Sudocrem Nedir? Sudocrem Fiyatı Ne Kadar? Yan Etkileri Var Mı?

Sudocrem birçok bayan tarafından bebekleri için tercih ettiği bir pişik kremidir. Bireyler sudocrem tanışma paketi dahil 30, 60, 125 ve 400 gram olan ürünlerin fiyatını da merak edebilir. Genelde eczanelerde satışa sunulan sudocrem, sivilce ve yanık izi tedavisinde de kullanılmaktadır. İlk başlarda üretici firma, bebekler için bu kremi ortaya çıkarmış olsalar da, farklı araştırmalar sonucu cildin bir çok yerinde kullanılmış ve aynı etkiyi gösterdiği saptanmıştır. Hali ile üretici firma sudocrem endeksiyonlarına baktığımızda tüm cilt sorunlarında olumlu bir etki bıraktığı ve sudocrem kullanıcı yorumları olarak deneyenlerin büyük bir memnuniyet hissettikleri saptanmıştır.

Sudocrem Nedir, Sudocrem Ne İşe Yarar?

Bildiğiniz gibi bebeklerde çocuklar dahil sürekli bir pişik sorunu bulunmakta. Bez kullanımına bağlı olarak birçok faktör etki ederek, çocukların cildinde kızarıklıkların çıkması ve sonuç olarak yanması durumunda çocuğun sürekli ağlamasına neden olmakta. Anneler hızlıca çocukların altına baktıklarında görmüş olduğu manzara karşısında, çocuğun pişik olduğu ve anlık olarak bunun tedavisine bakmakta. Pişik giderici kremler soruna çözüm getirse de, bazı pişik kremleri geçici bir etki bırakmakta. Oysaki, öyle pişik kremleri var ki, bir sürme sonrasında bir daha pişik görme alışkanlığınızı yok edecek güce sahiptir.

Sudocrem pişik kremi günümüzde birçok birey tarafından tercih edilmektedir. Antiseptik özelliğine sahip olan bu krem türü ile bebeklerin cildinde oluşan kızarıklıkları anlık yok etme gücüne sahiptir. Tedavi amaçlı kullanılan sudocrem tüm eczanelerde bulunmakla beraber birçok market mağazalarında dahi bulunabilir. Sudocrem özelliklerine bakıldığında ise birçok olumlu etkisi olduğu fark edilmiştir. Bunlar;

 • Ten üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur.
 • Cilt üzerindeki kaşıntıları yok eder.
 • Cilt üzerindeki tahriş anlık hızlarda giderilir.
 • Cildi beyazlaştırma özelliğine sahip olmakla beraber, cilt üzerindeki lekeleri de gidermektedir.
 • Sivilcelerin kurutulmasına önemli bir yapıya sahiptir.
 • Ten üzerindeki pullanmayı önlemektedir.
 • Egzame ve sedef hastalarına iyi gelmektedir
 • Pişik tedavisinde kullanılmaktadır

Sudocrem Nasıl Kullanılır? İçeriği Nedir?

Birçok birey sudocrem kullanmadan önce içeriğini merak edebilir. Aynı zamanda nasıl kullanacağını tam olarak bilmeyenlerde söz konusudur. Buna baktığımızda öncelikle sudocrem içeriği;

 • Çinko oksit içerir
 • Benzil benzoat içermekte
 • Saf su
 • Benzl Phenil Menthanol B bulunur
 • Kortizon içermez

Sudocrem tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiştir. Güzel görünmek isteyen bayanlar ayrıca kullanabilir. Sudocrem gündüz kullanmak yerine gece kullanılması cilt doktorları tarafından önerilmektedir. Düzenli kullanıldığında kısa sürede etkisi görülen sudocrem aynı zamanda meme çatlaklarına da iyi geldiği belirtilmiştir. Hamilelik döneminde kullanılmasında sakınca görülmemektedir. Çocuk emzirme döneminde emzirmeden sonra kullanılması önerilir göğüs çatlamasını önlemek için. Cilt kırışıklığını giderme de az da olsa etkiye sahip olan sudocrem, göz altı morluklarına ve şişkinliklerine iyi gelmektedir. Aynı zamanda tüylenme yapmama özelliği olan sudocrem, cilt yanık tedavisinde de kullanılmaktadır.

Sudocrem kullanımı aşamasında öncelikle cilt yüzeyi yıkanmalı sonrasında kurutulmalıdır. Hafif bir tabaka parmağınıza alıp, cildin tahriş olduğu veya yanan bölgeye sürülür. Sivilce olan kısımların ise doğrudan üzerine sürülerek tedavi edilir. Haftalık bazda 3 kez yapılması önerilmektedir.

Sudocrem Bebek Bakım Kremi Fiyatı 2021

Sudocrem yan etkileri fazla yoktur. Fazla kullanılması yani aşırı tozda alınması sonrasında cilt yüzeyinde sivilcelenme olmasına neden olabilir. Yağlı cilde sahip olanlar kullanılmaması önerilmektedir. Bebeklerde pişik tedavisinde kullanılması için ortaya çıkarılmıştır. En mantıklı yol ise cilt doktoruna danışmalı ve gerekiyorsa alınması tavsiye edilir. Reçete ile satılmayan sudocrem para ile eczanelerden alınmaktadır. Günümüz şartlarında 2021 sudocrem fiyatı aşağıdaki gibidir.

 • Sudocrem 60 gr fiyatı 35 TL
 • Sudocrem 125 gr fiyatı 65 TL
 • Sudocrem 250 gr fiyatı 110 TL
 • Sudocrem 400 gr fiyatı 200 TL

Sudocrem Kullanıcı Yorumları

Hayat bilgi paylaşımı olunca güzeldir. Bu nedenle bir ürünü alırken, onu kullananların ağızlarından dinleyerek, pekiştirmek gibisi yok. Yani bir ürün alacaksınız ancak ürünü alanların yorumlarını merak ediyorsunuz? İşte bu gibi bilgiler sayesinde kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar, insanların bakış açısını değiştirebilir. Sudocrem kullanıcı yorumları da bunlardan bir kaçı. Bakalım vatandaş sahada ne diyor, ne demiş?

Aliye H. : Çok memnun kaldığım bir kremdir. Kremin formülü söyledikleri kadar etkili. Özellikle bebeklerde pişik sorunu için etkili olan bu krem, yetişkinlerin cilt sorunlarını tedavi etmek amaçlı da kullanılmaktadır. Şiddetle tavsiye ederim, denedikten sonra memnun kalacağınıza eminim.

Funda B.: Ürünün kıvamı ve kokusu bile bildiğiniz kalite kokuyor. Cildinize sürdüğünüz andan itibaren kızarıklıklar yumuşacık bir tene sahip oluyorsunuz . Bu kadar kaliteli ve güzel bir ürün olacağını beklemiyordum açıkçası.

Nazmiye Ç.: Çok hassas bir cildim var. Yüzüm kızarıklık içinde ve temizleme işlemi yapamıyorum. Acısı geçmiyordu denemediğim bitkisel ürün kalmadı. En son sudocrem aldım bana hala çok iyi geliyor 1 ay oldu herkes yüzün ne kadar düzelmiş diyor.

Neriman S.: Benim yüzümde de hem kaşıntı hem iltihaplı sivilceler vardı ayrıca o kadar kuruydu ki ne sürsem sönmüyordu iki günde faydasını gördüm.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku