Hamam Otu Nedir? Hamam Otu Yağı Ve Tozu Kullanımı Nasıl?

Hamam otu: Bitkilerin hem besin amacıyla hem de ilaç yapımında kullanılmaktadır. Bunların yanında kozmetik amaçlı tüketilen bitki çeşitlerinin sayısı da oldukça fazladır. Bunlardan biri olan hamam otu istenmeyen tüylere karşı kullanılmaktadır. Çok eski tarihlerden bu yana hanımlar arasında rağbet gören bu bitki toz halinde ya da krem olarak satılmaktadır.

Bu otun uygulanacağı bölge daha önceden temizlenir. Sonrasında hamam otu tozuna su eklenerek krem haline getirilir. Ardından yavaş yavaş masaj yaparak tüylerden temizlenecek bölgeye uygulanır ve yaklaşık dört dakika beklenir. Sonrasında kremin uyguladığı bölge durulanır ve hamam otundan arındırılır.

Bilgi: Epilasyon sırasında acıyı en aza indirmek için kullanabilirsiniz ” Emla Krem

Hamam Otunu Kullanırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir

Diğer ismi ile zırnık otu olarak bilinen bu bitkinin ne amaçla kullanıldığı, kullanım teknikleri ve ne kadar kullanılması gerektiği ile ilgili detayları araştırmakta fayda vardır. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetiştirilen bitkiyi şifalı bitki satan alışveriş merkezlerinden ya da aktarlardan temin edebilirsiniz. Bu bitkiyi tanımaya önce faydalarını incelemek ile başlayalım.

Tüylerden kurtulmak için kullanılan pek çok üründen ucuzdur ve daha az katkı maddesi içerdiği için daha doğaldır. Düzenli kullanılması halinde tüylerin zayıflamasını sağladığı gibi çıkmasını da geciktirir. Kreminin uygulanmasının ardından bir lift yardımıyla yüzey temizlenirse, daha verimli sonuçlar elde edilir.

Ayda üç defa uygulamanız halinde gelişmeyi bariz bir şekilde görebilirsiniz. Bu bitkinin dez avantajları ise kötü kokusu ve içeriğindeki yoğun kimyasalların bir süre sonra rahatsız edici bir hal almasıdır. Hamam otundan yapılan özel yağ sayesinde de dökülen tüylerin yeniden çıkmasının önüne geçilmiş olur. Bu yağ ilgili bölgeye masaj yapar gibi birkaç dakika uygulanır. Her bitkisel ürün gibi bu ürünün de usulünce kullanılması ve doz aşımına dikkat edilmesi önemlidir.

Dövülmüş hali toz kınaya benzeyen bu bitkinin cildinizde kızarıklığa sebep olması ya da kaşıntı yapması durumlarında kullanımının kesilmesi önemlidir. Eğer ciddi şekilde tahriş oluşmuşsa bir sağlık kuruluşuna müracaat edilmelidir. Hamam otunun kullanırken dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise yoğun kokusudur. Bu koku kolay kolay çıkmaz ve rahatsız edicidir. Bu sebeple mümkünse ferah alanlarda kullanılmalı, kapı ya da pencereler açılarak ortam havalandırılmalıdır.

Uzmanlar bu bitkinin yüz ve göz çevresinde kullanılmamasını tavsiye eder. Çünkü cilt yapısının en hassas olduğu bölge yüz bölgesidir. Her cilt bu tür bitkileri doğal karşılamayacağından reaksiyon göstererek, tahrip olabilir. Bu da hem görsel açıdan sizi sıkıntıya sokar hem de yanma hissi vereceğinden ağrılı bir süreçtir. Hamam otu uygulanacak alana yetecek kadar hazırlanmalı ve eldivenle uygulanmalıdır. Bakım işleminin yapılmasının ardından eller ve bu iş için kullanılan malzemeler bol su ile yıkanmalıdır.

Online Hamam Otu Satışı

İhtiyacımız olan her ürünün temininde bizlere hizmet veren online platformlar bitkisel ürünleri de ayağınıza kadar teslim etmektedir. Ambalajlanmış, kullanım şeklinin ve raf ömrünün belirtildiği paketlerde satılan bu ürünü netten satın alabilirsiniz. Web siteleri aracılığı ile satılan bu ürünün aromatik olanları da vardır.

Bunlar gül kokulu hamam otu tozu ya da hamam otu yağı olarak bilinir. Bu ürünleri orjinaline uygun olarak temin edebilirsiniz. Online alışverişin sizlere sunduğu kolaylıklar hem cebinizden hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Öyle ki netten alacağınız her ürün gibi kozmetik ürünleri ile ilgili akıllı erişim tekniklerini kullanarak cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Ödeme koruma sistemi yanında yedi gün yirmi dört saat destek alacağınız müşteri hizmetlerimiz aracılığı merak ettiğiniz tüm konularda bilgi alabilirsiniz. Memnun kalmadığınız ürünleri değişimi ve iadesi gibi konularda ise herhangi bir sorun yaşamazsınız. Hamam otu gibi pek çok aktar ürününü bulunduğunuz yer yerden dakikalar içinde sipariş edebilirsiniz. Sistem size mağaza girişi ve diğer konularla ilgili bilgi vermektedir.

Ayrıca mevcut siteye üye olmanız halinde oldukça karlı çıkabilirsiniz. Sistem üzerinden puan hesaplayarak biriken puanlarınızı avantaja dönüştürebilirsiniz. Satın aldığınız ürünlerin teslimatı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve kargo takibi için kargo rehberi servisini kullanabilirsiniz. Bu tür ürünleri tek başına ya da set halinde satın almanız da mümkündür. Bir paket almak yerine bir defada dört paket alabilir ve toptan sipariş indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Ödeme seçenekleri, şifre işlemleri mail bildirimleri ve tüm diğer ayrıntılar için tarafınıza detaylı bilgi verilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku