Sivilce İzlerini Yok Eden Krem Seçimi Ve Kullanımı

Piyasada binlerce yüz kremi olup, bunlar arasında sivilce izlerini yok eden kremlerde var olmakla beraber en iyilerini ve nasıl kullanılması gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz. Sivilce izlerini yok eden kremleri seçerken belirli konulara dikkat edilmelidir.

Yüzümde Sivilce Lekeleri Kaldı!

Ne yazık ki, yüzdeki sivilce lekelerine önem verilmediği anlarda o lekeler kalıcı olabilir. Ancak korkmanıza gerek yok. Gelişen teknoloji sayesinde bir kaç lazer tedavisi ile bu lekelerden kurtulmak mümkün. Ayrıca bitkisel karışımlar ile de yüzdeki sivilce lekelerine elveda demek söz konusu. Sivilce izlerini geçirmek için doğru olan kremi seçmeli ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Kulaktan dolma bilgilerle gelişigüzel krem seçmek yanlış bir karar olabilir. Başkasına faydalı gelen krem size faydalı gelmeyebilir. Sivilce izleri yüzeysel nitelikte ise sivilce izi kremini kendiniz seçebilirsiniz. Ancak derin sivilce izleri için mutlaka bir cilt doktorunun önerisini alarak krem kullanılmalıdır. Ayrıca içerisinde paraben bulunmayan sivilce kremlerini seçmelisiniz.

-Sivilce izini yok eden krem seçiminde gözeneklerinizi sıkılaştırma özelliğine sahip kremlerden seçmelisiniz. Gözenekleri sıkılaştıran bu kremler cildi sıkılaştırmakta, cildi çabuk toparlamaktadır. Ayrıca göznekler küçüldüğünde sivilce oluşumu da yavaşlar.

-Sivilce izi kremlerinin içerisinde son derece zengin çeşitlilikte maddeler bulunmaktadır. Sivilce izi kremlerinin yan etkileri de olabilir, cilde hasar verebilir, bitkisel olmayıp ağır kimyasallar içerebilir. Genelde 3 -6 ay arası gibi uzun bir süre kullanılacağı için bu tür detaylı bilgiler gereklidir.

-Ayrıca tedavi yarım bırakılmamalıdır. Çok kısa süre kullanıp bırakıldığı takdirde krem etkisini tam anlamıyla göstermez. Ortalama 3 ay gibi bir sürede etkisini gösterecek olup, her gün düzenli periyotlarda kullanılmalıdır.

-Sivilce izleri açık tonda ve yüzeysel bir görünüme sahipse reçetesiz kremleri kullanabilirsiniz. Bu tür reçetesiz satılan kremlerde ‘hidrokinon’ oranı % 2’nin altında olanları tercih edilmelidir. Hidrokinon oranı % 2’nin altında olan kremlerde yan etkileri çok azdır.

-Eğer sivilce izleri koyu ve deri altı ise reçeteli olan kremleri kullanmakta yarar vardır. Uzman tavsiyesi ile reçeteli olan ürünlerde daha etkili sonuç alınabilir. Ancak bu tür kremlerde hidrokinon oranı çok yüksektir. Doktorlar size reçeteli olarak satılan ilaçları cilt tipinize ve sivilce izinin durumuna uygun olarak verecektir.

Diş Macunu Sivilce İzini Geçirir Mi ?

Sivilce izleriyle alakalı yukarıda saydığımız tedavi yöntemleri dışında bitkisel kür içerikli yöntemler de mevcuttur. Son yıllarda internet kullanımın artmasıyla beraber alternatif tedavi yöntemleri de artış gösterdi. Ancak sanal ortamda yazılan her bilgi doğru ve geçerli değildir. Kişilerin kafasını karıştırabilir. Evdeki alternatif tedavi malzemelerine örnek verecek olursak; portakal maskesi, sabun kullanımı, limon, aspirin, şap, kuru maya, sirke maskeleri gibi yöntemler de mevcuttur. Bu tür uygulamalar ancak yüzeysel ve derin olmayan lekelerde uzun süreli kullanımda etkili olabilir ve başarı oranı düşüktür. Bu tür yöntemler doktor kontrolünden uzak olduğu için herhangi bir klinik deney söz konusu değildir.

Son yıllarda adeta dedikodu olarak çıkan ve hakkında herhangi bir klinik bulgu bulunmayan diş macunu sivilce izi geçirir mi sorusuna net bir cevap vermek zordur. Sanal ortamlarda geçen formüllerde ise yalnızca sivilce ve siyah nokta oluşumu tedavisi ile ilgili tarifler olup başarısı hakkında herhangi objektif bir bilgi yoktur. Ayrıca diş macunların çoğu petrol türevli, cildi tahriş edici ve kızarıklar oluşturan bir yapıya sahiptir. Ayrıca içindeki etken maddelere de kişinin cildi hassas ve kuru olabilir. Diş macunları bazik yapısından kaynaklı cildin pH’ını yükseltip cildin pH, nem dengesini bozabilir. Diş macunu cilt için uzun süreli kullanıma uygun değildir. Uzun süreli kullanımda ciltte tahriş, kalıcı kızarıklık, soyulma, hatta yanıklık ve kuruma gibi etkileri olabilir. Ayrıca kişinin göz sağlığını da olumsuz etkileyecektir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku