Simflat Hap Ne İşe Yarar? Simflat Film Tablet Yan Etkileri?

Doktorun yazmış olduğu ilaçların neye iyi geldiği veya yan etkilerinin neler olduğunu merak edebiliriz. Simflat tablet kullananlar, bu ilacın yan etkilerinin olup olmadığını veya endeksiyonlarının yani neye iyi gelip gelmediğini sorgulayabilir. Özellikle simflat hap ne işe yarar en fazla merak edilenler arasında. Söz konusu simflat film tablet hakkında bilmeniz gereken tüm detayları buradan yazmak istedik.

Simflat Tablet Nedir?

1910’lu yıllardan günümüze dek ilaç üretim ve tedarik işinde başarılı bir grafik çizen ve Türkiye’nin öncül firmalarından biri olan Abdi İbrahim tarafından üretilen Simflat,40 ve 80 miligram (MG) ağırlıktaki tabletlerden oluşmaktadır.40 mg olan tabletlerdeki etkin madde Otilonyum Bromür iken 80 mg olan tabletlerde kullanılan etkin madde ise Simetikon’dur.

Kutularda 30’lu tabletlerle satılan Simflat, reçetesiz alınabilmekte olup mevcut fiyatı 27.76 TL’dir. Buna karşın hekimin reçeteye yazması durumunda, reçeteli olarak alınabilmektedir. Pinix 40 mg / 80 mg film kaplı tablet ile Colpermin kapsül 187 mg ilaçlar Simflat ile eşdeğerdir. Birbirlerinin yerine kullanılabilecek, yani muadil olan bu haplardan hangisinin tercih edilmesi gerektiğini hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Simflat Hap Ne İşe Yarar?

Gastrointestinal ilaçlar altında “Sindirim Motilitesi Düzenleyicisi” olarak anılan ilaç, farklı sorunlar için hekimlerce tercih edilmekte ve reçete edilmektedir. İlaç, genellikle sindirim sistemi sorunu yaşayan hastaların tedavisinde kullanılmaktadır. Spazm giderici olarak kullanılan Simflat, gaz sorunlarında da tercih edilmektedir. IBS olarak bilinen irritabl bağırsak sendromu için yazılan ilaç, bağırsakların da düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca reflü için de kullanılmaktadır.

İlacın her alımında 1 tabletten fazlası alınmamalıdır ve ayrıca günde de toplam en çok 3 adet alınması önerilmektedir. İlacın etkin olabilmesi için tok karnına kullanılmaması, yemekten yaklaşık 20-30 dakika önce bol suyla yutulması önerilmiştir. Genele bakıldığında aşağıdaki sorunlar için kullanıldığı belirtilmiştir.

  • Kabızlık,
  • İshal,
  • Şişkinlik,
  • Bulantı hissi,
  • Sindirim zorluğu,
  • Bağırsak spazmı,
  • Ağrılı bağırsak hastalıkları,
  • Bağırsak hareketsizliği hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılır.

Simflat Zayıflatır Mı?

Bizlere gelen ve simflat kullanıcı yorumları konusunda en fazla merak edilenler arasında. Acaba bu tablet hapı zayıflatıyor mu? Simflat Zayıflatır Mı ? Zayıflamaya yönelik hiç bir faydası olmayan ve bu yüzden kullanılmaması gereken simflat tablet, yan etki olarak bazı durumlarda kullanan bireyi zayıflatmıştır. Ama bu durum istisnadır. Zayıflama ilacı olarak kesinlikle kullanılmamalıdır.!

İlacın ücreti : 35 TL olup Reçete edilerek satılan bu ilacın mutlaka doktor tavsiyesi üzerine satın alınması gerekmektedir. Doktor tarafından kullanımı tavsiye edilmedikçe ücreti ödenerek satın alınmamalıdır. İlaç ille ilgili ayrıntılı ve güncel bilgiye simflat prospektüs okuyarak sahip olabilirsiniz. Yazılanlar kesinlikle doktor tavsiyesi değildir.

Sizlerde bu simflat tablet kullanmış veya kullanıyorsanız konu hakkındaki bilgilerinizi bizlere yorum alanından ulaştırabilir ve diğer insanların bilgi almasını sağlayabilirsiniz. Bilgi paylaştıkça çoğalır zira.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku