Rihanna Kaç Yaşında? Kilosu Kaç? Sevgilisi Kim? Aslen Nereli?

Rihanna yaşı 33 olmasına rağmen (inanmayın) aslen Çorum’ludur. Rihanna kaç kilo diyenler balık etli olup, 65 kiloydu en son tarttığımızda. Sevgilisi ise Çorumlu Amir lakaplı kişiydi en son.

Bilindiği üzere makyaj kadınların olmazsa olmasıdır. Güzelliğinizi ortaya çıkarmada birebir olan makyaj uygulamasının da kendine göre birtakım incelikleri bulunur. Makyaj yapmaya başlamadan önce çeşitli makyaj ürünlerini tanımalı ve işlevine uygun bir şekilde kullanmalısınız. Dünya yıldızı Rihanna makyajı başta olmak üzere ünlülerin makyaj sırları da merak edilen konulardan biridir. Peki Rihanna makyajı nasıl yapılır?

Rihanna Makyajının Sırları

Dünyaca tanınan ünlü şarkıcı Rihanna’nın makyaj şekli kadınların dikkatinden kaçmıyor. Özellikle esmer bayanlar bu makyajı kesinlikle uygulamalı. Bunun için gerekli olan makyaj ürünleri;

 • Bej Rengi Göz Bazı
 • Koyu Renk Fondöten
 • Aydınlatıcı
 • Eyeliner
 • Kahve tonlarında göz farı
 • Makyaj fırçası
 • Pudra
 • Allık

Makyaj işlemine başlamadan önce yüzünüzü temizlemeyi pürüzsüz bir hale getirmeyi unutmayın. Daha sonra ise mutlaka makyaj ürünlerinin daha sonradan kolaylıkla temizlenmesini sağlamak amacıyla yüzünüze krem uygulayın. Ardından fondöten kullanarak yüz kusurlarınızı kapatın.

Fondöten: Temiz ve nemlendirilmiş cildinize nemli bir sünger yardımı ile fondöten sürme işlemini tamamlayın. Süngerinizi kullandıktan sonra ise mutlaka yıkayın. Fondöten sürme işlemi mutlaka aydınlık bir yerde yapılmalı. Gündüz makyajı genel olarak gün ışığında tamamlanırken gece makyajı ise aydınlatılmış bir yerde yapılmalı. Saç dipleriniz ile yüzün birleştiği noktalarda kesinlikle ton farkı olmamalı. Küçük dokunuşlar ile fondötenin yüzünüzde tamamen dağıldığından emin olun. Ten rengine uygun bir fondöten seçimi bu noktada önem taşır. Ancak Rihanna makyajı için koyu renk bir fondöten seçimi gerekiyor.

Pudra: Fondöten sürmeyi tercih etmeyen bayanlar genellikle pudrayı tek başına kullanabiliyor. Ancak pudra sürme işlemi makyajın sabitlenmesi açısından önem taşır. Fondöten üzerine de rahatlıkla uygulama yapılabilir. Fondötenin üzerine sürülecek pudra işleminde şeffaf tonlarda bir seçim işinizi görecektir. İnce bir tabaka halinde fazla abartılmadan sürülmesinde yarar var. Uygun bir fırça yardımı ile yüzünüzün tamamını pudralayın.

Göz: Rihanna makyajında göz makyajının oldukça büyük bir önemi var. . Göz kapağınıza uygun bir göz bazı sürerek göz makyajına başlayabilirsiniz. İsterseniz fırça yardımı ile isterseniz de eliniz ile göz bazını göz kapağınızın üzerine dikkatlice uygulayın. Rihanna makyajı için bej ve altın sarısı renklerinde bir baz gerekiyor. Parlak renkler seçerek hafif birşekilde kaş aydınlatma işleminde bulunmanız da yarar var. Göz pınarlarınızın kenarına da aydınlatma işleminde bulunmanız gerekiyor. Soğuk kahverengi tonlarında bir far tercih etmeniz Rihanna makyajına uygun olması bakımından önem taşır. Oval hareketler ile hafif bir gölgelendirme yaparak göz kapağınızın üzerine far sürme işlemini tamamlayın.

Göz farı için dikkat edilmesi gerekenler;

 • Toz far kullanımı dayanıklılık açısından daha iyidir. Bu bakımdan kozmatik ürünleri satın alırken toz far tercih etmeniz uygun olacak.
 • Toz farların kullanımında temizlenen süngerli çubuk ya da fırça yardımı ile sürme işleminde bulunulması gerekir. Aksi taktirde sürdüğünüz far tam olarak dağılmaz ve kötü bir görüntü ortaya çıkar.
 • Gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilmek adına ise kirpik diplerine siyah ve kahverengi far sürme işleminde bulunmanız gerekecek. Göz kalemiince bir hat halinde çekilmeli ve bu işlem sırasında göz ucundan hafif taşırarak uygulanmalı. Bu sayede gözleriniz olduğundan daha büyük görünecek.
 • Alt kirpiklerin diplerine ise pamuklu çubuk yardımı ile dağıtma işleminde uygulamanız gerekiyor. Gözleriniz birbirine yakın ise göz şakaklarında koyu renk bir far uygulayarak far ile dağıtma işleminde bulunmanız gerekiyor. Eğer gözleriniz birbirinden daha ayrık ise göz pınarının üstünü koyu bir renk ile gölgelendirmeniz daha iyi bir görüntüye kavuşturacak.

Eyeliner: Kirpik diplerine çok ince bir eyeliner uygulayın. Eyeliner çekme işlemi sırasında ise kuyruğunu dışarı doğru uzatın. İnce kirpiklere sahipseniz takma kirpik kullanmanızda yarar var. Rihanna’nın kirpikleri oldukça kalın. Gözünüzün al tarafına ise soğuk kahverengi uygulayın. Rihanna’nın göz rengi yeşil olduğu için bu renkler gözü daha belirgin bir hale getirecek.

Dudak Makyajı: Bilindiği gibi Rihanna koyu renk tenine sahip. Bu nedenle de dudak kısmında koyu renkler uygulanmasında yarar var. Mor tonlarında bir dudak kalemi tercih ederek ruj ile birlikte Rihanna gibi dudak makyajına sahip olmanız mümkün olacak. Öncelikle dudak kalemi işe dudaklarınıza kontör verip ardından ruju uygulamanız uygun olacak.  Dudak makyajında şekil vermek oldukça önemlidir. Eğer ince bir dudak yapısına sahipseniz dudakların bitme noktasına kemik rengi bir kalem ile çerçeve çizme işlemi uygulanır. Parmak uçlarıyla bu çerçeveyi düzgünce dağıtabilirsiniz. Ardından içine uygun renklerde satın aldığınız ruju dağıtma işleminde bulunun. Açık renge sahip olan rujlar dudakları daha dolgun gösterecek. Koyu renk rujlar ise dudaklarınızın daha ince görünmesini sağlayabilir.

Allık: Özellikle allık fırçasının daha yumuşak ve tüylü olması ve sık sık temizlenmesi gerekiyor. Rihanna makyajı için koyu renk tonlarına sahip aynı zamanda da parlak bir allık uygulamanızda yarar var. Allığın rengi ten rengine de uygun olmalı. Allığınız yüzünüzde kalıp halinde ve bir leke gibi durmamalı. Bu nedenle fırça yardımı ile güzelce dağıtılması önem taşıyor. Yuvarlak bir yüzü allık yarımı ile daha ince göstermek mümkün. Bu amaçla elmacık kemiklerinin altından başlayarak şakaklara doğru sürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Köşeli bir yüze sahipseniz elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt kısmına allık sürme işleminde bulunmanız daha uygun olacak. Yazın allık sürme işlemleri adına ise koyu renk bronzlaştığınızda daha güzel duracak.

Maskara: Gözlerin daha büyük görünmesi, bakışların daha anlamlı bir hale gelmesi açısından maskara sürme işlemi oldukça önemlidir. Maskara sürerken göz çevresine bulaşmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Kalın maskaralar gözleri olduğundan daha büyük gösterir. Ayrıca kirpiklerin dolgun bir hale gelmesine yardımcı olur.

Makyaj temizleme işleminde dikkat edilmesi gerekenler;

 • Rihanna makyajınızı tamamladıktan sonra silme işlemine geçmeden önce doğal temizleme losyonu kullanmanızda önem var. Losyonunuzu pamuğa dökerek cildinizi silmeye başlayın. Cilt temizliğinizi tamamladıktan sonra ise en son bir pamuk yardımı ile cildinize uygulamanızda yarar var.
 • Cildinizin temizlenmesi açısından yüzünüzü tekrar yıkayın. Gözlerinizi temizlemek adına ise alacağınız losyonların diğer yüz temizleme losyonlarından daha yağlı bir yapıya sahip olması gerekiyor. Kullandığınız eyeliner ya da rimel çıkarma işlemlerinde oldukça etkilidir.
 • Makyajın ciltten tam olarak arınması adına yüz temizleme jelleri ile yıkanması gerekiyor. Temizleme işlemi bittikten sonra ise yüzünüzü dikkatlice nemlendirmenizde yarar var. Çok fazla nemlendirici kullanmak sivilce oluşumuna neden olabilir. Özellikle yağlı bir cilde sahip olan kişiler nohut büyüklüğünde bir nemlendirici kullanması uygun olacak.
 • Doğal makyaj temizleme ürünleri bu bakımdan daha sağlıklıdır. Salatalık suyu ve süt kullanarak da cildinizi temizleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 1 adet salatayı rendeleyerek bir bardak sütte kaynatmak. Sabah ve akşam olmak üzere cildinizi bu karışımla temizlerken bir yandan da bakım yapmış olacaksınız.
 • Temizlenmesi oldukça zor olan eyeliner, rimel ve göz farı kullanımında bebe yağı kullanarak cildinizi temizlemeniz mümkün.

Badem yağı ve gül suyu da cilt temizleme işleminde kullanılabilir. İki yemek kaşığı gül suyuna iki damla badem yağı ile hazırlayacağınız karışımı cildinize uygulayarak temizleme işleminde bulunabilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku