Ünlülerin Zayıflama Sırları 2021

Ünlülerin hızla zayıflama durumlarına bağlı olarak farklı açıklamalara yer verildiğini göreceksiniz. Öyle ki katkı maddesi içeren bazı ürünler ya da zayıflatıcılar kapsamında kilo verdikleri dahi öne atılır. Nitekim kimisinin doğal yöntemler çerçevesinde zayıfladığını ve zinde kaldığını da açıklamalarından anlıyoruz. Bu anlamda Zahide Yetiş, hızlı kilo vermesinden kaynaklı olarak açıklamalarda bulunuyor. Bu açıklamalara göz atarak geçerli tüyoları uygulamaya alabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan zayıflama tüyoları ise;

 • Sabahları erken saatlerde uyanmak metabolizmanın daha hızlı olmasına etki eder. Bu duruma bağlı olarak da erken kalkmaktan yana planlamalara yer verebilirsiniz.
 • Kola gibi hem asit hem de şeker içeren içeceklerin ise tüketimleri bir hayli zararlıdır. Bunun yerine bolca su ya da soda tüketimlerinde bulunmak gereklidir.
 • Su içme isteğinin artması adına da leblebi tüketimlerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda geç saatlerde canınız bir şey istiyorsa da iradenizi korumak adına leblebiden yola çıkmanız faydalı olacaktır.
 • Kepek ekmek tüketimlerine dikkat edilmesi faydalı olacaktır. Bunun için her sabah mutlaka kahvaltı öğününe dikkat edilmesi gerektiğini de söylemeliyiz.

Sonuç olarak Zahide Yetiş tarafından önerilen kategorilerin bir hayli fazla olduğunu da göreceksiniz. Genel başlıkları üzerinden değerlendirmelerine yer vermeniz mümkün olacaktır. Akabinde de değerlendirmelere göre ilerleyenlerin zayıflamaları esas alınır. Ancak profesyonel olarak uzmanlara başvurmanız ve bu anlamda adım atmanız daha doğru olacaktır. Bu şekilde herhangi bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmadan fazla kilolardan uzaklaşmak mümkün olmakta.

Diyetisyenlerden Zayıflama Tüyoları Nelerdir?

Genel anlamda aynı zayıflama tüyolarına yer verildiğini göreceksiniz. Öyle ki yeme içe alışkanlıklarından egzersizlere kadar benzer içeriklerin sunulması söz konusudur. Zayıflama için önemli tüyolar nelerdir öğrenmek istiyorsanız başta yeme – içe alışkanlıklarını göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.

Bu anlamda Meyveler; Taze meyve tüketimlerinin sağlığa dost olacağı açıktır. Üstelik zayıflamak isteyenlerin de yine taze meyvelerden yana ilerlemeleri önerilir. Öyle ki enzimlerden kaynaklı metabolizma hızının maksimum seviyede olması temel alınır. Bunun yanı sıra vitaminlerde bağışıklık sisteminin güçlü olmasına katkı sağlayacaktır.

-Salatalar; Sürekli olarak salata tüketimlerine yer vermek geçmişten bugüne kadar esprili hale gelmiş durumlar arasındadır. Öyle ki çiğ sebze tüketimlerinin zayıflamak isteyenlere önerildiği doğrudur. Ancak ana öğün sırasında da tüketilmesinde herhangi bir sakıncanın olmadığını belirtmek gereklidir. Bunun yanı sıra salatalarda mutlaka zeytinyağı tüketimlerine de yer vermeniz gerekiyor.

-Hareket; Kilo vermek isteyenlerin yeme içmeden ziyade hareketleri adına da dikkatli olmaları önerilir. Örneğin her gün yarım saat kadar yürüyüşlere yer vermek dahi faydalı olacaktır. Bu anlamda diyetisyenlerin de egzersiz programlarını listelerine eklediğini göreceksiniz. Ancak belirli hareketler çerçevesinde diyet listeleri dışında da fayda sağlamanız mümkün olmakta.

-Su; Gün içerisinde minimum 2 litre olacak şekilde su tüketimlerinin de altı çizilir. Öyle ki su tüketimlerinin tüm organlara ve cilde fayda sağladığını belirtmek gereklidir. Bu anlamda da 2 litre ve üzerinden dahi olacak şekilde su tüketimlerine yer vermeniz isteniyor. Zamanla su tüketiminin alışkanlık haline gelmesi söz konusudur.

Yanlış bilinen pek çok diyet programları bulunuyor. Örneğin yağsız olarak tüketilen süt ve yoğurtların aslında önerilmediğini belirtmek gereklidir. Nitekim bu tarz ürünlerin glisemik indeksinin düşük olduğunu göreceksiniz. Sonuç olarak düşük oranlarından kaynaklı acıkma süresi daha kısadır. Bu durumun da önüne geçmek adına yağlı ürünlerin önerildiğini göreceksiniz.

Zayıflamak İçin Optimum Beslenme

Kararında olacak şekilde beslenme durumunun açıklanması söz konusudur. Çok fazla ya da çok az olacak şekilde yiyeceklerin tüketilmemesi gerekiyor. Bunun yerine gerektiği kadar tüketim yapılması yeterlidir. Direncin de kırılmaması adına mutlaka bir şeyler yemeli ve aç kalmamalısınız. Nitekim diyet yapanların genel anlamda az yemekten yola çıktıkları açıktır.

Ancak bu tarz davranışlara ve tutumlara yer verilmesi halinde;

 • Halsizlik sorunlarının başta yerini alması söz konusudur.
 • Vitamin ve mineral yetersizlikleri sonucunda da önemli hastalıklar baş gösterebilirsiniz.
 • Bağışıklık sisteminde dahi dönem dönem sorunların yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

Az yemenin yanı sıra çok yemek yemek adına da paylaşımlara dikkat edilmeli. Burada doyum noktasına ulaşmasına rağmen yemeğe devam edenlerin dikkatli olmaları önerilir. Öyle ki aşırı yağlanma ya da şeker sorunlarının bu tarz kişilerde ortaya çıktığını görüyoruz. Aynı zamanda tansiyon ve kalp hastalıkları da beraberinde geliyor. Kronik bir takım hastalıklardan dahi nasibinizi alabilirsiniz. Tüm bu sorunların baş göstermemesi için de optimum beslenme programlarına yer verilir.

Zayıflamak İçin Egzersiz Programları

Yine profesyonellerin açıklamaları kapsamında sadece yeme içme üzerinden kilo vermenin mümkün olmadığını söylemek gereklidir. Bunun yanı sıra hareket kilo vermek için oldukça önem arz ediyor. Özellikle de fazla yağlanma sorunları ile karşı karşıya kalanların mutlaka her gün 1 saat kadar yürüyüş yapmaları gereklidir. Bu sayede yağlanmadan kaynaklı kalp krizi risklerinin dahi ortadan kalkması mümkün olacaktır. Tansiyon ve şeker gibi ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalanların da yine hareket etmeleri önerilir.

Bu anlamda ;

 • Kilo vermek isteyenlerin günde 1 saat kadar yürüyüşlere yer vermesi yeterlidir.
 • Kilonuzu korumak adına dahi gün içerisinde kısa yürüyüşlere yer vermeniz faydalı olacaktır.
 • Kas değerlerinin artış göstermesi için ise gerekli egzersiz programlarından ilerlemek gerekir.
 • Yağ oranının düşmesi ve kasların artış göstermesi için katkı maddesi içeren içeceklerden de uzak durmakta fayda var.

Protein tozları ya da yağ yakıcılardan kaynaklı olarak da sağlık sorunları baş gösterenler bulunuyor. Nitekim bu tarz ürünlerin içerisinde ciddi anlamda katkı maddelerine yer verilir. Hücre kayıplarının dahi meydana geldiği bu tarz ürünlerden uzak durmanız gerekir. İleride ciddi sağlık sorunlarının yaşanmaması için de mutlaka doğal yöntemlerden kilo vermeli ve sağlıklı bir yaşama sahip olmalısınız. Katkı maddesi içeren yiyeceklerin ya da içeceklerin tüketilmesi yerine kendiniz özel karışımlara yer verebilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Aç Kalmayın!

Kilo verme önerileri arasında açlık ve tokluk durumlarına da değinilir. Nitekim çok fazla aç kalmanız da bu anlamda önerilmez. Hatta bu durumun önüne geçmek adına badem, incir ve fındık gibi kuru yemişlerin önerildiğini dahi göreceksiniz. Öyle ki tansiyon gibi ciddi sağlık sorunlarının baş göstermemesi adına da mutlaka bir şeyler yemeniz gereklidir. Ancak bu şekilde kiloları sağlıklı bir şekilde vermeniz mümkün olmakta. Kilo kayıplarından sonra aynı şekilde kalmak isteyenlerin de egzersizlere başvurmaları gereklidir.

Bunun için;

 • Açık havada kısa yürüyüşlerin yaş yakmada etkili olduğu da bikinidir.
 • Spor merkezlerin sunulan programlar sayesinde de yağ yakımı gerçekleşecektir.
 • Zamanla egzersizlerden kaynaklı yağdan kilo vermeniz ve kas oranının artması gözlemlenir.

Özellikle de şekilli bir vücuda sahip olmak adına mutlaka egzersiz programlarına yer vermeniz öneriliyor. Bunun dışında beslenme alışkanlıklarında da dikkatli olunmalı. Sigara ve kahve gibi zararlı ürünlerin ise bu anlamda beslenme programlarından uzak tutulması gereklidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve korumak amacıyla beslenme ve egzersiz programlarının önemli olduğu açıktır.

Sizin zayıflama sırrınız var mı?

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku