Expigment Yan Etkileri? Expigment 4 Leke Ve Sivilce Kremi

Expigment Krem İle Koyu Lekelere Son !

Birçok kadının ortak sorunu olan ciltte oluşan koyu veya siyah noktalar sinir krizlerine ve can sıkıcı bir ruh haline sebep olmaktadır. Vücudun herhangi bölgesinde çıkabilen bu lekeler hayatı zindan edebilme noktasına getirebilmektedir. Bu sorunun birçok etmeni vardır fakat başlıca sebebi; derideki pigmentlerin aşırı derecede artması sonucu oluşmaktadır. Pigment, deride bulunan ve deriye rengini veren aynı zamanda alyuvarlar, iris gibi yapılara da rengini veren maddedir. Bu sorunun temel çözümünde kullanılan ilaç türüne verilen isim ise Expigment’tir.

Expigment Nedir ?

Expigment kremin etken maddesi Hidrokinon’dur.  Bu krem deride biriken pigmentlerin çoğalması sonucu koyu renkli, siyahımsı lekeler “Melazma”; Vücudun birçok noktasında ortaya çıkan ve genellikle yüzde düzensiz şekilde ve büyüklükte beliren koyu kahverengi “kloazma” renk değişimleri ve yaşlanma ile birlik beliren çillerin tedavisinde kullanılır. Diğer bir kullanım alanı ise güneş lekeleridir ve sivilce izleridir. Expigment içinde barındırdığı “Hidrokinon” maddesinin etkisi ile birlikte lekelerdeki melanin etkisini yavaşlatarak lekelerin renklerinin açılmasını hedefler.

Sivilce Ve Leke Tedavisi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi expigment krem sivilce tedavisinde de kullanılmaktadır. Sivilce izinin giderilmesinde en etkin ilaç olarak bilinen expigment, birçok ergenlik çağındaki gencin korkulu rüyası olan lekelerin ve sivilcelerin giderilmesinde bir numaradır. Expigment Krem yapısı gereği sürüldükten sonra direk olarak gün ışığı ile temas etmemelidir, bu yüzden hastalar tedavi dönemi için sonbahar ve kış aylarını tercih etmelidir. Krem dışarıdan deri üzerine sürülerek kullanılır.

Expigment Krem Kullanımı, Nasıl Kullanılır ?

Nasıl kulanılır sorusuna yanıt olarak şunları diyebiliriz. Expigment Krem tamamen doktor tavsiyesinde ve reçeteli olarak kullanılmalıdır. Eğer cildinizde leke, güneş lekesi ve sivilce var ise ilk başvuracağınız ve de doktorunuzun reçetenize yazacağı ilk ilaç expigment kremdir. Expigment krem günde iki defa olmak üzere 12 saat aralıklarla kullanılır ve deriye uygulanır. Uygulanacak olan bölge önceden temizlenip, kurulanır. Genel olarak doktorlar akşam yatmadan iki saat önce sürülmesinin tavsiye eder ve masaj yaparak deriye iyice nüfuz etmesini isterler. Kullanım süresi olarak da genel istatistikler 2 ay olarak gösterilmektedir. Tabi ki bu kişinin cilt yapısına ve cildinde bulunan lekelerin, izlerin yoğunluğuna, büyüklüğüne bağlıdır.

Expigment Krem Çeşitleri

Expigment krem; Expigment 2 ve expigment 4 olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu iki tür expigment kremin temel farklılığı Expigment 4’ün Expigmen 2’ye oranlar daha fazla etken maddesi bulundurmasıdır ve daha da güçlüdür. Doktorunuzun teşhisi ardından karar sürecinde cildinizdeki lekelerin ve sivilcelerin yoğunluğuna göre hangi ilacı seçeceğini belirleyerek size uygun olan tedavi yöntemini belirler. Bu iki kreminde kullanımında elde edeceğiniz sonuçlar aynı olacaktır çünkü temelde aynı etken maddeyi kullanır ve etken maddedeki yoğunluk dışında aralarında hiçbir fark bulunmamaktadır.

Expigment Krem Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekilen Hususlar

Dikkat ! Bu konuda dikkatin pür safhada olması gerekmektedir çünkü şu anda anlatacağımız herhangi bir maddenin sonucunda oluşan sorunların çözümü zorlu süreçler kaşımıza çıkarabilmektedir.
 • İlaçtaki etmen maddeye olan bir alerjiniz var mı kontrol edilmelidir.
 • Açık yaralar ve çatlak ciltler ile temas etmemelidir.
 • Böbrek ve karaciğer hastalara kullanmadan önce doktor tavsiyesi almaları gerekir.
 • Tedavi sırasında cildi tahriş edecek herhangi bir maddeden kaçınılmalıdır.
 • Tedavi boyunca güneş ve UV ışıklarından uzak durulmalıdır.
 • Solaryum ve güneş lambalarından uzak durulmalıdır.
 • Tedavi sonrasında rengi açılan lekelerin renlerinin tekrar koyulaşmaması için güneş ışınlarından uzak durulmalıdır. Eğer zorunlu durumlar gerçekleşir ise mutlaka dışarı çıkarken güneş kremi kullanılmalıdır.
 • İki ayın sonunda tedavi sonuç vermez ise doktorunuza başvurmanız gerekir.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Expigment Kremin Yan Etkileri

Expigment kremin yan etkilerinden bahsetmeden önce şunu belirtmemiz gerekir, eğer expigment krem kullanırken aşağıda sıralayacağımız yan etkilerden herhangi biri veya birkaç tanesini yaşarsanız derhal kremin kullanımına son vermeli ve doktorunuza başvurmalısınız. Her ilacın yan etkilerinde olduğu gibi expigment kremin de yan etkileri kalıcı sorunlar doğurabilir ve hayatınızda kalıcı izler bırakılabilir. Diğer bir uyarı ise şu olacaktır; eğer göz veya ağız ile temas eder ise derhal temas edilen nokta bol su ile yıkanmalı ve en yakın sağlık ocağı veya hastaneye başvurulmalıdır.

Expigment kremin yan etkilerinden bahsederken üç alt başlık halinde bahsedeceğiz;

Ciddi yan etkiler

Hafif yanma hissi, batma hissi, deride gözle görülebilir ciddi alerjik reaksiyonlar özellikle yüz, dil ve boğazda kaşıntı ve nefes almada zorluk.  Bu yan etkilerinden biri veya birkaçı birden görülür ise derhal en yakın hastaneye veya doktora başvurulmalıdır.

Seyrek görülen etkiler

Kızarıklık, Kuruluk.

Çok Seyrek Görülen Etkiler

Deride çatlama, cilt renginde mavi ve siyah koyulaşma ve vezikül yani içi dolu sıvı kabarcık oluşumu.

Expigment Kremin Faydaları

Expigment krem bulunduğu skalada en iyi konuma sahiptir. Şöyle açıklamak gerekirse; Leke ve sivilce deyince akla gelen ilk isimin expigment olmasına şaşmamalıdır. Bunun yanında daha birçok faydası bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları;

 •  Cilde gençlik verir
 •  Deriyi soyduğu için derinin kullanım süresi boyunca yenilenmesini sağlar
 •  Güzellik verir

Expigment Krem Güncel Fiyatı

Expigment Reçetesiz Fiyatı: 25 TL

Özetle..

Tüm bu unsurlar ele alındığında expigment krem doktorların, gençlerin, yaşlıların, ergenlerin, bol güneşi seven tatil delilerinin, çillerinin sonsuza kadar yüzünde onunla birlikte hareket edeceğini sanan çocukların, kısacası tüm insanlığın en büyük sorunu ile mükemmel şekilde bahşettiği tamamen ortada ve aşikardır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku