Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer? Beyazlatma Yöntemleri Neler?

Koltuk altı kararması, özellikle yaz aylarının gelmesiyle beraber kadınların en çok araştırdıkları konuların arasında yer alır. Koltuk altı kararması sanılanın aksine, beyaz tenlilerden çok esmer tenlilerde daha çok meydana gelmektedir. Genellikle korkulacak bir nedeni yoktur. Özellikle deodorantların sıklıkla kullanılması koltuk altlarının kararmasına neden olabilmektedir. Koltuk altı kararması zamanla oluşan bir durumdur. Aniden ortaya çıkma gibi durum söz konusu değildir. Genetik yapının dışında birden fazla dış etkenden ötürü koltuk altlarında kararmalar medyana gelmektedir. Fakat koltuk altını bir hastalık olarak adlandırmak yanlış olacaktır.

Genellikle epilasyon, deodorant kullanımı ve hormonların aniden değişmesi sonucunda koltuk altları kararmaktadır. Şimdi koltuk altı kararması neden olur, koltuk altı kararması nasıl geçer, koltuk altı beyazlatma nasıl yapılır gibi sorulara cevap arayalım. Bu önerileri dikkatle okuduğunuzda siz de bir çözüm bulabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması

Özellikle yaz aylarında sıkça kullanılan deodorant ve benzeri kimyasal maddelerin koltuk altlarını kararttığı yapılan birçok deneyle anlaşılmıştır. Fakat tüm koltuk altı kararmalarını deodorant ve benzeri nedenlere bağlamak da yanlış olacaktır.

Çünkü bazı durumlarda genetik faktörler etkili olabiliyorken, bazen de başka sebepler etki edebiliyor. Bunlar epilasyon ya da lazer işlemleri olabilir. Sigara kullanımı, obezite, sürekli olarak terleme, alkol tüketimi de koltuk altlarının kararmasına neden olabilecek diğer nedenler arasında yer almaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer ?

Koltuk altı kararması çeşitli ilaçlarla geçtiği gibi bazı doğal yollarla da geçebilmektedir. İşte koltuk altı kararmasına yardımcı olabilecek bazı doğal çözümler.

Limon: Bilindiği gibi limon cildin her yerinde kullanılabilen doğal bir beyazlatıcıdır. Koltuk altı kararmasında da doğal yöntemler arasında limon tedavisi yer almaktadır. Limonun yanında ayrıca yoğurtta kullanılabilir. İsterseniz yoğurtla isterseniz sadece limonla koltuk altı kararmasını geçirebilirsiniz.

Limon suyunu çıkardıktan sonra koltuk altınıza sürebilir, 10 dakika sonra iyice durulayabilirsiniz. Bu şekilde koltuk altınızın kararmasında gözle görülen renk açılması olacaktır. Düzenli olarak kullandığınızda kısa süre sonra koltuk altı kararmasını tamamen geçirmektedir.

Karbonat: Koltuk altı kararmalarını geçirmenin en iyi yöntemlerinden birisi de karbonat kullanmaktır. Karbonat ile koltuk altları fırçalandığı zaman, hem kararması geçer hem de zararlı etkilerden korunmasını sağlamaktadır.

Patates: Patates en doğal beyazlatıcı gurubunda yer almaktadır. Patatesi dilimleyerek yaklaşık on dakika boyunca koltuk altlarınıza sürdüğünüzde koltuk altlarının kararması geçer.

Süt ve Hamur: Süt ve hamuru karıştırarak koltuk altınızda beklettiğiniz halde gözle görülür bir beyazlama meydana geldiğini göreceksiniz.

Bu yöntemlerin tamamı doğal olan yöntemlerdi. Bu yöntemlerin en iyi şekilde sonuç vermesi için mutlaka düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Fakat ilaç kullanmak isteyenler de doktora başvurup, gerekli olan ilaçları alabilirler.

Koltuk Altı Beyazlatma

Koltuk altınızda kullandığınız karartma geçici ürünlerin tamamı koltuk altlarını beyazlatmada da yardımcı olmaktadır. Ancak bunların yanında koltuk altının beyazlatılması için başka yollarda mevcuttur.

İşte koltuk altı beyazlatma yöntemleri. Lütfen dikkatle okuyunuz.

Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı doğal koltuk altı beyazlatma yöntemlerinin başında gelir. Düzenli bir biçimde hafifçe Hindistan cevizi yağını koltuk altlarınıza sürdüğünüzde, koltuk altınızın rengi de yavaş yavaş açılacaktır. Daha doğrusu koltuk altınızın rengi cilt rengiyle aynı seviyeye gelecektir.

Oksijenli Su Kullanımı: Oksijenli suyu koltuk altınıza kullandığınızda, orada bulunan lekeleri de yok etmektedir. Bunun yanında cildin eski haline gelmesi konusunda da büyük bir etkisi bulunmaktadır.

Elma Sirkesi: Koltuk altındaki derinin cilt rengine dönmesini sağlamakla birlikte, orada oluşan bakterilerin de yok olmasında yardımcı görev görmektedir.

Kısacası bu yöntemler koltuk altlarını beyazlatmak için doğal tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Yani koltuk altının kendi doğal rengine dönmesini sağlamaktadır. Bunların yanında doktor muayenesinden sonra çeşitli ilaçlar yoluyla da koltuk altı kararması geçirilebilir.

Yararlanılan kaynak: Mynet – Milliyet

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku