Annelerin Tavsiye Ettiği Bebeklerde Gaz Yapmayan Mama Markaları Listesi 2023

Özellikle annelerin tavsiye ettiği bebeklerde gaz yapmayan mama markaları listesi markaları hakkında buradan bilgi alabilirsiniz. Gaz yapmayan mamalar günümüzde birçok marka adı altında satışta olsa da, en güzel tavsiye her zamanki gibi annelerden gelmektedir.

Gaz yapmayan mamalar, genel olarak her bebeğin bünyesi kapsamında tercih edilmelidir. Ayrıca bebeğin bünyesinin mamaya alışıp tekrar gaz yapmaması için kullanılan markanın 2 aydan bir değiştirilmesi gerekmektedir. Bebeklere kilo aldıran mama önerileri yazımızı okuyabilirsiniz.

Yeni Doğan Gaz Yapmayan Mama

Yeni doğan bebeklerde sindirim sistemi tam gelişmediği için annelerin gaz yapmayan mama tercihinde bulunması gerekmektedir. Zira aksi durumda bebeklerin gelecek yaşamlarında ciddi sorunlar oluşabilmektedir. Uzmanlar tarafından yeni doğan bebekler kapsamında önerilen gaz yapmayan mamalar bunlardır:

  • Humana AC

Anne sütü yapısına uygun Humana AC maması, ayrıca bebeğin gaz sancılarına son vermekte ve sindirimi kolaylaştırmaktadır. Şayet bebeğin bünyesine de uygun ise Humana AC mamasını gaz yapmayan mama kapsamında her daim kullanabilirsiniz.

  • Hipp

%!00 Laktoz içermesi ve gaz yapmaması bu mamanın hem bebekler hem de anneler tarafından sevilmesine sebep olmuştur. Ayrıca Hipp maması sadece gaz yapmamakla kalmıyor, karbonhidrat değeri ile bebek gelişimini de destekliyor.

  • SMA mama

Sindirimi kolay mamalar arasında en çok tercih edilen SMA maması, içerdiği antioksidanlar ile bebeğe mühim faydalar sağlamaktadır. Ayrıca SMA maması, bebeklerde kilo alımını da desteklemekte ve hazırlanması oldukça rahat olmaktadır.

Bebeğe gaz yapan yiyecekler incelendiğinde ise doğumun ilk 6 ayı sadece anne sütü önerilse de, yine burada bebeğin gaz sancısı ile karşılaşıyor anneler. Hali ile bebeğin bu gaz sancıları bazen istenmeyen olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bio gaia gaz damlası bebeklerde en etkin sonuç vermesi ile bilinmektedir. Özellikle bu gaz damlası bebeklerde günde 2-3 damla kullanıldığında gazın giderildiği bilinir. Bio gaia fiyatı 2022 yılı dahilinde 120 TL üzerindedir.

Bebeklerde Gaz Yapmayan Mama

Genel olarak bebeklerde gaz oluşumunun temel sebebi sindirimden kaynaklanmaktadır. Sindirim sistemlerinin tam gelişmemeleri kapsamında uzmanlar tarafından önerilen bebeklerde gaz yapmayan mama markaları bunlardır:

  1. Bebelac Gold

İçerdiği balık yağı, B1, D3 ve b. değerli vitaminler kapsamında en çok tercih edilen mama markası olmaktadır. Fermente içerikli Bebelac Gold ayrıca bebeklerde sindirimi kolaylaştırmakta, gaz ve kabızlık durumunu da engellemektedir.

Gaz yapmayan mama önerisi bebelac gold tavsiye edilse de, fiyatı olarak çoğu ailenin bütçesini aştığı görülüyor.

  1. Aptamil

İçerdiği prebyotik lifler sindirimi kolaylaştırıyor, gaz oluşumunu engelliyor ve bağışıklık sistemini destekliyor. Ayrıca Aptamil maması, gaz problemi olan bebekler kapsamında en çok tercih edilen mama markası olmaktadır.

Bebeklerde gaz yapmayan mama önerisi arasında gösterilen aptamil, bebelac ile kıyaslandığında fiyatlarının yüksek olduğu görülüyor.

  1. Aptamil Prosyneo

Genellikle sezaryenle doğan bebeklere önerilen Aptamil Prosyneo maması ayrıca küçük parçalara ayrılmış proteinler de içermektedir. Bu kapsamda Aptamil maması sindirimi kolaylaştırmakta, gaz ve kabızlık sorunu oluşturmamaktadır.

Az gaz yapan mamalar arasında gösterilen Aptamil Prosyne ise fiyat açısından yüksek diyebiliriz.

En Az Gaz Yapan Mama Hangisi?

Genel olarak işlevleri, bebeğin bünyesi kapsamında değişiklik gösteren mamalar arasında en etkilisini belirtmek imkânsız olmaktadır. Fakat istatistikler kapsamında Bebelac Gold ve Aptamil mamalarının anneler tarafından en çok tercih edildiği belirtilebilir.

Siz de bu kapsamda gaz yapmayan mama tercihinizi belirleyerek bebeğinizin sindirim sistemini koruyabilirsiniz. Günümüz ekonomik şartlarını incelediğimizde bebeklerin mama ihtiyacını gidermek için ekonomik davranmak gerekiyor. Özellikle pahalı olunca daha kalitelidir ön düşüncesinden kendinizi soyutlamanız gerek. Zira çoğu bebek mamaları pirinç unundan yapılmaktadır. Tabi bebeğin gelişimini düşünenler, çok pahalı mamanın daha farklı özellikleri olur düşüncesine kapılabilir.

Ülker hero baby 200 ve 400 gr. lık mama tozlarının hem faydalı hem de ekonomik olduğunun altını çizelim. Piyasada 25 TL den satılan hero baby 400 gr. mamaları A101, şok, migros gibi zincir marketlerden satın alabilirsiniz.

Gaz Giderici Mamalar İşe Yarıyor mu?

Her anne sütü içen bebek nasıl gaz yapıyorsa aldığı yediği mamalardan da gaz yapacaktır bebekler. Bu nedenle önemli olan bebeğin gazının sürekli olarak çıkarılmasıdır. Bir annenin yanında sürekli olarak gaz damlası bulundurması zorunludur. Sindirimi güçlü olmayan bebeklerde her türlü mama kullanılsa dahi yine gaz yapacaktır.

Gaz Yapmayan Mama Yorumları – Bebek Maması Kullananlar

Özellikle çoğu anne, bebek maması tercihini pahalı markalardan yana kullanmaktadır. Bebelac ve aptamil bunlardan biri olsa da, çoğunluk bunların gaz yapmadığını dile getirmektedir. Oysa ki, bebeklerin sürekli olarak gaz sancısı çekerek ağladıkları bilinen bir gerçektir. Ekonomik davranmak isteyenler diğer gaz yapmayan mamaları da tercih edebilir.

Bebeklerde gaz sancısı – kabız yapmayan mama

Kabız yapmayan mama neredeyse yoktur ancak çoğunluk, bebeklerin gerek anne sütü gerekse de bebek maması kullandıktan sonra gaz sancısı çektiği dile getirilir. Burada esas faktör, bebeklerde gaz sancısının giderilmesidir. Bu da eczanelerde satılan bio gaia gaz damlası ile giderilebilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku