Emla Krem, İlişkide Kullanımı Ve Emla Krem Fiyatı 2022

Emla, kullanıldığı alanda bölgesel olarak uyuşturma etkisi yaratan bir kremdir. İçeriğinde bulunan lidokain ve prilokain bileşenleri sayesinde sinirsel iletimi engelleyerek bir çeşit anestezi işlevi görmektedir. Sinirsel iletimin engellenmesi krem uygulanan alanda bir hissizlik meydana getirmektedir.

Yarattığı his kaybı ile emla krem; ağda, epilasyon, kulak delimi ve piercing ya da dövme gibi acı hissettiren pek çok işlem öncesinde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra kreme ağrılı ilişkilerde ve erkeklerde görülen haz alma sorunlarının çözümünde de sık sık tercih edilmektedir. Emla krem geciktirici etkisi ile de bilinir.

Doktorlar tarafından da başvurulan ya da bazı durumlarda hastalara önerilen emla krem, hem güvenli hem de herkes tarafından rahat bir şekilde ulaşılabilir bir üründür. Satışı doğrudan eczaneler aracılığı ile reçetesiz olarak yapılan kremin fiyatı da bütçeyi pek zorlamamaktadır.

Emla Kremin Kullanım Alanı

Oldukça talep gören emla krem ne işe yarar sorusuna verilebilecek çok sayıda yanıt bulunmaktadır. Kremin en popüler kullanım alanı ağda ve lazer epilasyon işlemleridir. Emlanın doğru kullanımı ile ağda ve epilasyon seanslarında duyulan acı miktarı azaltılmaktadır. Krem, yüzde, kolda, bacaklarda ve bikini bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir olması açısından da oldukça ilgi görmektedir. Emla kremin bir diğer uygulama alanı da kulak delimi ya da piercing açtırma işlemleridir. Lokal olarak uyuşturulan bölgelerde krem sayesinde acısız delme işlemi yapılabilmektedir. Krem oldukça acılı bir uygulama olan dövme işlemleri için de kullanılabilmektedir.

Dövmenin yapılacağı alana önceden uygulanan emla kremin etkisi ile kişinin hissedeceği acı miktarı oldukça düşecektir. Emla kremin kullanım alanı çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Doktorların da kullanmayı tercih ettiği bir ilaç olan emla, özellikle çocukların çok korktuğu iğne ve serum işlemlerinden önce de kullanılmaktadır. Böylece hem bu uygulamalara karşı fobisi olan çocuk rahatlatılmış hem de ebeveyn ve doktorların işleri kolaylaştırılmış olmaktadır. Yine sünnet esnasında yapılacak enjeksiyon öncesi uyuşturucu krem (Muadili Anestol Pomad ) kullanılarak çocuğun daha az acı hissetmesi sağlanmaktadır. Doktorlar tarafından da gereken durumlarda kullanılan krem; özellikle hafif yanık tedavileri ve bazı cilt uygulamalarında tercih edilmektedir.

Emla Kremin İlişkideki Rolü

Emla kremin sık sık kullanıldığı bir diğer alan da ilişkilerdir. Kremin ilişki içerisinde hem acıyı azaltma hem de geciktirme olarak kullanımı mümkündür. Gereken durumlarda emla kremin kullanımı ile daha kaliteli bir ilişkinin yaşanması da mümkün olmaktadır. Buna göre akıllarda oluşan emla geciktirici krem ilişkide nasıl kullanılır ve işlevi tam olarak nedir sorularına verilebilecek iki ayrı yanıt bulunmaktadır. Öncelikle krem kadın tarafından kullanılacaksa ilişki öncesinde G çevresi ve içerisine uygun dozda sürüldükten sonra bir müddet beklenmelidir. Krem etkisini göstermeye başlayınca oluşacak uyuşma, özellikle ağrılı ilişkilerde kadını oldukça rahatlatacaktır. Ayrıca kremin ilk gece korkusu yaşayan kadınlarda ve vajin rahatsızlığının hafifletilmesinde de kullanımı uygun olacaktır.

Özellikle vajin probleminde karşılaşılan kas gerilmelerinde bu bölge emla ile uyuşturularak, ilişkide çekilen ağrı hafifletilebilmektedir. Bunun yanı sıra krem dolaylı olarak bir işleve de sahiptir. Bazı ürologlar tarafından hastalara önerilen emla, erkeklerde yarattığı hissizlik sebebi ile erken gelmenin önüne geçebilmektedir. Krem erkek tarafından kullanılacaksa ilişkiden 1 ya da 2 saat öncesinde ucuna sürülmelidir. Kremin içerdiği bileşen yardımı ile ucundaki sinirler uyuşturulacak ve bu bölgede bir hissizlik ortaya çıkacaktır. Ucunda oluşan hissizlik de erkeğin haz alma süresini geciktirecektir. Beklenecek süre boyunca kremin çamaşıra bulaşmasını önlemek için de ilaç kutusunda yer alan pansumanlardan yardım alınabilir.

Emla Kremin Doğru Kullanımı

Hayatın pek çok alanında yardıma koşan emla krem nedir sorusuna bir çeşit bölgesel anestezi cevabı verilebilir. Ancak krem nasıl kullanılır sorusu biraz daha uzun bir cevaba sahiptir. Öncelikle kremin doktor tavsiyesi ile beraber ve ilaç prospektüsüne uygun olarak kullanılması oldukça önemlidir. İşlemden en az 1 saat önce sürülmesi gereken krem bir nohut tanesi kadar büyüklükte olmalıdır. Ayrıca işlemin yapılacağı bölgeye çok ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Ayrıca emla sürülecek bölge önceden temizlenmiş ve kuru halde bulunmalıdır. İşlem bölgesinde bulunan yağ ya da kir gibi tabakaların emla kremin etkisini azaltacağı göz önüne alınmalıdır.

Kremin uygulama işlemi bittikten sonra üzeri bir streç film yardımı ile sarılmalıdır. Zorunlu olmayan bu işlem, kremi tam olarak emilmesini sağlayarak, bölgenin uyuşukluğunu artırmaya yardımcı olacaktır. Emla kremin çok belirgin yan etkileri olmasa da, her üründe olduğu gibi kişide alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu sebeple krem kullanımına karar verdikten sonra vücudun küçük bir bölgesinde deneme yapılmalıdır.

Eğer renk değişimi, kızarıklık, kaşıntı ya da bunlara benzer bir etki ile karşılaşılmazsa krem rahatlıkla kullanılabilir. Kremin kullanımı ile ortaya çıkan; ani baş dönmeleri, bulanık görme, ciltte döküntü ya da şiddetli batma hissi durumlarında vakit kaybetmeden bir doktora başvurulmalıdır. Emla kremin kullanım miktarına gelince; vücuttaki 10 santimetre karelik bir uygulama bölgesi için yaklaşık 1.5 miligramlık bir kremin kullanılması uygun olacaktır. Ancak bu değer yapılacak işleme göre artış gösterebilir. Cerrahi sayılabilecek işlemler için kremin kullanım miktarı da artacaktır. Yine emla kremin sürülmesinden sonra beklenilecek süre de uygulanacak işleme göre artış ya da azalmalar gösterebilmektedir.

Emla Krem Yüze Sürülür Mü ?

Kişiden kişiye değişiklik gösterir diyebiliriz. Yoğun bir şekilde yüzünüze sürmeden önce belli bir noktada hafif bir şekilde yüzünüze uygulayıp bekleyin. Kızarıklık ve tahriş gözlemlenmez ise emla kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Emla Kremin Fiyatı 2022

Eczaneler üzerinden ulaşılabilen emla kremin fiyatı muadillerine göre ortalama bir rakama sahiptir. Ancak kremin fiyatları değişen tüp büyüklüklerine göre endekslemektedir. Genellikle 5 adet minik tüpten oluşan bir kutunun içerisinde satılan krem, reçetesiz olarak rahatlıkla satın alınabilmektedir. Bir kez alınan ürünün çok sayıda işlem için kullanılabilir olması düşünüldüğünde uygun bir satış fiyatına sahip olduğu görülmektedir. Emla Kremin 12 OCAK 2022 tarihi itibariyle fiyatı 220 TL’dir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku