Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı Yan Etkileri?

Eczanelerde genelde pişik önleyici olarak tercih edilen hametan krem kullananlar, bu kremin ne işe yaradığını, fiyatını ve yan etkilerini öğrenmek isteyebilir. Hametan krem fiyatı 2021 günce bazda bakıldığında 14-17 TL aralığında satışa sunuluyor.

Hametan Krem Nedir?

Son zamanlarda en çok merak edilen sorulardan biri hametan ne işe yarar olmaktadır. Hametan, eczanelerde satılan 30 ve 50 gram formları olan cilt kremidir. İçeriğinde bulunan etken maddenin güçlü olması ve oldukça güvenli olmasından dolayı çok iyi sonuçlar verir. Hametanı cilt sorunlarında kullanmanın yanında nemlendirici olarak da kullanmakta olan birçok kişi vardır. Yağlı bir cilde sahip olan kişiler hametan pomad yerine hametan krem kullanmalıdır. Hametan krem ciltte oluşan lekelerde kullanılır. Pişiklerde kullanılır, pişiği çok kısa zamanda geçirmektedir. Sivilce izlerinde güvenli şekilde kullanılabilir. Kişinin cildinde ölü deri oranı fazlaysa cildi yenilemek ve parlaklığını arttırmak için kullanılır. 1. ve 2. derece vücut yanığı olanlarda ve güneş yanığında kullanılır. Hametan, meme ucu çatlaklarının iyileştirilmesinde de kullanılır. Nemlendirici yerine kullanılabilir. Sürtünme, zedelenme ve sıyrıklar içinde kullanılır. Ciltteki renk tonunun eşitlenmesini sağlamak için kullanılır.

Hametan Krem Ne İçin Kullanılır?

Bebeklerde pişiği yok edip, hızlı şekilde iyileşmesini sağlar. Cildi yenileyip, ciltteki lekeleri azaltıp, yok eder. Sivilcelerin sebep olduğu cilt lekelerinde iyi sonuçlar verir. Güneş yanığı ve diğer yanıkları iyileştirip, iz bırakmaz. Ameliyat yaralarında hızlı bir şekilde iyileşme sağlar. Nemlendirici olarak görev yapıp, cildi nemlendirir ve cildin nem dengesini sağlar. Meme ucunda olan çatlakları giderir. Kremin etkili olduğu birçok nokta vardır. Önemli olan kremin düzenli bir şekilde kullanılmasıdır.

Hametan kremin etken maddesi nedir?  Hametanın etken maddesi, Hamamelis virginiana’dır. 100 gr da ortalama olarak 25 gr hamamelis virginiana bulunmaktadır. Bu madde cilt sorunları için oldukça etkilidir. Bu maddenin kanamayı hızlı şekilde durdurma, iltihapları kurutma özellikleri vardır. Aynı zamanda deride yaralanma gibi sorunları da ortadan kaldırır. Etken maddenin yanında yardımcı maddeler ile desteklenip, ortaya güzel bir formül sunulmuştur. Kullanılmakta olan yardımcı maddeler yalnızca içeriğin etkisini arttırmak içindir.

Hametan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Kremin, pek yan etkisi yoktur. Yalnızca nadir olarak karın ağrısı, vücutta hafif şişlik ve kurdeşen görülür. Bu yan etkiler görüldüğü takdirde ilaca belli bir süre ara verilmelidir.

İlacın etken ve yardımcı maddelerine karşı hassasiyeti olan kişilerin kullanması önerilmez. Hametan kreme başlandıktan sonra aynı cilde başka cilt kremi sürülmemelidir. Kremin sürüldüğü cilt bölgesi gerekli görüldüğü takdirde gazlı bez ile kapatılmalıdır. Meme başında oluşan çatlaklar için kullanılıyor ise meme, bebek emzirilmeden önce ılık su ile iyice temizlenmelidir. Bu işlem her seferinde tekrar edilmelidir. Hametan krem sürülmeden önce uygulanacak olan bölge ılık su ile temizlenmelidir. Kremin göze, ağza ve vajinaya kaçmamasına dikkat edilmelidir. Bu durum olursa bölge bol su ile yıkanmalıdır.

Hametan kremle yapılacak olan formülle cilt canlanır. Aynı zamanda akne, cilt lekeleri, yara izi, yanık izleri, cansız ciltler için de oldukça faydalıdır. Kullanılan malzemeler; 1 çay kaşığı madecassol, 1 çay kaşığı bepanthen krem ve 1 çay kaşığı hametan kremdir. Sayılmış olan üç malzeme karıştırılır. Dudak ve göz çevresi haricinde yüz ve boyun bölgesi için kullanılır. Bu formül 7 günde iki kere uygulanmalıdır. Elde edilen bu karışım aşırı yağlı ciltlerde etkili olmamaktadır. Aynı zamanda aşırı derecede kullanmakta tam tersi etkiye sebep olur. Düzenli şekilde kullanıldığı zaman muhteşem sonuçlar elde edilir.

Hametan Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Hametan kremin temel kullanımı; doktor reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır. Krem uygulanırken, ilk önce krem uygulanacak olan bölge temizlenmelidir. Sorunlu olan bölgeye krem ince bir tabaka halinde sürülmeli ve sürdükten sonra gazlı bez ile kapatılmalıdır. Krem, günde 2-3 kere kullanılabilir. Bebeklerde kullanımı; pişiklerde ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Hametan, bebeklerde güvenli şekilde kullanılabilir.

Önemli ! Meme başı çatlaklarında kullanımı; krem bebek emzirildikten sonra sürülmelidir. Krem sürdükten sonra belli bir süre bekletilir. Daha sonra meme, ılık su ile iyice yıkanmalıdır. Hametan kullanılmadan önce kullanıcı yorumları da okunmalıdır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku