Yüz Sarkması Nasıl Geçer? Yüz Sarkmasını Önlemenin Doğal Yolları

Yüz Sarkmasını Önlemenin Doğal Yolları

Özellikle orta yaşlardan itibaren çoğu kadının korkulu rüyası haline gelen cilt sarkmaları, kadınlar için olduğu kadar erkekler içinde ciddi sorunların başında gelmektedir. 50 yaş üzeri kişilerde yaygın olarak görülen ciltteki sarkmalar, kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Kimi insanda 35 yaşlarında görülen bu durum, bazılarında 50 yaş sonrasında yaşanmaktadır. Bunun genel nedenleri arasında ise cilde gerekli bakımların yapılmaması ve stresli ortamlardan uzak durulmaması gibi içerikler aktarılabilmektedir. Özellikle orta yaşlarda cilt sarkması sorununu yaşayan kişilerin moralleri bozulmakta ve bunun için doğal tedavi yöntemlerini tercih etmektedirler.

Yüz Sarkması Neden Meydana Gelir ?

Cildin farklı bölgelerinde, genel olarak yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen sarkmalar, kimi zaman ise vücut tiplerine göre ortaya çıkmaktadır. Bunun nedenlerinden birisi de yağlı cilde sahip olan kişilerdir. Gerekli bakımların yapılmadığı yüzler, yağlanmakta ve bunun sonucunda sarkmalar görülebilmektedir. Ancak bunların yanı sıra beslenmeye dikkat etmemek, uyku düzensizliği, aşırı kilo alımı ve aşırı stres, bilinen sarkma nedenleri arasında yer almaktadır. Bu tür durumlar için ise uzman kişiler tarafınca da tedavi yöntemleri için doğal ilaçlar önerilmektedir.

Yüz Sarkması İçin Sunulan Doğal Tedavi Yöntemleri

Daha genç ve güzel görünmek adına yüzdeki kırışık ve sarkmaların önlenmesi gerekmektedir. Söz konusu olan yüz sarkması için tercih edilen doğal tedavi yöntemleri arasında ise çeşitli bitkilerden elde edilen doğal ilaçlar, bitkisel maske çeşitleri ve en önemlisi de egzersiz hareketleri gelmektedir. Bahsedilen yöntemler sayesinde, yaşlanmayı geciktirebilir ve daha sıkı, aynı zamanda da genç bir yüz hatlarına sahip olma ayrıcalıklarını elde edebilirsiniz. Bilinen en doğal tedavi yöntemleri arasında yumurta akı gelmektedir. Ciltteki nemi dengeleyen yumurta akı, aynı zamanda cildin sıkılaşmasını da sağlamaktadır.

Yumurta akı ve diğer yöntemleri ile yüz sarkmasını önlemek için ise şu adımları izleyebilirsiniz; 

● İlk olarak 1 ile 2 adet yumurta akını ayırın ve beyaz olan kısmı, yüzdeki sarkma meydana gelen bölgelere sürün. Kuruya kadar bekleyin ve daha sonra yüzünüzü soğuk su ile iyice yıkayın.

Diğer bir yöntem için ise yumurta akına 1 çorba kaşığı yoğurt ilave edin ve karıştırın. Daha sonra yüz ve boyun bölgelerinizde yer alan kırışıklara bu karışı uygulayın ve yarım saat kadar bekleyin. Ardından bu bölgeleri ılık su yardımı ile iyice yıkayın. Bu işlemi haftada 2 kez düzenli olarak tekrarlayın.

 ● Limon ile ciltteki sarkmaları önlemek için limonu avuç ya da küçük çay tabağına sıkın ve sarkma olan bölgelere, haftada 2 ile 3 kez tekrarlayarak sürün. Kuru cilde sahip olan kişiler, limon suyuna bir miktar su ilave ederek bu işlemi deneyebilirler.

Sarkmalar için en yaygın olan yöntemler arasında salatalıklar gelmektedir. Salatalığın suyunu ciltteki sarkma olan bölgelere sürün ya da salatalığı rendeleyin ve bir kâse yoğurt ile karıştırın. Karışımı daha sonra yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyin.

● Yüz ve yanak çevrelerine süreceğiniz zeytinyağı da meydana gelen sarkmaların yok olması konusunda yardımcı olacaktır.

Doğal tedavi çeşitleri arasında yüz egzersizleri gelmekte ve bu egzersizler, el ve yüz bölgelerinde gerçekleştirilmektedir. Başparmaklar ile göz arasında bölgelerin birleştirilmesi ve yüzdeki sarkma olan yerlere kısa dokunuşlar ile masaj yapılması, cildin daha genç olması yolunda avantaj sağlamaktadır.

Yüz Sarkmasını Önlemek İçin Neler Yapılmalı, Yüz sarkması nasıl toparlanır ?

Doğal tedavi yöntemleri ve egzersiz hareketlerinin yanı sıra, yapılması gereken bazı doğru davranışlar meydana gelebilecek olan sarkmaların en aza indirilmesi konusunda yardımcı olacaktır. Öncelikli olarak cilt bakımına özen göstermeniz ve krem adı altında doktor tavsiye ile birlikte kullanılacak olan ilaçlar, sarkmaları önlemek için önemli olmaktadır. Bunun yanı sıra yüzdeki sarkmaları önlemek için şu adımları izlemeniz gerekmektedir;

● Sigara ve alkol tüketiminden kaçının.

Stresli ortamlardan uzak durun.

● Günlük hayatta çok fazla su tüketmeye özen gösterin. Yaklaşık 6 ile 8 bardak arası su yeterlidir.

Kahve ya da çay tüketmek yerine bitki çaylarına ilgi gösterin.

● Makyaj yapmamaya özen gösterin. İllaki yapılacaksa da aşırı olmamasına ve de makyaj sonrası detaylı olarak yüz temizliğine dikkat edin.

Aşırı beslenmeden kaçınmanız ve meyve tüketmeye özen göstermeniz gereklidir.

● Özellikle yaz aylarında, güneş ışınından kaçınmanız tavsiye edilir.

Uyku düzeninize özen gösterin ve günde yaklaşık olarak en az 7 saat uyumaya çalışın.

Soru: Yüz sarkmasına karşı en iyi krem nedir ?

Cevap: Yüz sarkmasına karşı önerilebilecek en iyi krem Retin-A olarak gösterilebilinir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku