvurulması önem teşkil etmektedir.
  • Gebelik döneminde kullanılması çocuğa zarar verebileceğinden ötürü hamile hastalarda deloday kullanımı önerilmemektedir.

Deloday 5 Mg Hap Ve Tablet: Hakkında bilgiler eklenip güncellenecektir…

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku