Lyrica 300 mg nedir? Ne İçin kullanılır, Reçetesiz Satılıyor mu, Fiyatı

lyrica 300 ne işe yarar, lyrica nedir

Lyrica nedir, 300 mg şeklinde piyasada bulunan reçetesiz satılmayan Pregabalin içeren ilaçlardan bir tanesidir. Tüketicilerin çoğunluğu lyrica 300 kafa yapar mi, sorusuna yanıt arayışında. Epilepsi hastaları ve ağrısı olan hastaların sıklıkla tercih ettiği lyrica 300 mg tablet şeklinde satılmaktadır.

Bir arama motoruna Lyrica 300 MG nedir diye yazdığınızda 305.000 sonuçla karşılaşıyorsunuz. Fakat bu sonuçların arasında bireye yardımcı olabilecek nitelikte çok az bilgi bulunuyor. Birey doğal olarak bilgi arayışına eczane ve hastanelerden devam ediyor. Eğer siz de internette geniş kapsamlı ve kesin bilgi bulmakta zorlanıyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazı sonunda ihtiyacınız olan her soruya cevap bulabileceksiniz. Lyrica 300 MG nedir? Ne için Kullanılır, Reçetesiz Satılıyor mu, Fiyatı ne kadar? bilgilerine erişebileceksiniz.

Lyrica Nedir? Lyrica 300 mg Yan Etkileri Neler?

Şiddetli ağrılardan şikayetçi olanların karşılaştıkları Lyrica 300 MG nedir sorusu durum değişikliklerine göre farklı cevaplanabilir. Zira çoğu birey epilepsi hastalarına bu ilacı aldıklarında lyrica kafa yapar mı sorusunu sormakta. Lyrica (Pregabalin) ilacı genel olarak nöropatik ağrılar zamanı önerilip, doktor tavsiyeleri doğrultusunda tüketiliyor. Fakat Lyrica ilacının bazı durumlarda anksiyete sorunları yaşayan bireyler tarafından tüketilmesi de öneriliyor. Doktor tavsiyeleri doğrultusunda tüketilmesi ilacı adeta ağrıkesici mucizesi olarak bizlere sunuyor.

Doğal olarak ilacın bu denli güçlü ağrılara iyi gelmesi beraberinde de güçlü yan etkileri getiriyor. En temel yan etkilerden biri ise bağımlılık olasılığıdır. Bağımlılıktan ziyade ilacın çok ve az görülen nitelikte yan etkileri de mevcut. Bu ilaca baktığımızda lyrica yan etkileri olarak

 1. Çok Görülen yan etkiler:
 • Baş ağrısı
 • Uykusuzluk
 • Denge bozukluğu
 • Boğaz kuruluğu
 • İştah artışı
 1. Az Görülen yan etkiler:
 • Halsizlik
 • Nefes darlığı
 • Refleks zayıflığı
 • Zihinsel algılarda problem
 • Depresyon ve kâbus görmek
 • Panik atak ve b.

Bazı durumlarda hastaların yukarıda belirtilen yan etkilerden herhangi birini yaşamadığı da sezilmiştir. Bu bilgi kapsamında bireyin belirtilen yan etkileri yaşayacağı garantisinin olmadığı söylenebilir. Yapmanız gereken tek şey ilacın herhangi bir etkisini detayına kadar doktorunuza anlatmak. Zira bu husus çerçevesinde hareket etmeniz probleminize hızlı bir çözüm bulmanızı sağlayacaktır.

Lyrica içki etkileri; Bazen hastalar iyileşme süreçlerini ciddiye almadan ilaçları eşliğinde alkol tüketiyorlar. Genel olarak bu eylem durumun sonucu hakkında bilgi sahibi olmamaktan kaynaklanır. Lyrica İçki Etkileri:

 • Uyku süresinin aşılması
 • Baş döngüsü artışı
 • Seyrek görülen mide bulantısı ve kusma
 • Bilinç bulanıklığı

Lyrica Reçetesiz Satılıyor Mu?

Bu ilacı arayışta olan bireyler lyrica reçetesiz satın al, lyrica reçetesiz satılıyor mu yanıtını aramakta. Hasta güvenliği ve gelecek sağlığı açısından Lyrica ilacının reçetesiz satışı sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmış. Fakat bazı bilinçsiz bireyler Lyrica ilacı adı altında insanlara farklı türde uyuşturucular sunabiliyor. Bu da doğal olarak organizmanın çökmesine ve beynin onarılamaz hasarlara maruz kalmasına sebep oluyor.

Her ne kadar lyrica tesir yönünden büyük etki verse de, lyrica kullanıcı yorumlarına bakıldığında ilaçtan kopma aşamasında rahatsız oldukları belirtiliyor. Yani lyrica alışkanlık yapabilir hastalarda!

Bu bilgiler ışığında Lyrica Reçetesiz Satın Al diyenlerden uzak durmanız sizi onarılamaz hasarlara maruz kalmaktan kurtaracaktır. Eğer ki doktor kontrolünde almak isterseniz herhangi bir eczaneye giderek, lyrica 300 mg reçetesiz satın al diye belirtmeniz gerekiyor.

Lyrica 300 MG Kapsül Fiyatı Ne Kadar?

Doktorunuz önerisi eşliğinde Lyrica 300 MG Kapsül kullanacaksanız doğal olarak fiyat bilgisine ihtiyacınız olacaktır.

Türkiye’de genel olarak belirtilen ortalama Lyrica 300 MG Kapsül fiyatı 29 Kasım 2021 tarihi itibariyle 134,12 TL- dir. Siz de belirtilen bilgiler eşliğinde ilacı kullanıp kullanmayacağınızı doktorunuza danışabilir ve ağrılarınıza hemen son verebilirsiniz.

Lyrica Kullanıcı Yorumları (Lyrica Kullananlar)

Yukarıdaki videoda lyrica 300 mg kullananlar hakkında çarpıcı iddaalarda bulunmakta. Diğer bir lyrica kullananlar videosunu incelediğimizde ise çok farklı yorumlar mevcut!

Lyrica kullananlara baktığımızda kullanıcı yorumlarını merak edenler, aşağıdaki düşünceler çıkmaktadır.

Lyrica kullanan Fatma Hanım; Merhaba, şiddetli bel ve sırt ağrım vardı. Bunun için fizik tedavisi öneriliyordu ancak bir türlü geçmiyordu. Sonrasında doktorum bunu tavsiye niteliğinde verdi. Lyrica ilk kullanmam da sanki uçuyormuşum gibiydi ve ağrılarımı hissetmiyordum.

Lyrica kullanıcı yorumları;

Lyrica kullanıcısı Sedat Bey; Psikiyatri doktorlarının hastalarına verdiği lyrica’yı ben de ilk kez kullanmıştım. İlk kullanmamla beraber lyrica bende bir halsizlik hissi uyandırdı. Sonrasında kafam allak bullak oldu.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku