Polivit Şurup Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı 2023

Bireyler polivit şurup nedir, polivit şurup ne işe yarar güncel fiyatı ne kadar oldu, diye soru sorabilir. Polivit şurup kullananlar ve kullanıcı yorumları dahilinde hangi yan etkilere maruz kaldığını da yine buradan öğrenebilirsiniz.

Polivit Şurup Nedir?

Polivit şurup ne işe yarar? Polivit şurubun fiyatı ne kadar? Polivit şurubun bebeklerde kullanımı ve Yan etkileri nelerdir? İşte polivit şurubu hakkında tüm merak edilenler!

Polivit şurup, sodyum sakarin ve sodyum benzoat etken maddeleri içermektedir. Güncel olarak polivit şurubu, çeşitli nedenlerden dolayı (genellikle beslenme eksikliği) gelişim sorunu yaşayan çocuklarda kullanılmaktadır. Polivit şurubu, çocuklarda iştah açmakta ve eksik olan vitamin ve proteinleri sağlamaktadır. Polivit şurup, aynı zamanda doktorun önerdiği doz eşliğinde kullanılmalıdır.

Şayet belirtilen etken maddelere bireyin alerjisi var ise ilacın kullanımı önerilmemektedir. Abdi ibrahim tarafından üretilen polivit şurup, kilo kaybı, dengesiz beslenme gibi önem arz eden sağlık sorunlarının giderilmesinde tercih edilir. Çocuk doktorları tarafından sıklıkla çocuklara yazılan ilaçlar arasındadır.

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Polivit şurup, genellikle çocuklara özel üretilen, fakat yetişkinlerin de kullanabildiği gelişimi destekleyen ilaç olmaktadır. Genel olarak polivit şurup, çocuklara aşağıdaki faydaları sağlamaktadır:

 • Şurup, kronik ateşi gidermekte.
 • Yetersiz beslenmede iştah açmakta.
 • Halsizlik ve yorgunluğu gidermekte.
 • Protein sağlamaktadır.

Aynı zamanda belirli bir işlem sonrası bireylerin ani kilo kayıpları da belirtilen ilaç kapsamında giderilmektedir. Genel olarak polivit şurubunun, tok karnına kullanımı önerilmektedir. Polivit şurubunun, (Doktor aksini söylemediyse) kullanım şekli ve doz miktarı, bu şekilde olmaktadır:

 1. 0-1 yaş arası bebekler – 5ml
 2. 1-5 yaş – 7,5 ml
 3. 5 yaş üstü – 10 ml

Peki belirtilen etkenler kapsamında Polivit şurup kaç TL?

Çocuklarda vitamin eksikliği giderilmesinde önem arz eden polivit şurup, kullananlar tarafından pozitif değerlendirilen ilaçlar arasında.

Polivit Şurup Neye İyi Gelir?

Çocuklarda vitamin eksikliği denilince çocuk doktorları tarafından tercih edilen polivit şurup, bu gereksinim için reçetelere yazılmaktadır. Özellikle 2-12 yaş arası çocuklarda sıklıkla verilen polivit şurup neye iyi gelir sorusu yanıtlandığında vitamin eksikliğinden dolayı satın alındığı bilinir.

SGK tarafından karşılanan polivit şurup hakkında bireyler polivit şurup ödeniyor mu diye soru yöneltebilirler. Söz konusu bu şurup, SGK tarafından karşılandığı belirtilmiş olup, günümüzde reçetesiz de satılan ilaçlar arasında bulunur.

Polivit Şurup Yan Etkileri Neler?

Polivit şurup prospektüs üzerinde bu şurubun yan etkileri olduğu da verilmiştir. Bunu incelediğimizde polivit şurup yan etkileri olarak

 • İlacı kullananın vücudunda aşırı A ve D vitamini varsa yan etki görülebilir.
 • Aşırı doz alımında isal görülebilir.
 • Vitamin tahlil sonuçlarında yanlış sonuçlar doğurabilir.

Polivit şurup emzirme döneminde kullanılmadığı gibi bu şurup, sadece çocuklar için verilmektedir. Bu nedenle 2/12 yaş dönemi için kullanılır. Uzman çocuk doktorları tarafından çocuğun muayane edilmesi ve kan değerlerine bakılarak, yazılan bu ilacı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Zinobest şurup nedir, konumuzu inceleyebilirsiniz.

Polivit Şurup Kaç TL?

Güncel olarak işlevsel olması sebebiyle, çoğu anne tarafından tercih edilen polivit şurup, Türkiye’nin 81 ilinde her eczanede bulunmaktadır. Polivit şurubun alımı kapsamında bireylerden doktor tarafından verilen reçete istenmektedir. Hali hazırda, Polivit şurubunun reçeteli güncel fiyatı, 56 TL olmaktadır.

Polivit şurup reçetesiz de eczanelerde satılabilir. Satın alınabilen vitamin şurupları arasında gösterilen polivit şurup, günümüzde çocuklara yazılan en fazla tercih edilen şuruplar arasındadır.

Polivit Şurup Bebeklerde Kullanımı

Polivit şurubu, genel olarak bebeklerin kullanımı kapsamında üretilmektedir. Bebeklerde görülen çeşitli kilo kaybı, yorgunluk, halsizlik, besin problemleri belirtilen ilaç kapsamında kısa sürede giderilmektedir. Polivit şurubunu bebeklere verirken, aşağıda belirtilen etkenlere dikkat etmeniz gerekmektedir:

 1. İlk önce şurubu, iyice çalkalamalısınız.
 2. Daha sonra doktor tarafından aksi belirtilmediyse, 3 yaşına kadar 5 – 7,5 ml dozla kullanmanız gerekmektedir. (Doğru dozajı, ilaç kutusunda yer alan ölçü ile yapmanız gerekmektedir. Doz ölçümü, kesinlikle normal çay kaşığı ile yapılmamalıdır.)
 3. Bebeklerde olası yan etkileri ve alerjik reaksiyonları önlemek için kullanmadan önce ilacın içeriğine dikkat etmelisiniz.

Polivit şurup bebeklerde kullanımı kapsamında oluşabilecek yan etkiler, bu şekilde olmaktadır:

 • Karın ağrısı
 • Nefes almada zorluk
 • Yüz, dil ve boğazda görülen alerjik reaksiyon belirtisi olan şişlik durumu.

Polivit şurup ne işe yarar konusu kapsamında tüm bilgiler bu şekilde olmaktadır. Siz de belirtilen bilgiler eşliğinde ihtiyacınızı gidererek, ilacın kullanımına hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Polivit şurup iştah açar mı?

Polivit şurup kullananlar, ilacı kullandıktan sonra çocuklarının iştahının da açıldığını die getirmişlerdir. Ancak vitamin eksikliği olarak verilen polivit şurup, doktorlar tarafından tercih edilmesi nedenidir. Vitamin dengesizliği görülen çocuklarda 2/12 yaşlardaki hastalar için tercih edilir.

Polivit aç mı tok mu kullanılır?

Polivit şurup nasıl kullanılır özellikle polivit aç mı tok mu alınmalı sorularına yanıt aradığımızda çocuk doktorları tarafından tok karnına verilmesi önerilir. 2/12 yaş grubu için verilen vitamin eksikliği tedavisinde tercih ediliyor.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku