Yeni İğne Oyası Modelleri 2021

Biz bayanlar iğne oyası modelleri konusunda yazma ve havlu kenarı süslemeleri için farklı örnekleri daima kullanmak isteriz. Dolayısı ile her yıl yeni iğne oyası örnekleri piyasaya çıkmakta. Yöresel bazda baktığımızda Karadeniz iğne oyaları kadar anadolu iğne oyası modelleri de ön plana çıkmakta. Bu nedenle çeyizlik ürünler konusunda bir bayan olarak iğne oyası yapımı daima karşınıza çıkabilir. Acaba iğne oyası yapılışı nasıl, kolay iğne oyaları ve değişik iğne oyası modelleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

İğne Oyası Örnekleri

Ülkemizde farklı yörelerin kendilerine has özel iğne oyası modelleri bulunur. Bu modeller o yöreyi simgeler. Son dönemlerde ise yeni iğne oyaları internet ortamında renkli ve gösterişli oluşuyla dikkat çekiyor. Yapımı çok kolay olmasına rağmen, çok güzel görünen bu oyalar aynı zamanda takı olarak da kullanılıyor. Bu nedenle bireyler, model seçimi yaparken kolay ve gösterişli bir örnek düşünerek hareket eder. Çoğu bayan yazma kenarı veya havlu kenarları için iğne oyası süslemelerini kullanarak, boncuklu iğne oyaları modellerine ağırlık vermekte. Hem renk tonları hem de iyi bir örnek olması açısından en fazla talep edilenler arasında diyebiliriz.

Günümüz şartlarında 2021 iğne oyaları modellerine baktığımızda başta tahta boncuklu oyalar olmakla beraber Trabzon iğne oyaları, Adıyaman iğne oyaları ve Mardin iğne oyası örnekleri gelmekte. Yapılışı bakımından zor iğne oyası örnekleri olarak gösterilse de, eliniz alıştıktan sonra artık çok basit bir şekilde yapıldığını görmüş olacaksınız.

İğne Oyasından Neler Yapılıyor?

İğne oyaları yıllar öncesinden beridir en zor örgü modellerinden sayılıyor. Kadınlar arasında iğne ile kuyu kazmak olarak da tabir edilen bu oyalar anlatımlı iğne oyası modelleri olarak internetten aratılabiliyor. Kadınlar oya yapımına bu sayede ulaşarak iğne oyasının nasıl yapıldığını öğrenebiliyor. İğne oyası hemen hemen tüm örtü çeşitlerinde kullanılırken;

  • Namaz eşarpları
  • Yemeni kenarları
  • Havlu Kenarları
  • Mutfak takımı
  • Yatak odası takımı
  • Kolye
  • Küpe
  • Bandana

Etek uçları gibi birçok ürüne gösteriş katmak için kullanılıyor.

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

İğne oyaları, bu oyayı yapmayı bilen kadınların kendi kafalarından model çıkarabileceği en zarif örgü modelleridir. Çok ince olmayan, çok da kalın olmayan naylon iplikle yapılır. Orta kalınlıkta ve orta uzunlukta olan bir iğne ya da ucu küt olan iğne oyayı yapmak için yeterlidir. İğne Oyalarının Yurt Dışındaki Önemi ise ülkemizde Trabzon iğne oyaları yurt dışında oldukça beğeni toplayan iğne oyalarıdır. Bu yörede bu oyayı, yurt dışından gelen etek altlarına işleyerek geçim sağlayan ev hanımları bulunmaktadır.

Sizlerde bir model seçecekseniz aşağıdaki iğne oyaları tam da size göre diyebiliriz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku