Momecon Krem Losyon Kullanımı Nasıldır? Yüze Sürülür Mü?

Çok etkili olan Momecon krem çok etkili bir krem olup, ciltte meydana gelen bütün sorunların üstesinden gelmektedir. Bu krem kortizonludur. Güçlü kortizon sebebiyle birtakım yan etkileri görülebilir ve uzun süreli kullanımlardan kaçınılmalıdır. Özellikle Momecon ne işe yarar diye düşünüldüğünde; ciltte meydana gelen kaşıntı, tahriş, kızarıklık, egzama, sedef, iltihap, şişlik tedavisinde kullanıldığı söylenebilir. Bu tarz şikayetlere yol açan maddelerin etkisini Momecon losyon ve krem azaltmaktadır.

Momecon krem kullanımı yalnızca ciltte meydana gelen sorunların giderilmesi için olup, kesinlikle cilt lekeleri için kullanılmamalıdır. Satın alacağınız veya sipariş vereceğiniz zaman Momecon cilt lekeleri giderir mi veya cilt lekeleri için kullanılır mı sorularına, doktor tarafından cevap almadan satın almayınız. Yine sivilce için krem arayanlar için de bu krem yardımcı değildir. Bu krem sivilce kremi olmayıp tam tersine yüzdeki sivilcelerin artmasına sebep olabilir. Ayrıca Momecon muadili kremlerin alınması da tavsiye edilmemektedir. Bu kremi kullanırken mutlaka doktor tavsiyesinde kullanmalısınız.

Momecon Kremin Kullanım Alanları ?

Her çeşit cilt hastalıklarında etkili bir kremdir. Ciltte ortaya çıkan şişlikler, kabarıklıklar, kızarıklıklar ve iltihaplanmalar Momecon krem sayesinde ortadan kalkmaktadır. Düzenli bir biçimde hekim tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Ciltteki kaşıntı ve kızarıklık, döküntüler için düzenli kullanıldığı zaman bir hafta içerisinde geçirmektedir. Yine kulak içi kaşıntı ve döküntülerde Momecon losyon kulak için kullanımı etkin bir çözüm sunmaktadır. 

Momecon Krem Nasıl Kullanılır ?

Bu kremi kullanmadan önce ellerin ve ciltteki sorunlu bölgenin iyice yıkanması ve temiz olması gereklidir. Uygulama sırasında bu krem tedavi olacak cilde ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Krem sürülen bölge açık kalmalıdır. Cildi kapatmaya gerek yoktur. Yine bu ilaç kola ve bacağa sürüldü ise dar kıyafetlerle kapanmamasına özen gösterilmelidir. Tedavi yapılan bölgeye uygulama sonrası baskı yapılmaması gerekmektedir. Bu ilaç kullanılmaya başlandıktan bir hafta sonra etkisini göstermektedir. Eğer bir hafta ilaç düzenli kullanılmış ve ciltte herhangi bir düzelme ya da iyileşme görülmemişse o zaman doktora başvurulması gerekmektedir.

Momecon Kremin Yan Etkileri Nelerdir ?

Sık olarak karşılaşılan yan etkiler; deride şişme ve nefes alma zorluğudur. Bununla beraber bir diğer yan etki de derinin tahriş olmasıdır. Bunun dışında hafif görülen yen etkiler ise sivilce oluşumu, ağız etrafında döküntü meydana gelmesi, cildin çok yumuşayıp derinin incelmesi, tedavi edilen bölgede uyuşukluk ve his kaybı, damarların belirgin hale gelmesi, kıl köklerinde iltihaplanma oluşması, cilt bölgesinde renk değişimidir. Bu gibi sorunlarla karşılaşıldığında doktora gidilmelidir.

Gebelik ve Emzirme Döneminde Momecon Krem Kullanılır Mı ?

Momecon krem gebelik ve emzirme döneminde kullanılması ile ilgili net bir bilgi mevcut değildir. Anne karnındaki bebeğe cilde sürülen ilacın geçme ihtimali veya süte karışma ihtimali çok düşüktür. Hamile kalmadan veya hamile iken ilacı doktor kontrolünde kullanabilirsiniz. Bu kremin tam olarak zararları bilinmemekte olup ilacı kullanmadan doktora başvurulması gerekmektedir.

Momecon krem düzenli kullanılmalıdır. İlacın bir doz sürülmemesi önemli bir sıkıntı yaratmamaktadır. Eğer bir kez sürülümü unutulmuşsa çok büyük sorun değildir. Düzenli kullanım önemlidir.

Momecon Krem Fazla Kullanılırsa Ne Olur ?

Momecon krem yüksek oranlarda kullanılırsa olumsuz etkiler ortaya çıkabilmektedir. Yüksek miktarlarda cilde sürüldüğü zaman ciltte incelme, sivilce artışı, kabarıklık, kızarıklık, yüzdeki tüylerde kortizon sebebinden dolayı artış, adet döneminde farklılıklar ve adet olmada problemler görülebilmektedir.

Momecon Krem Yüze de Sürülür Mü ?

Bu krem yüze de kullanılabilir. Ancak yüz bölgesinde kullanım 1 haftayı geçmemelidir. Fazla doz kullanımında yüzde sivilceler, akneler oluşup, kıllanma ve tüylenme gözükebilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku