Gebelik Testi Markaları Hangileri? Eczanedeki Gebelik Testi Fiyatları 2022

Gebelik testi ne kadar en iyi gebelik testi markası hangisi? 2022 gebelik testi fiyatları

Gebelik testi almak isteyenler eczanedeki gebelik testi fiyatları 2022 yılı dahilinde ne kadar olduğunu öğrenmek isteyebilir. Zira gebelik testi markaları çok olup, güvenilir ve sağlam, hatasız sonuç verebilenleri bireyler satın almakta. Bu gebelik testi markaları arasında en çok satılanlara bakarsak; Predictor, Laboquick, Days comfort ve oncomed test markaları bir adım önde diyebiliriz.

Gebelik Testi Ne Kadar 2022

2022 yılı dahilinde eczanede satılan gebelik testi fiyatlarında artış yaşanacaktır. Her şeyden önce Gebelik Testi ne kadar sorusuna kesin cevap bulmanız gerekiyor. Zira bu bilgi doğrultusunda bütçenizi doğru belirleyip gerekli test arayışına çıkabilirsiniz. Piyasadaki testler işlevlerine göre fiyat değişkenliği göstermekte. Bu da doğal olarak tercih problemlerini beraberinde getiriyor. Fakat sunacağımız bilgiler eşliğinde kesin tercihinizi belirleyebileceksiniz.

Genel olarak gebelik testlerinin eczaneden edinebileceğiniz fiyatları ortalama 10-40 TL arası değişkenlik gösteriyor. Fakat bu testler için dikkat edilmesi gereken etkenler fiyattan ziyade işlev konusudur. Şu an piyasada bulunan 2 en temel gebelik testi fiyat ve işlem detayları şu şekilde:

 1. Freely Gebelik Testi (10 TL)

Freely gebelik testi ne kadar, fiyatı ne kadar oldu? 10 TL den eczanelerde satılan gebelik testi ile güven sorunu yaşamayacaksınız. Her şeyden önce genel olarak gebelik testlerinin cinsel ilişkiden 5 gün sonra yapılması faydalı sonuçlar doğuracaktır. Test için yapmanız gerekenler:

 • İlk olarak idrarınızın testte belirtilen bölgeye temas etmesi gerekiyor
 • Daha sonra 3-5 dakika gibi bir süre zarfında test cevap sunacaktır
 • Karşılaşacağınız 1 çizgi hamile olmadığınızı, 2 çizgi ise hamile olduğunuzu gösterecektir

Kullanıcılar ise bu test hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Bunları incelersek;

 • Freely gebelik testi kesin sonuç verir mi? EVET diyebiliriz, ancak bazı testler hatalı yani tek çizgi çıkabiliyor ya tarihi geçmiştir ya da idrar ilgili alanın dışına bırakılmıştır. Ancak çift çizgi çıkan freely gebelik testine göre hamile olma ihtimaliniz %99 dir. Kişiler Freely gebelik testi erken sonuç verir mi? sorusunda ise %99 doğruluk payı vermesinin yanı sıra erken sonuç vermektedir.
 1. Laboquick (18 TL)

Laboquick gebelik testi ne kadar diyorsanız paketi 18 TL den satılmaktadır. Bu test için idrarınızdan belirtilen damlalıkla bir miktar almanız gerekiyor. Her testte olduğu gibi bu testte de 1 çizginin anlamı hamile olmadığını aksi durumsa hamile olduğunu gösteriyor. Fakat diğer testlerden farklı olarak Laboquick 100%-lük doğruluk oranı ile yıllardır hanımların bir numarası. Bireyler bu hamilelik testi hakkında bir kaç soruya yanıt arayabilir. Bunlar

 • Laboquick gebelik testi kaç günde çıkar? Genelde aynı gün sonuç vermesinin yanı sıra hamilelik testini ne zaman kullanacağınız aşamasında geciken adet döneminin 2. haftasında yapılması önerilir. Ayrıca Laboquick ovulasyon testi ne zaman yapılmalı? sorusunda ise sabah 10 ile akşam 20:00 den önce istediğiniz bir anda yapılması mümkündür.

Eczanede Gebelik Testi Fiyatı 2022

Eğer gebelik testinizi eczaneden almak istiyorsanız doğal olarak Eczanede Gebelik Testi Fiyatı bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Sizlerin bu bilgi ihtiyacını da karşılıyor, net olarak sorunlarınıza çözüm buluyoruz. Belirteceğimiz bilgiler eşliğinde artık Gebelik Testi Fiyatı Eczane tarzında aramalar yapmayacak, doğrudan cevap bulabileceksiniz.

Türkiye genelinde Hamilelik Testi Fiyatı bu şekilde:

 • Predictor (20 TL)
 • Miratech (10 TL)
 • Oncomed (13 TL)
 • Certain (5 TL)

Yukarıda belirtilen gebelik testleri genel olarak kullanılıyor ve çoğu hanım tarafından tavsiye ediliyor. Siz de hemen belirtilen ürünler arasından beğendiğinizi seçerek testinize kesin cevaplar bulabilirsiniz.

Belirttiğimiz bilgiler eşliğinde artık Eczanedeki Gebelik Testi Fiyatları sorusuna kolay yoldan cevap bula bileceksiniz.

Gebelik Testi Güvenilir Mi? Kesin Sonuç Verir Mi?

Evlilik yıllarının ilk dönemlerinde genel olarak karşılaşılan Eczanedeki Gebelik Testi Fiyatları sorusu net cevap kıtlığına sahip. Ayrıca kullanım şekillerinden, süre zarfına kadar her türlü bilgiye ulaşılabilecek site sayısı oldukça az. Herhangi bir endişe yaşamanıza gerek yok bu bilgi kıtlığını sunulacak etkenler çerçevesinde kapatabilirsiniz. Her şeyden önce hamilelik şüphelerinizin kesin belirtileri olması gerekli.

Gebelik testi kesin sonuç verir mi dersek, hata yapmış oluruz. Ancak araştırmalara ve elde edilen verilere göre çift çizgi çıkan gebelik testi sonuçlarına göre hamile – gebe kalma olasılığı %98 olarak verilmiştir. Gebelik testi pozitif denilince kadının, kesin sonuç olarak hamile kalabileceği ihtimali bu nedenle yüksektir. Gebelik testi bu gibi etkenlerden dolayı güvenilirdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı testlerin de başarısız sonuç verebileceğidir. Yani tek çizgi olayı. Eğer ki, ben hamileyim belirtiler yüksek ancak gebelik testi tek çizgi çıktı diyorsanız, yeni bir test satın alıp, yeniden denemenizi öneriyoruz!

Zira boşa heyecanlanmak gelecekte hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Belirtilerin kesinleşmesinden sonra sıra güvenilir ve kesin cevap verebilecek gebelik testi arayışına geliyor. Bu sırada karşılaşabileceğiniz her sorundan, yapmanız gereken kilit noktalarına kadar her bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz. Zira paylaşılacak bilgiler ışığında artık sayısız denemeden kurtulup sorularınıza kesin cevap bulabileceksiniz.

Gebelik Testi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her gebelik testi %100 kesin sonuç vermediği gibi %99 – 98 aralığında doğruluk payı vermektedir. Eğer ki, hamilelik testinde çift çizgi çıkmış ise doğruluk payı oldukça yüksektir. Ancak tek çizgide işin rengi değişebildiği gibi kırmızı renk yerine farklı bir renk gözlemlenmiş ise gebelik testi hata payı yüksektir. Bu nedenle eczanede satılan gebelik testi satın alırken bir kaç adet almanızda fayda olacaktır ve bunları farklı zamanlarda kullanmayı öneriyoruz. Peki gebelik testi hakkında akıllarda kalan sorular neler işte soru ve yanıtlarımız;

 • Normal gebelik testleri kaç mL ölçer? HCG hormonu gebelik ile alakalı olup, gebelik testi için aranan mL değeri 20’nin üzerinde olmalıdır. Bu nedenle eczanelerde satılan gebelik testleri mL aralığı 20 ile 50 arasındadır.
 • Hamilelik testi negatif çıkıp hamile olan var mı? Daha öncede belirttiğimiz gibi gebelik testlerinin tek çizgi çıkma hata payı, çift çizgiye oranla yüksektir. Gebelik testinin son kullanma tarihinin geçmesi, aşırı sıcak ve soğuk ortamlarda bulunması testleri bozmaktadır. Hamilelik testi negatif çıkıp da hamile olanlar da bulunuyor.
 • Ovulasyon testi ne zaman yapmalıyım? Bu test negatif çıkıp da hamile olanların da olduğu bilinen bir gerçektir. Öte yandan bayanlar, ovulasyon testinin ne zaman yapılacağını merak edebilir, idrarda LH testi yani yumurtlama dediğimiz ovulasyon testlerinde günün saat 10 ile akşam 20:00 arasında yapılması önerilir. 5 gün boyunca aynı saatlerde yapılması sizlere net sonuçların vereceğini belirtelim.
 • Adetten önce yapilan gebelik testi doğru çıkar mı? Ne yazık ki, doğru çıkmaz yani sonuç negatif olacaktır. Zira adetten önce yapılan gebelik testi hcg hormonun az gelmesi ile sonucun negatif olacağını belirtir.
 • Evde gebelik testi yanlış çıkar mı? “home pregnancy test” (HPT) olarak kısaltılan bu testi evde ve dilediğiniz bir mekanda kullanabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi adetten önce yapılması, ilgili alanın dışına idrarın dökülmesi, ML ve HCG hormonlarının düzensiz salgılanması sonucun yanlış çıkma ihtimalini yükseltir.
 • Gebelik testi akşam yapılır mı? Kadınların gebelik testi yapmadan önce gece bunu kullanmamaları önerilir. Aksine sabahın erken saatlerinde idrarda biriken HCG hormonu bize net sonuçları vermektedir.
 • Gebelik testi sonucu kaç dakikada belli olur? Her testte sonuçlar dakikalar arasında kullanıcılara net yanıt vermektedir. İdrarı ilgili alana döktükten 5 dakika sonra çizgiye odaklanmanız gerekiyor. Bu nedenle gebelik testi sonucu ortalama 5 dakika içinde sizlere veriliyor.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku