Simflat Kullanıcı Yorumları – Simflat Kullananlar 2021

Simflat,40 ve 80 miligram (MG) ağırlıktaki tabletlerden oluşmakla beraber, bir çok birey simflat kullanıcı yorumlarını merak etmekte. Zira simflat tablet kullanmadan önce kullananların bakış açısı, her birey için önem arz eder. Bu nedenle bu kişilerin ağızlardan simflat kullananların yorumlarını dinlemek ve görmek mantıklı bir görüş olacaktır. Ancak öncelikle simflat nedir, simflat neye iyi gelir, yan etkileri simflat’ın nelerdir başlığını açıklayalım.

Simflat Nedir? Neye İyi Gelir?

Kutularda 30’lu tabletlerle satılan Simflat, reçetesiz alınabilmekte olup mevcut fiyatı 27.76 TL’dir. Buna karşın hekimin reçeteye yazması durumunda, reçeteli olarak alınabilmektedir. Pinix 40 mg / 80 mg film kaplı tablet ile Colpermin kapsül 187 mg ilaçlar Simflat ile eşdeğerdir. Birbirlerinin yerine kullanılabilecek, yani muadil olan bu haplardan hangisinin tercih edilmesi gerektiğini hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Gastrointestinal ilaçlar altında “Sindirim Motilitesi Düzenleyicisi” olarak anılan ilaç, farklı sorunlar için hekimlerce tercih edilmekte ve reçete edilmektedir. İlaç, genellikle sindirim sistemi sorunu yaşayan hastaların tedavisinde kullanılmaktadır. Spazm giderici olarak kullanılan Simflat, gaz sorunlarında da tercih edilmektedir. IBS olarak bilinen irritabl bağırsak sendromu için yazılan ilaç, bağırsakların da düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca reflü için de kullanılmaktadır.

İlacın her alımında 1 tabletten fazlası alınmamalıdır ve ayrıca günde de toplam en çok 3 adet alınması önerilmektedir. İlacın etkin olabilmesi için tok karnına kullanılmaması, yemekten yaklaşık 20-30 dakika önce bol suyla yutulması önerilmiştir. Genele bakıldığında aşağıdaki sorunlar için kullanıldığı belirtilmiştir.

  • Kabızlık,
  • İshal,
  • Şişkinlik,
  • Bulantı hissi,
  • Sindirim zorluğu,
  • Bağırsak spazmı,
  • Ağrılı bağırsak hastalıkları,
  • Bağırsak hareketsizliği hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılır.

Simflat Kullanıcı Yorumları

Simflat Kullanan Ayşe Hanım; Kullandıktan 2 gün sonra benim kaslarımı gevşetmesinin ardından uyku sorunu yaşattı gibi. Zira yemeklerden önce aç karnına alıyordum ve yemek yedikten bir kaç saat sonra, uyku hissi doğuruyordu. Belki de havanın sıcak olmasından kaynaklanmış olabilir de…

Simflat Kullanan Neriman Hanım; Kullanmadan önce kabızlık problemim baya vardı. Kullandıktan 1 gün sonra sindirim sisteminde acayip bir hızlanma gördüm. Kabızlık sorunu olanlar bana göre kullanabilir ancak doktor tavsiyesine önem verin ! Nedeni de her bireye iyi gelmeyebilir diye duymuştum..

Simflat Kullanan Bekir Bey; Günde 3 tablet atıyordum ancak bende karın ağrısı yapmıştı. Üstelik ilk gün bunu acayip derecede hissettim. Sonra ne mi oldu? WC’den çıkamaz oldum. İçimdeki tüm birikimi dakikalar içinde atmıştım.

Simflat Kullanıcı Yorumu Hamza Bey; Benim sağlık sorunum; bağırsak sendromu denilen illetti. Saolsun doktorum bunu önerdi. Günde 3 adet aç karnına atıyordum ancak kabızlık sorununa çok iyi gelmekte. Önerir miyim derseniz, bunu ben belirtemem zira doktor değilim.

Simflat Kullanıcı Yorumu (Adını vermeyen bayan ziyaretçi) ; Ben simflat ilacını zayıflatma etkisi için kullanmıştım. Nedeni de aşırı WC’ye gitmeye neden olmasından dolayı idi. Yani kabızlık sorununa iyi gelmesi, içimdeki yağları da beraberinde götürecek olacağını düşünmüştüm. Sonuç itibari ile bir kaç kilo attım gibi. Ama tavsiyem bunu doktora sorarak almanızdır.

Yukarıdaki kullanıcı yorumlarına baktığımızda simflat hapın etkilerini, insanlar üzerinde nelere iyi veya zararlı geldiğini fark edebilirsiniz. Simflat kullananların ağızlardan dile getirdikleri, simflat kullanıcı yorumları, eminim sizlere bilgilendirici bir nitelik sunar.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku