Travazol Krem Nedir? Travazol Deri Kremi Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda sıkça adından söz ettiren deri kremi olan travazol eczanede satılmaktadır. Ciltte hızla emildiğinden dolayı en çok mantar hastalarına önerilmektedir. Ayrıca derideki çeşitli enfeksiyonlar, alerji, egzama ve iltihaplar üzerine de iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Birçok kişi travazol ne kremi diye sormaktadır.

Travazol krem genellikle iltihaplanmalarda ve egzama tedavisinde kullanılan bir krem çeşididir. Kullanım şekli doktorun tavsiyesine uyularak belirlenmelidir. Düzenli kullanıldığında da yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde sonuç almak mümkün olmaktadır. Travazol krem genellikle deride oluşan problemler için önerilen kremdir. Halk arasında da kullanımı oldukça yaygındır. Ancak ilacın belirli yan etkileri bulunduğundan dolayı mutlaka doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır.

Travazol Krem Nedir ?

Travazol krem genellikle ağır iltihaplarda ve derideki problemlere karşı kullanılmaktadır. Travazol krem 15 gramlık tüplerde satışa sunulmaktadır. İçerisinde 10 mg izokonazol nitrat ile 1 mg diflukortolon valerat maddeleri bulunmaktadır. İkisi de mikroplar ve bakteriler üzerinde de oldukça etkili olan maddelerdir.

Muayene edildikten sonra doktor tarafından uygun görülmemişse kullanılmamalıdır. İlacın etken maddesine karşı kişinin alerjisi varsa bir de alerjik problemle karşılaşılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki uçuk tedavisinde travazol krem kullanılmaz. Dolayısıyla çocuklarda oluşan kızamık, suçiçeği gibi hastalara kullanılması sakıncalıdır.

Hastalığın kaynağının öncelikle saptanması gerekmektedir. Hastalığın kaynağının saptanmadan kullanılması çocuk için sakıncalı olabilecek sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle çocuk için kullanımı mutlaka doktora sorulmalıdır.

Travazol Krem Nerelerde Kullanılır ?

Travazol krem kullanım alanı çok geniş olan kremlerdendir. Doktorlar da genel olarak travazol kremi yazmaktadır. Doktorlara ve eczanelere sıkça sorulan soru travazol deri kremi ne işe yarar olmaktadır.

Travazol krem pişik tedavisinde oldukça etkilidir. Ayrıca vajina kaşıntısı, sivilce oluşumlu cilt, ayak mantarı, egzama, cilt lekeleri gibi birçok probleme karşı kullanılmaktadır. Travazol krem sivilceleri, lekeleri yok etmektedir. Bu yönüyle son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle gençlik döneminde sivilce ve cilt lekeleri ile problemi olan bireylere bu krem tavsiye edilmektedir. Ancak iltihaplı sivilceler için kullanımına daha özen gösterilmelidir.

Travazol kremin kullanılması için doktora ya da eczaneye mutlaka danışılmalıdır. Kulaktan dolma bilgilerle kesinlikle kullanım yapılmamalıdır. Çünkü her insanda etken maddelere karşı tepkiler farklı olmaktadır. Ayrıca doktora gerçek şikayetten bahsedilmelidir. Herhangi bir endikasyon oluştuğunda doğru bir tedavi izlenmesi açısından en önemli durum bu olmaktadır.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır ?

Travazol kremin kullanımı oldukça kolaydır. Ancak eczacının ve doktorun söylediği şekilde kullanmak en doğrusudur. Travazol krem aksi belirtilmediği sürece günde en fazla iki defa kullanılmalıdır. Fazladan sürmek ya da doz aşımı yapmak yarar değil zarar vermeye başlamaktadır. Aynı zamanda bu kremin kullanılması en fazla 14 gün olmalıdır. Bu kremin 14 gün sonunda kullanımı bırakılmalı ve doktora danışılmalıdır.

Travazol krem nasıl kullanılır gibi sorular da sıkça sorulmaktadır. Travazol krem az miktarda problemli olan bölgeye sürülmelidir. Az miktarda o bölgeye yedirilmeli ve derinin emmesi sağlanmalıdır. Travazol krem kasık ile vajina bölgelerine de aynı şekilde yüzeysel sürülmelidir. Vajina bölgesinin içine kesinlikle sürülmemelidir. Travazol krem sivilceye karşı kullanılacaksa sivilceye baskı yapılmadan sürülmelidir. Sivilce kesinlikle patlatılmamalı ve az miktarda krem sürülmelidir. Ayrıca travazol pişik kremi de küçük ya da büyük fark etmeden her pişik birey için kullanılabilmektedir. Pişik olan bölgeye sürüldükten sonra bölgenin belirli süre hava alması sağlanmalıdır.

Travazol Kremin Yan Etkileri

Travazol krem oldukça etkili bir ilaçtır. Ancak her ilaç gibi bunun da yan etkileri bulunabilmektedir. Travazol krem kullanıldıktan sonra hasta mutlaka takip edilmelidir. Herhangi bir yan etki görüldüğü zaman ilaç derhal kesilmelidir. Ayrıca hasta da yan etkiyi kendi fark eder etmez doktora başvurmalıdır.

Sıklıkla görülmese bile en çok bilinen yan etkileri arasında; sürülen bölgede şişkinlik olması, ağrı ve de kaşıntı oluşması, nefes almada güçlük çekme, ciltte meydana gelen döküntüler, boğaz ile dudaklarda şişme görülmesidir. Bu etkilerden herhangi bir ya da birden daha fazlasının görülmesi halinde derhal doktora başvurulmalıdır.

Doktorun uyarı ve tavsiyesine göre ilaç değişimi ya da kesilmesi gerçekleştirilebilmektedir. Travazol kremi kullananlar olumlu yorumlar da yapmışlardır. Kremin çok etkili ve iyileşme sürecini hızlandırdığını bildirmişlerdir. Ancak travazol krem mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Aynı zamanda travazol kremin ve diğer tüm ilaçların prospektüs bilgileri incelenmelidir. Daha sonra ilaç kullanımı yapılmalıdır.

Hamilelerde Travazol Krem Kullanımı

Eğer kadın hamile ya da emziren bir anne ise travazol krem kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Özellikle de emziren annelerde göğüs uçlarındaki yaralarda kullanım oldukça fazladır. Dolayısıyla bebek sağlığı açısından doktora mutlaka sorulmalıdır. Bu nedenle doktor uyarıları kesinlikle dikkate alınmalıdır. Emziren annelere ve hamileler için de uzun sürelerde ilacın uzun süreli kullanımı yasak olmaktadır.

Travazol Kremin Fiyatı

Travazol krem de reçete ile satılabilen bir kremdir. Travazol krem fiyatı 28 TL olmaktadır. Fakat son zamanlarda ilaç fiyatları oldukça artış göstermiştir. Bu fiyat Şubat ayı için geçerli olan fiyat olmaktadır. İlacın ortalama fiyatı 2021 yılı için 28 TL olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bu ilaca yalnızca eczanelerden reçeteli alınarak kullanılmalıdır.

Doktora muayene olmadan krem kullanılmamalıdır. Çünkü doktorun yapacağı muayene ilacın kullanılıp kullanılmayacağı konusunda net bilgi verecektir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku