Melila Uyku Damlası Nedir? Yan Etkileri? Melila Damla Kullananlar 2023

Melila uyku damlası aynı zamanda sakinleştirici damla olarak tercih ediliyor. Melila uyku damlası nedir, melila damla kullananlar ve yan etkileri var mı şeklindeki tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Melila uyku damlası fiyatı 2023 temmuz itibari ile 125 TL dir. Reçetesiz satın alabileceğiniz melila uyku damlası eczanelerde veya eczanelerde satın almak mümkün! Hem bebekler hem de yetişkinlerde melila damla kullanılabilir.

Melila Uyku Damlası Nedir?

Melila uyku damlası, genellikle bebeklerin uyku problemini gidermek amaçlı kullanılan bir bitkisel ilaç türüdür. Çoğu zaman yetişkinlere bile zararlı olan uyku ilaçları, bitkisel olduğu durumlarda bebekler kapsamında kullanılabilmektedir. Fakat eczanelerden reçetesiz satın alınabilen Melila damlasının kullanılacağı durumlarda, doktor görüşü şart olmaktadır. Bitkisel rahatlıcı olarak da tercih edildiğinin altını çizelim.

Anestol pomad basura iyi gelir mi?

İçeriği, bitkisel yağlardan ibaret olan Melila damlası, genel olarak doktorlar tarafından tavsiye edildiği için zararlı olarak nitelendirilmemektedir. Melila sakinleştirici damla olarak da tercih ediliyor. Bebeklerin çok ağlaması ve uyumaması nedeni ile çoğu anne tarafından melila damla tercih ediliyor. Ancak bu sakinleştirici damlayı bebeğinize vermeden önce doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır. Her ne kadar uzman çocuk doktorları, bebeklere asla uyku damlası verilmemeli diye belirtseler de, uyku ilacı yerine bitkisel uyku damlası tercih edilebilir.

Bebekler İçin Melila Uyku Damlası

Neredeyse her ebeveynin karşılaştığı bebekteki uyku problemi, Melisa damlası ile hızlı biçimde çözülmektedir. Bebekler için uyku ilacı Melila kullanım miktarı, genel olarak yaş kapsamında aşağıdaki etkenler çerçevesinde belirtilmektedir:

 • 0-12 ay arası bebeklere gün içerisinde – 2 damla verilmelidir.
 • 1-15 yaş arası çocuklara gün içerisinde – 5 damla verilmesi gerekmektedir.
 • 15+ bireyler ise gün içerisinde – 6-7 damla kullanabilmektedir.

Genel olarak uzmanlar tarafından belirtilen Melisa damlasının kullanım zamanı uykudan 40 dakika önce olmaktadır.

Melila Uyku Damlası Prospektüs

Melila uyku damlası prospektüs bu şekilde olmaktadır:

 1. Melila damlasının içerdiği maddeler:
 • Oğulotu
 • Lavanta yağı
 • Papatya yağı
 • Melisa yağı
 • Ayçiçeği yağı
 1. Melila damlasının yan etkileri:
 • İshal
 • Mide bulantısı
 1. Melila damlasının bebeklerde kullanım şekli ve dikkat edilmesi gereken etkenler:
 • Melila damlası, bebeklerin içecekleri ile uykudan 40 dakika önce verilmelidir.
 • İlacın kullanım süresi, doktor önerisi kapsamında en fazla 2 hafta olmak zorundadır.
 • Doktor tavsiyesi olmadan ilacın kullanımı ve doz artımı yapılmamalıdır.
 1. Son olarak ilacın, çocukların ulaşamayacağı yerde ve 20-25 derece oda sıcaklığında saklanması gerekmektedir.

Belirtilen bilgiler kapsamında ve doktor tavsiyesi eşliğinde siz de Melisa uyku damlası kullanarak, bebeğinizin uyku problemini giderebilirsiniz.

Melila Uyku Damlası Yorumları – Melila Kullanıcı Yorumları

Melila damlasının bebeklerde uyku problemini hızlı biçimde gidermesi, kullanımının ebeveynler tarafından artmasına da olanak sağlamaktadır. Genel olarak Melila uyku damlası yorumları bu şekilde olmaktadır:

 • Ebeveynlerin yarısı bebeklerde uyku probleminin, ilaç olmadan giderilmesi gerektiğini belirtmektedir. Dolayısıyla ebeveynler, bu problemin doğal çözümünün, genel olarak bebekleri uyku düzenine sokarak oluşacağını bildirmektedir.
 • Doktor önerisi ile ilacı kullanmaya başlayan ebeveynlerin diğer yarısıysa ilacın, mucizevi biçimde etki gösterdiğini belirtmektedir.

Bebeklerde uykuya dalamama sık görülen sorunlardan biridir. Ancak bu sorun asla büyütülmemelidir. Zira bebekler sürekli ağladıkları gibi gecenin bir yarısında uyumadıkları bilinir. Annelerin bunu asla büyütmemeleri kesin olarak dile getirilmiştir. Ancak çoğu ebeveyn bu gibi sorunlara daha ciddi yaklaşmakta ve bebekleri için çözümü sıradan uyku ilaçları veya damlalarında arıyor! Oysa ki, bitkisel uyku ilacı tam da sizlere göre.

Melila damla kullanan Ayşe F. ; çocuk doktorunun durumu izah etmemden dolayı sıradan bir kağıda yazıp aldırdığı uyku damlasıdır. İlk başta tedirgindim ancak melila prospektüs kısmını okuyunca bitkisel olması nedeni ile kullandım. Saolsun iyi geldi bebeğime.

Melila uyku damlası kullanan Fatoş K. ; Bebeğim her akşam aynı saatlerde ağlıyordu dayanamayarak, çocuk doktoruna gittik reçetesiz satılan melila uyku damlasını satın aldık. Etkisi mükemmel sakinleştirici özelliği ile bebeğimin susmasını sağladı. Ancak sürekli kullanmadığımı belirteyim bir hafta sonra ne olur olmaz diye attım.

Melila damla kullanıcı yorumları Esra B. ; Arkadaş ve doktor tavsiyesi üzerine satın aldık. Ancak benim bebeğime asla faydası olmadı zira bebeğimin ağlamasının farklı nedenleri yani hastalığı varmış. Sadece bir kaç kez kullandım melila uyku damlasını dediğim gibi bebeğin uyumamasının nedeni farklıymış ve sakinleştirici özelliğini göremedim.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku