Differin Krem Ne İşe Yarar? Differin Jel Yan Etkileri?

Differin jel, hemen hemen herkesin belirli bir dönem muzdarip olduğu sivilceler için kullanılan bir kremdir. Reçeteyle satılan bir ilaç olmakla birlikte differin jelin, doktorun belirttiği şekilde kullanımına dikkat edilmelidir. Tek başına, sivilce ve aknelerle savaşacak özelliğe sahiptir, beraberinde başka ilaç kullanımına gerek yoktur. Birçok kozmetik ürünü gibi, sivilcelere karşı etkisini gösterebilmesi için gece yatmadan önce uygulanmaktadır. Bilinçli şekilde kullanıldığında, hiçbir sorun yaşamadan akne ve sivilceler tedavi edilebilir ancak, differin jelle birlikte daha etkili olması açısından başka kozmetik ürünleri de kullanılırsa ters etki oluşturarak çeşitli cilt sorunları ortaya çıkarabilir. Daha aydınlatıcı olması açısından differin nedir ve differin jel ne işe yarar detaylı şekilde açıklayalım.

Differin Jel Nedir ?

Differin krem, şiddetli olmayan daha çok orta dereceli sivilce ve aknelerin tedavisinde, tek başına büyük başarı sağlayan bir ilaçtır. Piyasada, özellikle ergenlik döneminde gençlerin kabusu olan sivilceler için birçok kozmetik ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerden birisi olan differin jel, dermatolojik testlerden geçirilerek etkisi kanıtlanmış ve doktor isteğiyle kullanılan bir üründür. Differin jeli, kullanım talimatına göre uygulayanlar, kısa sürede hem estetik hem de sağlık açısından olumsuz etki oluşturan sivilcelerinden kurtulabilir.

Cildi tazeleme etkisi de bulunan ürün, cilt lekelerinin tedavisinde kullanılacak içerikte değildir. Bunun için, bilinçli kullanımı önemlidir. 30 gramlık paketlerde, reçeteyle satılan bir ürün olan differin jel, adapalen maddesinden üretilmektedir. Sivilceleri kurutma ve iltihaplanmayı önleme etkisi bulunan adapalen içeriği sayesinde akne ve sivilce tedavisinde etkili bir üründür. Sivilce ve akne sorunu yaşayan birçok kişi, differin nedir diye merak etmektedir. Differin jel, gençler başta olmak üzere çok kişinin sorunu olan sivilce ve akneleri kurutur, cilde tazelik ve parlak bir görünüm kazandırır.

Differin Jel Ne İşe Yarar ?

Sivilce akne tedavisinde, birbirinden farklı içerikteki binbir çeşit kozmetik ürününden birisi olan differin jel aynı zamanda bir ilaçtır ve sadece doktor önerisiyle kullanılması uygundur. Aksi takdirde, daha farklı cilt sorunları ortaya çıkabilir. Sivilce sorunu bulunanlar ve ürünü kullanmak isteyenler, differin jel ne işe yarar, ne kadar sürede etkisini gösterir gibi sorulara cevap aramaktadır. Differin jelin, sivilceleri kurutmadaki ve iltihaplanmayı önlemekteki etkisi, tıbbi testlerle kanıtlanmıştır. Differin jel, akne ve sivilce tedavisi için kullanılan bir üründür. Bu nedenle, zamanla kendiliğinden geçen sivilcelerden çok, hastalık haline gelmiş inatçı sivilceler için kullanımı önerilmektedir.

Ergenlik dönemindeki sivilceler ya da bayanların özel günlerine yakın dönemlerde çıkan sivilceler, genellikle kendiliğinden kaybolur, ancak sivilceler iltihaplıysa tıbbi bir ilaç kullanımı gereklidir. Bu durumda önerilen en etkili ilaçlardan birisi differin jeldir. Patlatılması zor, içi iltihaplı ve çok acı veren sivilcelerin tedavisi için etkili ve bir o kadar da sağlıklı bir kremdir. Tabi önerilen şekilde ve dozda kullanıldığında etkisini göstermektedir.

Differin Krem Nasıl Kullanılır ?

Differin krem, reçeteyle satılan bir ilaç olduğundan, kullanım dozu cildin durumuna göre doktor tarafından belirlenmektedir. Differin jel nasıl kullanılır sorusu için cevap olarak verilebilecek temel kullanım şekli ise, gece yatmadan önce yüze sürülmesi şeklindedir. Genelde, günde bir defa kullanılır. Cildi soyma etkisinden dolayı fazla kullanımı sakıncalıdır. Zaten doktor, hastanın cildine göre uygun kullanım dozunu belirleyecektir.

Reçetede yazılan kullanım şeklinin dışına çıkılmaması konusunda kullanıcılar, ısrarla uyarılmaktadır.

Differin krem, akşamları yatmadan önce temizlenen cilde sürülür, cilde kolayca nüfus etmesi için ovarak yedirilir. Sadece sivilce veya akne olan bölgeye sürülmesi, etkisini göstermesi açısından yeterlidir. Cildinde açık yara olanların kullanması önerilmez. Açık yaranın üzerine kesinlikle sürülmez. Cildi soyduğundan kurutma etkisi vardır. Uygulamadan sonra kaliteli bir nemlendiriciyle cilt mutlaka nemlendirilmelidir. Ancak, nemlendirici differin kremden en az 8 saat sonra kullanılmalıdır. Çünkü differin kremin, farklı hiçbir kozmetik ürünü ve ilaçla birlikte kullanımı önerilmemektedir.

Differin krem, cildi kurutucu ve soyucu etkisinden dolayı gündüz kullanımı tavsiye edilmeyen, gece kullanılması, hem kendisinden beklenen etkiyi göstermesi hem de sağlık için daha faydalı olan bir kremdir.

Differin Jel Yan Etkileri Nelerdir ?

Differin jel, sivilce ve akne tedavisinde etkili, ancak kullanımına dikkat edilmesi gereken bir üründür. Eğer, doktorun önerdiği şekilde kullanılmazsa, birçok ürün gibi birtakım yan etkiler gösterebilir.

Differin jel yan etkileri nelerdir diyecek olursak; 

-Ürünün temel yan etkisi, ciltte soyulma ve kızarıklığa sebep olmasıdır.

-Kaşıntı ve uygulanan bölgede önemli derecede hassasiyet oluşması

-Beklenilenin aksine sivilcelerin çoğalması

-Göz çevresinde tahriş olma durumu, gözlerde şişme ile kaşıntı

-Ciltte yanma ve kuruluk, ürün uygun şekilde kullanılmadığında görülmesi muhtemel yan etkilerdir.

Differin krem kullanarak sivilcelerden kurtulmak için, doktor muayenesi gereklidir. Sonrasında, reçeteyle satın alınan ürün, differin krem nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir gibi soruların cevapları için kullanma kılavuzuna göre uygulanmalıdır. Differin krem yan etkileri, ürün belirtilen kullanım şekline uygun olarak gereken dozlarda uygulanmadığında karşılaşılana yan etkilerdir. Uygun şekilde kullanıldığında, kısa sürede sivilce ve aknelerden kurtulmayı sağladığı gibi, herhangi bir yan etki de göstermez.

Differin Jel Fiyatı

Differin jelf iyatı ne kadardır ? diye merak edenler içinse, ürünün fiyatı etkisine göre oldukça ekonomiktir. Eczanelerde, 55 TL gibi cüzi bir fiyatla satışa sunulmaktadır. Differin jel ücreti uygun olduğu için rastgele kullanılabilecek sıradan bir kozmetik ürünü değildir. Akne ve sivilceleri yok etmek, iltihabı kurutmak için, adapalen bileşeninden özel olarak geliştirilmiş bir ilaçtır. Bu nedenle, mutlaka doktor muayenesi sonrasında, önerilere uygun şekilde kullanılmalıdır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku